III Marsz na Orientację im. Bł. Jana Pawła II w Bytonii

W sobotę 13 października w Bytonii oddział KSM-u z parafii p.w. św. Michała Archanioła w Zblewie zorganizował III Marsz na Orientację im. Bł. Jana Pawła II. Zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach było skierowane do wszystkich oddziałów KSM w Diecezji Pelplińskiej. W tym elitarnym gronie KSM-ów, które podjęły rękawicę zmagań na trasie marszu prowadzącego przez bytońskie lasy, nie zabrakło oczywiście oddziału z naszej parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Należy przy tym dodać, że nasz zespół miał najliczniejszą liczbę reprezentantów, którzy udali się na trasę.

Z linii startu wyruszyliśmy o godz. 9.20. Była przed nami trasa o długości ok. 5 km, a na niej punkty kontrolne do znalezienia (było ich 9) oraz zadania: sprawnościowe, taneczne, sprawdzające wiedzę nt. Jana Pawła II (w sumie 5 zadań). Czas na przejście trasy: 200 minut, powyżej „leciały” punkty karne. Nim pojawiliśmy się na trasie ustaliliśmy nazwę drużyny: „Ciemna strona naleśnika”. Wyruszyliśmy dość energicznie, już po kilku minutach znaleźliśmy pierwszy punkt. Niestety chwilę później okazało się, że nie nr 1, ale nr 9 – ostatni. Pomyliliśmy drogę! Po pół godziny udało się nam powrócić na start i „zacząć od nowa, zacząć jeszcze raz”. Potem było już tylko lepiej, rozwiązaliśmy wszystkie zadania, nie znaleźliśmy tylko jednego punktu. Po morderczej walce z czasem wróciliśmy na metę o 12.37, a zatem przed 12.40. Uff! Obyło się bez punktów karnych. Szczególna w tym zasługa naszej prezes Izy, która zamykała stawkę i mobilizowała innych, aby nie robili „ogonów”. Brawo Iza!

Po dotarciu na metę zaczęło się niecierpliwe oczekiwanie na ogłoszenie wyników. Aby je nam uprzyjemnić i pomóc zregenerować siły, ksiądz Marcin Brząkała zaprosił nas do pizzerii „U Jacka” w Zblewie. Wróciliśmy szczęśliwie na czas ogłoszenia wyników. 3. miejsce na całą Diecezję! Super, chociaż szkoda, że nie pierwsze. Najważniejsza jednak była radość wspólnego marszu, rozmów, rozwiązywania zadań. Po raz kolejny wiara w Chrystusa połączyła nas wokół jakiejś wspólnej inicjatywy. I to jest najistotniejsze – wynik sportowy to sprawa drugorzędna. Niemniej już dzisiaj wyrażamy naszą gotowość do wzięcia udziału w IV Marszu im. Bł. Jana Pawła II i zapewniamy inne odziały, że będziemy szlifować formę na przyszły rok. Na zakończenie w ramach podziękowania za tę piękną inicjatywę wspólnie z innym oddziałami odśpiewaliśmy organizatorom „Barkę” oraz „Życzymy, życzymy”.

KSM-owicz z Chojnic

[nggallery id=46]