Dzień skupienia Odnowy w Duchu Świętym

Dzień skupienia Odnowy w Duchu Świętym

W sobotę 17 lutego po raz kolejny odbył się w Orliku u Sióstr Franciszkanek dzień skupienia Odnowy w Duchu Świętym, w którym wzięło udział ponad 50 osób. Cudowne miejsce, choć już nieco inne… nawałnica sierpniowa nie ominęła tego miejsca.

Wielu z nas było tam po raz pierwszy. A to z tego powodu, iż niedawno w naszej parafii odbyło się Seminarium Odnowy Wiary, tak więc większość – po jego ukończeniu – zapragnęła pozostać we wspólnocie i odnalazła swoje miejsce w Odnowie w Duchu Świętym (radość nasza jest ogromna)

Dzień skupienia rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu – wspólne trwanie w Bożej obecności. Msza św. to kolejny i najważniejszy moment dnia. Był także czas na konferencję prowadzoną przez naszego księdza proboszcza ks. Janusza Chyłę – dotyczyła Kościoła, a raczej naszego miejsca w Kościele jako wspólnocie. „Pan Jezus powiedział do Piotra. Tyś jest Piotr – Opoka i na tej Opoce zbuduję Kościół”. Moja tożsamość – kim jestem i jakie jest moje zadanie we wspólnocie? Usłyszeliśmy także, jaka jest Misja Kościoła – głoszenie Ewangelii, sprawowanie sakramentów i posługa miłosierdzia. A także że doświadczenie wiary nie może być oderwane od rzeczywistości, która nas otacza.

Był też pyszny obiad – m.in. zupa pomidorowa,  przez wielu uważana za królową zup. Choć przyznać należy, że Siostry w Orliku robią najpyszniejszą na świecie. Ale była też kawa i ciasto – to czas na poznanie się bliżej, czas na rozmowy – poważne lub mniej  poważne…

Nie mogło zabraknąć modlitewnego uwielbienia Jezusa. Był więc czas i na to. Tak, to Jezusowi należy się wszelka chwała i uwielbienie. Wielką łaską było wspólne oddawanie Mu chwały. Słuchaliśmy także tego, co Jezus mówił do nas, następnie dzieliliśmy się tym z innymi. Budowaliśmy przez to swoją wiarę, wszak wiara rodzi się ze słuchania. Czas minął bardzo szybko. Ostatnim punktem programu była wspólna modlitwa – Liturgia godzin – Nieszpory. Jest to modlitwa całego Kościoła – i znowu tworzyliśmy wspólnotę, tym razem szerzej rozumianą.

Tak właśnie przeżyliśmy dzień skupienia. Dzień pełen radości, poczucia wspólnoty, skupienia…

Za wszelkie łaski Bogu niech będą dzięki.

Alicja

Odnowa w Duchu Świętym SYJON zaprasza na Msze święte w poniedziałki o godz. 18.30, a następnie na spotkania formacyjne w małym kościele.