DZIEŃ SKUPIENIA ODNOWY W DYCHU ŚWIĘTYM SYJON Z AKTEM ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ

W sobotę 29 września, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon”, wraz ze swoim opiekunem ks. proboszczem Januszem Chyłą, przeżywała dzień skupienia u Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Wybraliśmy się tam także po to, aby właśnie w tym miejscu, zawierzyć Matce Bożej naszą Wspólnotę. Tak pięknie się złożyło, że tego dnia przypadło święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. A więc, towarzyszyli nam wspaniali Orędownicy.

Po przybyciu do Piaseczna, zostaliśmy powitani przez ks. proboszcza Andrzeja Ossowskiego, który opowiedział nam historię figury i sanktuarium, a także wspomniał o cudach, które dokonały się za wstawiennictwem Matki Bożej.

Dzień skupienia rozpoczął się konferencją ks. Janusza Chyły, w której między innymi zwrócił szczególną uwagę na to, jak ważnym wydarzeniem jest świadome złożenie aktu zawierzenia. Następnie, klęcząc przed żywym Jezusem w Najświętszym Sakramencie, wspólnie odmówiliśmy modlitwę Różańcową.

Kolejnym, a jednocześnie najważniejszym wydarzeniem w tym dniu, była Eucharystia. W czasie Eucharystii złożyliśmy „Akt ofiarowania Matce Bożej Piaseckiej Odnowy w Duchu Świętym”. Zawiera on między innymi takie słowa: „Stajemy przed Tobą Matko i pragniemy zawierzyć naszą wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Syjon, kapłana, liderów, animatorów i wszystkich członków. Zawierzamy Tobie nasze parafie, rodziny, a także myśli, uczucia, czyny, relacje i wszystkie dzieła podejmowane przez naszą wspólnotę. Z głębi serca chcemy dzisiaj zawierzyć Tobie przyszłość, jaka nas czeka, prosząc byś towarzyszyła nam w drodze i wstawiała się u Twego Syna”. Akt ten został wspólnie odczytany, a następnie przez nas wszystkich podpisany w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich ofiarowaliśmy ks. Proboszczowi w Piasecznie do kroniki sanktuarium.

Po uczcie duchowej posililiśmy nasze ciała pyszną pizzą, zasiadając przy stole w plebanii, gdzie bardzo miło przyjął nas jej Gospodarz. Następnie udaliśmy się do źródełka Matki Bożej i tam odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa, którą przeszliśmy, była zupełnie inna niż to zazwyczaj bywa. Rozważania kolejnych stacji przeżyliśmy w ciszy. I to było niezwykłe przeżycie… Pan Jezus mówił do każdego indywidualnie. Jak usłyszeliśmy podczas świadectw, niektóre osoby przebyły tę Drogę niosąc krzyż własnego życia, inne z kolei odczuwały boleść Maryi widząc cierpiącego Jezusa…

Na zakończenie tego pięknego dnia, udaliśmy się na Agapę w miejsce, gdzie w cudownym ogrodzie, niczym w bajkowej krainie, zostaliśmy mile powitani przez Gospodarzy. Był tam wspólny posiłek, śpiew, a nawet tańce.

Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały dzień!

Pan Bóg zatroszczył się o wszystko, o ucztę duchową, radość, piękną pogodę, a wszystko to, działo się w naszej Wspólnocie. Będąc we Wspólnocie mamy możliwość duchowego wzrostu, a kiedy dotykają nas trudniejsze chwile, to zawsze możemy liczyć na zrozumienie i wsparcie.

Chwała Panu!

L.S.