Chojniczanie na 23 urodzinach Radio Maryja

W Toruniu w sobotę 29 listopada świętowano 23 rocznicę powstania Radio Maryja. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Stanisław DZIWISZ, metropolita krakowski. Zgromadzonym towarzyszyły relikwie Świętego Jana Pawła II także 19 biskupów ,ks. prałat Sławomir ODER postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Ojca św. Jana Pawła II oraz blisko 120 księży diecezjalnych. Na uroczystości przybyli także przedstawiciele władz samorządowych, posłowie , senatorowie oraz ponad 8 tysięcy pielgrzymów z całej Polski. W tym roku Eucharystia sprawowana była w nowej olbrzymiej hali sportowej a msza św. celebrowana była przy ołtarzu, na którym Jan Paweł II – będąc w Toruniu – odprawiał nabożeństwo czerwcowe.
W homilii Ksiądz Kardynał odniósł się do nieustannej krytyki wobec Radio Maryja i podkreślił, że słuchacze Radio Maryja chcą być wierni i są wierni Bogu, Kościołowi i Ojczyznie. Nie wolno ich lekceważyć i ośmieszać. Odnosząc się do swojej obecności w Toruniu powiedział, że zdawał sobie sprawę, iż spotka się to z krytyka niektórych środowisk ale podjął taką decyzję, kierując się poczuciem odpowiedzialności za jedność Kościoła w Polsce.
Mszę św. poprzedził koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i występ Haliny Łabonarskiej i Jerzego Zelnika poświęcony Św. Janowi Pawłowi II pt. „Czyńcie prawdę z miłością”