Dzień skupienia u sióstr pallotynek

22 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, którego duchowymi spadkobierczyniami są m. in. Siostry Misjonarki Apostolstwa Katolickiego z Chojnic, czyli pallotynki.

W ramach obchodów 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallottiego w sobotę, 18 stycznia 2013 roku, w klasztorze sióstr pallotynek przy ul. Gdańskiej w Chojnicach odbył się dzień skupienia. W jego ramach siostry wraz ze swoimi grupami, takimi jak: Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego, Wspólnota Młodzieżowa Wieczernik, dzieci z Koła Biblijnego i inni zaproszeni goście mieli możliwość najpierw uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie wzięli udział w nowennie do św. Wincentego Pallottiego, a po niej w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez ks. Adama Matuszewskiego. W wygłoszonej homilii ksiądz proboszcz podkreślił rolę i zaangażowanie osób świeckich w Kościele, służących mu w dzisiejszym świecie swoimi zdolnościami, pracą, różnorakimi środkami i modlitewnym zaangażowaniem.

Po Mszy Świętej nastąpiła agapa, czyli czas, aby pobyć jeszcze razem, dzielić się swoimi przeżyciami w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Takie świętowanie było niezwykle pięknym doświadczeniem wspólnoty Kościoła. Nade wszystko jednak było to spotkanie z Panem Bogiem w duchu radosnego dziękczynienia Mu za dar św. Wincentego, za jego charyzmat, który jest wciąż w nas żywy.

[nggallery id=63]