Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17 LUTEGO 2019 ROKU

 1. Papież Franciszek mianował biskupem pomocniczym naszej diecezji ks. prał. dr. Arkadiusza Okroja, wieloletniego ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a w ostatnim czasie proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Biskup Nominat święcenia biskupie przyjmie w pelplińskiej katedrze w sobotę 2 marca o godz. 11.00. Otoczmy modlitwą bp. Arkadiusza.
 2. Dziękuję wszystkim parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą wspólnotą oraz ze śp. ks. prał. Aleksandrem Kłosem za modlitwę, towarzyszenie mu w ostatnim etapie życia i udział w ceremoniach pogrzebowych. W marcu w chojnickich kościołach zostaną odprawione Msze święte gregoriańskie za Księdza Prałata. O miejscach i dniach poinformujemy w ogłoszeniach i Biuletynie Parafialnym.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza jutro na wykład dr. Marcina Wałdocha pt: „Postawa państw zachodu wobec walki o niepodległość Drugiej RP”. Początek wykładu o godz. 16.00 w sali nad biurem parafialnym.
 4. Rozpoczęły się w naszej parafii katechezy neokatechumenalne, które są głoszone we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w intencji rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie dorosłych w plebanii, a dzieci w Oratorium.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 8. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 22 lutego o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 9. Akcja Katolicka organizuje od 3 do 8 czerwca autokarową pielgrzymkę do polskich sanktuariów (na trasie Obory, Warszawa, Niepokalanów, Wąchock, Kielce, św. Krzyż, Odporyszów, Staniątki, Bochnia, Gródek nad Dunajcem, Jasna Góra) oraz do tzw. Słowackiej Częstochowa w Levoczy. Koszt pielgrzymki (przejazdy, noclegi i wyżywienie) wynosi 790 zł. Zapisy wraz z przedpłatą w wysokości 200 zł przyjmujemy w biurze parafialnym.
 10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się w to dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.
 11. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 447 zł. Aktualnie gromadzimy środki na położenie kamiennej posadzki w prezbiterium małego kościoła. W ubiegłą niedzielę podczas Mszy świętej żałobnej w intencji ks. prał. Aleksandra Kłosa oraz Mszy świętej pogrzebowej zebraliśmy 15 115 zł na chojnickie hospicjum. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zenon Kolanko, lat 64, zam. ul. Książąt Pomorskich; Henryk Kordecki, lat 75, zam. ul. Młodzieżowa; Irena Burchard, lat 88, zam. ul. Budowlanych. Polećmy naszych zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
10 LUTEGO 2019 ROKU

1. W pierwszy czwartek miesiąca, w czasie gdy w kościele była sprawowana Msza święta w intencji kapłanów, w 88 roku życia, w 61 roku kapłaństwa, odszedł do wieczności budowniczy naszej parafii ks. prał. Aleksander Kłos. Pogrzeb Proboszcza Seniora pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Eksporta ciała wraz z Mszą świętą pod przewodnictwem ks. prał. Jacka Dawidowskiego, dziekana Dekanatu Chojnickiego, będzie sprawowana w niedzielę o godz. 19.30. Następnie zostanie odmówiony Różaniec i do północy będzie trwało modlitewne czuwanie przy trumnie Zmarłego. Spełniając wolę Księdza Prałata, proszę o zastąpienie kwiatów ofiarą złożoną podczas pogrzebu na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach.
2. We wtorki i czwartki po wieczornej Mszy świętej będą głoszone w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Serdecznie zapraszamy.
3. W środę o godz. 18.00 Różaniec Fatimski z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek od Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od V Róży Misyjnej).
5. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
6. Również w piątek o godz. 16.30 w kaplicy św. Boromeusza odprawiona zostanie Msza święta w intencji beatyfikacji s. Adelgund, zamordowanej przez sowieckiego żołnierza 15 lutego 1945 roku. Przed liturgią zostaną złożone kwiaty przy grobie zamordowanej Siostry i pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenie.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
8. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 15 i 22 lutego o godz. 19.00 w salce parafialnej.
9. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zapraszam na comiesięczne spotkanie przy parafii św. Jadwigi w czwartek, 14 lutego o godz. 16.00. W poniedziałek 18 lutego Civitas Christiana zaprasza do naszej parafii na wykład dr. Marcina Wałdocha pt: „Postawa państw zachodu wobec walki o niepodległość Drugiej RP”. Początek wykładu o godz. 16.00 w sali nad biurem parafialnym.
10. W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego zamieszczamy sprawozdanie ekonomiczno-inwestycyjne za rok 2018.
11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.