27. urodziny Radia Maryja

27. urodziny Radia Maryja

W toruńskich uroczystościach wzięli udział księża arcybiskupi i biskupi, kapłani, przedstawiciele władz centralnych z premierem Mateuszem Morawieckim na czele oraz władz samorządowych, a także tysiące pielgrzymów z Polski i różnych części świata. Z naszej parafii wyjechała wyjątkowo duża – 100-osobowa grupa złożona głównie z Chojniczan. Ale byli także przedstawiciele z Brus, Człuchowa, Rytla, Konarzyn, Wierzchowa, Krojant, Lichnów i Rychnów. Towarzyszył nam poseł na sejm RP Aleksander Mrówczyński. Odwiedziliśmy sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II , uczestniczyliśmy w koncercie zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE i nade wszystko w uroczystej Mszy świętej.

Podczas homilii w bardzo zdecydowanych słowach abp Andrzej Dzięga upomniał się o prawną ochronę w Polsce życia wszystkich dzieci poczętych. Mówił: „Nie zabijajcie serc! Także tych maleńkich serc pod sercem matki. Pod sercem matki ma prawo żyć serce dziecka” – apelował metropolita szczecińsko-kamieński. Zwrócił się także wprost do polityków: „kochani politycy polscy, nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa, bądźcie po Bożemu rozumni i wolni”.

W wielkim skupieniu podczas podróży autokarami modliliśmy się za Ojczyznę, rządzących każdego szczebla, Ojca Świętego, kapłanów i osoby konsekrowane.

Andrzej