FESTIWAL NADZIEI

W dniach 14-15.06.2014 w Warszawie na Stadionie Pepsi Arena odbył się FESTIWAL NADZIEI. Było to pierwsze tego typu wydarzenie ekumeniczne w Polsce, które zgromadziło tysiące osób z kościołów chrześcijańskich, w tym Kościoła Katolickiego.

W odpowiedzi na zaproszenie Kardynała Kazimierza Nycza przedstawiciele Wspólnoty SYJON brali udział w służbie doradczej podczas zaproszenia do powierzenia życia Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi.

Na wielkiej scenie wystąpili: Natalia Niemen, Trzecia Godzinę Dnia, Dennis Agajanian, Tommy Coomes Band, New Live M oraz jeden z najpopularniejszych wykonawców sceny chrześcijańskiej na świecie – Michael W. Smith.

Pomiędzy artystami wystąpił również chór złożony z wokalistów z całej Polski, który liczył prawie tysiąc osób. Muzyka jednak nie była najważniejszym motywem festiwalu. Przesłanie NADZIEI- jak sama nazwa festiwalu mówi – stała się centralną częścią wydarzenia. Franklin Graham mówił o miłości Boga i Jego przebaczeniu. Po modlitwie ludzie zaproszeni przez prowadzącego wyszli na murawę boiska, aby powierzyć swoje życie Jezusowi Chrystusowi i uznać Go jako Pana i Zbawiciela.

W tym właśnie momencie osobom, które wyszły, doradcy pomagali poprowadzić modlitwę zawierzenia się Bogu, oraz dokonywali odpowiednich adnotacji personalnych, by następnie skierować te osoby do wspólnot i parafii, w których dalej będą mogły kroczyć w wierze.

Głównym zamysłem tego festiwalu była jedność w Kościele. Właśnie o jedności pomiędzy chrześcijanami w swoim przesłaniu skierowanym do zgromadzonych mówił przedstawiciel Kościoła Katolickiego – ks. Bp Grzegorz Ryś: „Jesteśmy tutaj, bo Jezus Chrystus jest naszą nadzieją. (…) Wielkim motywem nadziei jest przeżywanie jedności.”

Niewątpliwie niezwykłym i ważnym wydarzeniem na festiwalu był „Marsz dla Jezusa” Idąc ulicami miasta, śpiewając pieśni uwielbienia modliliśmy się o jedność pomiędzy chrześcijanami, za przywódców naszego kraju , za posłów, senatorów… Modlitwy te były prowadzone przez pastorów, kapłanów, kaznodziejów – jednym słowem chrześcijanie modlili się w Jednym Duchu.

Wołajmy zatem nadal w modlitwie, jak kiedyś wołał Wielki Jan Paweł II ,.„Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Amen”.