Dzień jedności w naszej parafii

13 kwietnia 2013 roku w parafii Matki Bożej Królowej Polski odbył się Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Pelplińskiej, który miała przywilej organizować Wspólnota SYJON.

Przybyło na to spotkanie około 250 osób ze wspólnot z Tczewa, Bytowa, Czerska, Starogardu Gdańskiego, Świecia, Sierakowic, Tucholi, Krzyża, Tuchomia i oczywiście z Chojnic. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia była Eucharystia, na którą zaprosił nas Pan. Przy ołtarzu służyli kapłani: Ireneusz Kalf – Koordynator Odnowy w Duchu Świętym diecezji pelplińskiej, Michał Lal, Tomasz Osmałek, Mariusz Werner, Michał Matusiak, Krzysztof Stoltmann oraz Marcin Brząkała.

Uczta to była wielka. Zanim się jednak odbyła Koordynatorka świecka – Agnieszka Chabros przywitała nas ciepło i serdecznie. W imieniu księdza proboszcza Parafii MBKP powitał wszystkich ks. Tomasz Zimny, po czym stanęliśmy do wspólnego uwielbienia w jedności. Poprosiliśmy Ducha Świętego, Tego, który jest Mistrzem Jedności aby rozpalił nasze serca. W Duchu modlitwy rozpoczęła się Eucharystia.

Po Mszy Świętej Ks. Ireneusz Kalf poprowadził konferencję, w której przypomniał nam, aby żyć Rokiem Wiary. Aby wiarę:

WYZNAWAĆ – czyli dawać świadectwo Bożej obecności w swoim życiu;

CELEBROWAĆ tzn. z wiarą przystępować do sakramentów, celebrować Dzień Pański;

PRZYZYWAĆ – starać się o odzyskanie radości wiary i z entuzjazmem ją przekazywać

PRZEMODLIĆ – czyli spotykać się z Panem na modlitwie – prymat modlitwy nad działaniem.

Zachęcał do tego abyśmy byli miłosierni jak nasz Pan. Abyśmy byli „solą ziemi”. Nikt nie zaświadczy w taki sposób o miłości Jezusa w moim życiu, jak zrobię to ja. O wiarę należy się modlić, mówił Ks. Ireneusz. „Panie, przymnóż nam wiary”. Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu”.

Po konferencji i przedstawieniu planu ważnych wydarzeń na ten rok, trwając w Duchu modlitwy stanęliśmy wszyscy na prezbiterium, pod wielkim Krzyżem, aby oddać Panu nasze wspólnoty – modliliśmy się jak apostołowie w Wieczerniku razem z Maryją, prosząc o potrzebne łaski.

Po wielkiej uczcie dla ducha Wspólnota Syjon zaprosiła wszystkich uczestników do pobliskiej szkoły na wspólny posiłek. Przy poczęstunku, ciepłej kawie, herbacie był czas na rozmowy, możliwość poznania nowych ludzi, wspólnot, nawiązanie relacji. Czas jedności trwał dalej.

Dziękujemy Bogu za wspaniałe doświadczenie tego dnia. Być na takiej uczcie to wielki zaszczyt!

[nggallery id=75]