Dziękczynienie za beatyfikację Elżbiety Sanny

Dziękczynienie za beatyfikację Elżbiety Sanny

5 października u Sióstr Pallotynek odbyło się comiesięczne spotkanie wspólnoty Zjednoczenia Apostolstwa katolickiego (ZAK)

Było ono wyjątkowe pod kilkoma względami.

Po raz pierwszy Eucharystię sprawował dla nas nasz nowy proboszcz, ks. kanonik dr Janusz Chyła. Miło było widzieć, że szczerze cieszy się razem z nami z beatyfikacji Elżbiety Sanny (17.10.1016r.) przez której wstawiennictwo modliliśmy się tego wieczora.

Po ubogacającej Eucharystii zebraliśmy się wszyscy przy kawie i domowym cieście, aby wysłuchać relacji z beatyfikacji Elżbiety z ust Justyny, która miała zaszczyt uczestniczyć w niej osobiście. Błogosławiona Elżbieta Sanna współtworzyła Zjednoczenie wraz z jego Założycielem św. Wincentym Pallottim i jest pierwszą świecką członkinią ZAK wyniesioną na ołtarze. Zatem przywołujmy jej wstawiennictwa prosząc: Boże, który w Błogosławionej Elżbiecie dałeś wzór cierpliwości i odwagi osobom przeżywającym trudności i cierpienia, spraw, byśmy wpatrzeni w jej życie i cnoty umieli być otwarci na miłość Chrystusa i potrzeby bliźnich.Amen.

Zofia