Festyn rodzinny.

30 maja 2015 roku Mszą św. rozpoczął się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Po Eucharystii uczestnicy udali się na plac przed plebanią. Oficjalnego otwarcia dokonał tu ks. proboszcz Adam Matuszewski.

W przebiegu zabawy na uczestników czekało wiele atrakcji. Każdy mógł spróbować swoich umiejętności w strzelaniu z łuku do tarczy, można było udzielić pomocy Dziewczynce z zapałkami, Kopciuszkowi, sprawdzić swoje umiejętności w zjadaniu jabłka wiszącego na tasiemce, pokonać tor przeszkód z koszykiem pełnym jajek, złowić złote rybki, udekorować swoją twarz wspaniałym rysunkiem. Nie lada wyczynem była jazda na rowerze, który jechał w przeciwnym kierunku do skrętu kierownicy. Wspaniały Junak z koszem, był również niemałą atrakcją. Długa kolejka ustawiła się do jazdy konnej, która była miłą przygodą dla najmłodszych.

Zabawę wszystkim umilał zespół z oratorium, przy którego śpiewie doskonale się bawiliśmy. Oczywiście nie zabrakło smacznych kiełbasek z grilla lub z ogniska – do wyboru oraz świetnych lodów.

Jednak wszystko ma swój kres. Uczestnicy rozchodzili się do swoich domów z życzeniami następnego spotkania się we wrześniu na kolejnym festynie.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji festynu i jego sprawnego przebiegu. Serdeczne Bóg zapłać.

Szczególne podziękowania dla sponsorów za ich wielki wkład, dzięki któremu mogliśmy zjeść smaczne kiełbaski, dobry chleb i wyśmienite lody. Podziękowania dla tych wszystkich którzy swym zaangażowaniem dbają o każdy szczegół spotkania, a bez których, nie byłoby tak dobrej zabawy.

Andrzej Ortmann