„Czarne stopy św. Jana Bosko”

W dniach 1 – 12 lipca 2013 roku odbył się drugi obóz parafialny. Wzorem roku ubiegłego na miejsce wypoczynku dzieci i młodzieży został wybrany Gaj k. Łąkarza.

Tegoroczny obóz w całości poświęcony był św. Janowi Bosko.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu był czas na zapoznanie z ośrodkiem oraz na spotkanie z wychowawcą grupy.

I w tym roku nie zabrakło układania obrzędowości, a że pomysły dzieci i młodzieży są genialne i zaskakujące powstały grupy o nazwach: Wymyślimy później, Cygańskie Wafle, Zaskrońce, Mali Odkrywcy i Marudy.

Każdy dzień był wypełniony przeróżnymi zajęciami m.in.: kurs I pomocy, budowa szałasów w lesie, nocna gra o flagi, warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne, nauka piosenek szantowych, czy sportowiada, która cieszyła się największym uznaniem.

W trakcie trwania sportowiady obozowicze mieli możliwość uczestniczenia w takich konkurencjach jak: ping-pong, badminton, baseball, piłka nożna, strzelanie z łuku i wiatrówki, wyścigu kajaków oraz siatka balonowa i uni-mop, które cieszyły się największą popularnością.

Wielką atrakcją dla dzieci były odwiedziny rodziców. W tym roku z tej możliwości skorzystało ok. 35 rodziców. W tym dniu również i rodzicom nie było dane się nudzić, ponieważ rozegrały się dwa ważne mecze w siatkę balonową i uni-mopa pomiędzy rodzicami a kadrą. Oczywiście lepsi okazali się rodzice J

Na tegoroczną wycieczkę uczestnicy wybrali się do miasteczka westernu Kansas City w Grudziądzu. Czekało na nich tu wiele atrakcji, chociażby możliwość zobaczenia dinozaurów, owadów w powiększeniu, czy spotkanie się z bohaterami bajek i baśni; jednak chyba główną z nich okazała się postać Lucky Luck`a, który dzielnie stawiał opór braciom Dalton.

Każdego dnia obozu uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia we Mszy św. Był to czas na refleksję i podsumowanie tego, co wydarzyło się w danym dniu.

Nie zabrakło również występów utalentowanych obozowiczów w „Mam Talent” oraz odbyło się poszukiwanie Miss i Mistera Obozu.

Ci, którzy na obozie byli pierwszy raz przeżyli swój chrzest, który zapewne w ich pamięci zapadnie na długo.

Ostatniego dnia odbyło się pożegnalne ognisko, podczas którego zostały wręczone nagrody, dyplomy i dokonano podsumowania całego obozu.

W dniu wyjazdu Gaj żegnał nas deszczem.

Obozowicze! Do zobaczenia za rok!!!

Poniżej link do zdjęć obozowych. Miłego oglądania.

https://picasaweb.google.com/118096518928355155842/ObozGaj2013?authkey=Gv1sRgCL7rvrf0x-OS-gE