Dzień Fatimski w naszej parafii

Dzień Fatimski w naszej parafii

Chociaż minęło już 99 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie, to przesłanie tamtych wydarzeń coraz bardziej do nas przemawia. Wołanie o różaniec, pokutę, nawrócenie, modlitwę i zadośćuczynienie za grzechy rozbrzmiewa z niegasnącą siłą.

Zgromadziliśmy się w naszej parafii 13 października na modlitwę różańcową, Mszę świętą i procesję ze świecami dookoła kościoła. Widać było wielu ludzi zatopionych w modlitwie, rozważających fatimskie objawienia Matki Bożej. Przecież za rok minie 100 lat, a słowa Matki Bożej powiedziane dzieciom są tak bardzo aktualne.

Tłem tego dnia była świetlana postać świętego Jana Pawła II wyjątkowego fatimskiego pielgrzyma. Wyjątkowym wydarzeniem, wplecionym w scenerię modlitewnego wieczoru była prelekcja, a może raczej świadectwo komisarza policji pana Jacka Wrony, ojca sześciorga dzieci, w tym szczególnej córki o pięknym imieniu Gloria Maria (Chwała Maryi). Została ona ocalonej od śmierci pod sercem matki dzięki modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po ludzku skazana na śmierć, urodziła się obciążona wieloma wadami w 28 tygodniu ciąży ważąc 860 gram. Dzisiaj jest 11-letnią piękną, radosną i zdrową dziewczynką. Kolejny raz pan Bóg pokazał, że dla Niego nie ma spraw niemożliwych, a gorąca modlitwa połączona z wiarą jest w stanie odwrócić bieg wydarzeń.

J.K.