Dzień Papieski i rocznica konsekracji kościoła

Dzień Papieski i rocznica konsekracji kościoła

Wielu naszych parafian pełnych jeszcze przeżyć po sobotnim ,,Różańcu do granic” przybyło na niedzielną poranną Mszę świętą, sprawowaną przez Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę w XVII Dniu Papieskim.

W prezbiterium wśród pięknej dekoracji z kwiatów i obrazów Ecce Homo oraz Brata Alberta zostały wyeksponowane relikwie Świętego, który odkrył swoje powołanie w służbie najbardziej potrzebującym.

Niedziela ta była dla naszej wspólnoty dniem szczególnym jeszcze z innego powodu. Obchodziliśmy 22. rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego, a także dwudziestą rocznicę otwarcia jadłodajni CARITAS. Tego też dnia zainaugurowaliśmy działalność Grupy Młodego Woluntariatu  prowadzonej przez Siostrę Iwonę ze Zgromadzenie Sióstr Pallotynek. Została przeprowadzona w plebanii kolejny raz akcja honorowego krwiodawstwa oraz zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Liturgię ubogacił parafialny chór CONSONO.

Ksiądz Biskup w homilii podsumował lata działalności, bogaty dorobek oraz zasługi byłego ks. Proboszcza prałata Aleksandra Kłosa i wszystkich, którzy tworzyli naszą wspólnotę. Po Eucharystii Ksiądz Biskup odsłonił pamiątkową tablicę oraz pobłogosławił obraz Patrona i nowe wyposażenie kuchni. Nadał jadłodajni patronat  św. Brata Alberta.

Jadłodajnia CARITAS, to symbol dziesiątek lat ciężkiej pracy księdza prałata Aleksandra Kłosa, zawsze pochylającego się nad potrzebującymi pomocy materialnej i duchowej. Pracę rozpoczętą przez Księdza Prałata  kontynuuje z ogromnym zaangażowaniem obecny ksiądz proboszcz Janusz Chyła. Pomocy finansowej na działalność jadłodajni udziela również w pewnym zakresie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Szeroko pojętą pomoc potrzebującym niosą także Rycerze Kolumba, Odnowa w Duchu Świętym Syjon, Harcerze i wielu parafian. Nieocenioną okazała się ich pomoc poszkodowanym w wyniku huraganu, który przeszedł przez nasze tereny 11 sierpnia br. Praca ta polegała między innymi na przygotowywaniu dla wolontariuszy i poszkodowanych około czterystu ciepłych posiłków dziennie, zbieraniu i przekazywaniu darów, pomocy w pracach fizycznych, które są kontynuowane. I wsparciu modlitwą.

Przeżycia parafialnego święta będą impulsem do dalszej pracy dla wspólnego dobra i odpowiedzi na nowe potrzeby.

jk