Biegiem na poświęcenie kościoła

18 maja br. z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach do Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu pobiegli w sztafecie pielgrzymkowej członkowie i sympatycy Klubu Biegacza FLORIAN. Od godz. 5.00 do 15.00 pielgrzymi zmierzyli się z dystansem 120 km. Uczestnikami byli zawodnicy, którzy w 1997 r. przebiegli z Chojnic do Watykanu z nestorem biegaczy 80-letnim Zbigniewem Wiśniewskim. Biegaczom towarzyszyli rowerzyści, między innymi były burmistrz Chojnic Leszek Ciemiński.

Po modlitwie i błogosławieństwie ks. proboszcza Janusza Chyły pielgrzymi ruszyli przez Lichnowy, Wałdowo, Mąkowarsko, Koronowo, Kotomierz, Fordon do Torunia. Głównym celem był udział w poświęceniu świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Liturgii przewodniczył legat papieski ks, kardynał Zenon Grocholewski, były wieloletni prefekt watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej. Mszę święta została odprawiona przez około 60 biskupów i blisko 400 kapłanów. Licznie przybyli przedstawiciele rządu RP z panią premier, parlamentarzyści i europosłowie oraz przedstawiciel prezydenta RP.

Była to kolejna uczta duchowo-sportowa biegaczy FLORIANA, którzy bardzo dziękują wszystkim tym, którzy pomogli w realizacji tego zadania.