Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 22 KWIETNIA 2018 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, diakon Tomasz Mizyk ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Obchodzimy dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Z tej okazji gościmy w naszej parafii o. Tomasza Pawlukowskiego ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.
 3. W poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w środę święto św. Marka, ewangelisty.
 4. W środę przypada VI rocznica śmierci biskupa Jana Barnarda Szlagi. Otoczmy naszą modlitwą pierwszego Biskupa Pelplińskiego.
 5. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin zmagających się z chorobą alkoholową. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 6. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta z udział rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie dla dorosłych w plebanii, a dla dzieci w Oratorium.
 8. W sobotę 28 kwietnia odbędzie się pierwsza w Chojnicach Droga Światła (Via Lucis). Więcej informacji na ten temat znajdziemy w biuletynie parafialnym.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta za Ojczyznę.
 10. Zbliża się odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski datą powiązany ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Uroczystości państwowe rozpoczną się o godz. 10.30 na Starym Rynku. O godz. 12.00 Ksiądz Biskup Senior Piotr Krupa, będzie sprawował w naszym kościele sumę odpustową. Msze święte tego dnia tak jak w niedzielę. Na godz. 17.00 Rycerze Kolumba zapraszają do małego kościoła na spektakl pt. „Kazanie ks. Piotra Skargi” w wykonaniu aktora Jan Krzysztofa Szczygła, znanego między innymi z filmów „Czas honoru” i „Korona królów”.
 11. W sobotę 5 maja w Kołczygłowach odbędzie się Kongres Różańcowy. Rozpoczęcie o 9.30 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Zakończenie Mszą świętą o godz. 12.30. Istnieje możliwość skorzystania z autokaru. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy przyjmuje p. Zofia Bacławska (tel. 662 117 215).
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14 do 21 listopada 2018 r. Koszt 3 490 zł i 90 USD. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja Myszaka (tel. 880 571 309).
 13. W ubiegłą niedzielę kolekta inwestycyjna wyniosła 9 900 zł i 10 GBP. Aktualnie spłacamy instalację ogrzewania małego kościoła oraz przygotowujemy się do remontu narożnika kościoła od strony parkingu i malowania małego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma” z dodatkiem w postaci płyty CD.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zdzisław Kilian, lat 77, zam. ul. Książąt Pomorskich; Ludmiła Rozmarynowska, lat 91, zam. ul. Gdańska; Krystyna Pielesiak, lat 82, zam. ul. Ludowa; Lech Szalbierz, lat 70, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 15 KWIETNIA 2018 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, diakon Tomasz Mizyk ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień biblijny. Jest on zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte i odkrywania znaczenia Słowa Bożego w naszym życiu.
 3. W miniony poniedziałek odbył się w Chojnicach z udziałem Księdza Biskupa Diecezjalnego XVII Marsz dla Życia. Wzięło w nim udział około 450 osób. Bóg zapłać głównemu organizatorowi Marszu – Akcji Katolickiej i współorganizatorowi – Rycerzom Kolumba, a także wszystkim, którzy wzięli w nim udział i podjęli duchową adopcję dziecka poczętego.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne oraz na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy świętej katecheza dla dorosłych.
 6. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od VIII Róży). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 8. W sobotę 28 kwietnia odbędzie się pierwszy raz w Chojnicach Droga Światła (Via Lucis). To modlitewne w drodze, która będzie okalała całe nasze miasto. Rozważania przy 14 stacjach będą nawiązywały do spotkań uczniów ze Zmartwychwstałym Panem. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868) i Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163). Więcej informacji, a także zapisy na stronie: www.facebook,com/Chojnice.EDK
 9. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 20 kwietnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 10. W ubiegłą Niedzielę Miłosierdzia zebraliśmy do puszek 4 155 zł na cele charytatywne. Bóg zapłać za składane ofiary. Zachęcamy do pomocy chorej Karolince. Młody Wolontariat Caritas po Mszy świętej rozdaje ulotki informujące o potrzebie i możliwych formach pomocy.
 11. W Pelplinie wśród osób, które włączyły się w jałmużnę wielkopostną organizowaną przez Caritas rozlosowano upominki. Z naszej parafii otrzymują je: Czesława Lella, Bartosz Winowiecki i G. E. Jabłońscy. Po odbiór upominków zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii lub biura parafialnego w czasie jego otwarcia.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Cupa, lat 92, zam. ul. Spółdzielcza; Janina Drewek, lat 87, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 8 KWIETNIA 2018 ROKU

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym dniem Caritas. Z tej okazji trwa zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia. Zachęcamy także do pomocy chorej Karolince. Więcej informacji na jej temat oraz form pomocy znajdziemy na ulotkach. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte jak w dni powszednie. Zapraszamy do udziału w XVII Marszu dla Życia. Poprzedzi go prelekcja dr Aleksandry Kicińskiej, która odbędzie się w dużym kościele o godz. 16.00. Po prelekcji nabożeństwo z duchową adopcją dziecka poczętego i Marsz dla Życia, podczas którego u sióstr Franciszkanek przy ul. Ogrodowej zostanie otwarte i poświęcone przez Księdza Biskupa Ryszarda Kasynę „Okno Życia”. Następnie przejdziemy do kościoła gimnazjalnego gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta. Po liturgii wykład dr Aleksandry Kicińskiej. W związku z Marszem jutro spotkanie modlitewno-formacyjne nie odbędzie się.
 3. Komitet Organizacyjny Obchodów 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do udziału we Mszy świętej w intencji ofiar, która będzie sprawowana we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Królowej przy ulicy Wiśniowej. Po Mszy świętej uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej.
 4. W środa o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W czwartek od Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (od XII Róży Misyjnej).
 6. W piątek o godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 8. Civitas Christiana zaprasza w środę na godz. 17.00 do parafii św. Jadwigi na wykład ks. Wiesława Szucy o Społecznej Nauce Kościoła; w czwartek na godz. 19.00 do naszej parafii na spotkanie w sali nad biurem parafialnym z dr. Piotrem Szubarczykiem. Temat spotkania: „Polski gen wolności Konfederacja Barska”; oraz na wycieczkę do Gdańska w niedzielę 15 kwietnia. W programie Msza święta w kościele św. Brygidy i zwiedzanie Muzeum II wojny światowej. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 7.00. Zgłoszenia: Maria Beger, tel. 784 232 556.
 9. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 13 i 20 kwietnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 10. Program bezpośredniego przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej: 12 kwietnia – razem I i II grupa o godz. 16.30; 18 kwietnia – grupa I o godz. 16.30, grupa II o godz. 17.30; 24 kwietnia – grupa I o godz. 16.30, grupa II o godz. 17.30; 26 kwietnia – grupa I o godz. 16.30, grupa II o godz. 17.30; 30 kwietnia – grupa I o godz. 16.00, grupa II o godz. 17.00.
 11. Dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, informuje, że w 2018 roku składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie jest możliwe jedynie przez internet, za pomocą aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na stronie ARiMR. W biurach powiatowych Agencji zostały przygotowane stanowiska dla osób, które nie dysponują komputerem. Pomocy udzielają też powiatowe Ośrodki Doradztwa Rolniczego.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 1 KWIETNIA 2018 ROKU

 1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i Grobu Pańskiego na celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy chórowi Consono, Odnowie w Duchu Świętym, Rycerzom Kolumba, służbie liturgicznej, lektorom i kantorom za troskę o piękno liturgii. Wszystkim wspólnotom i osobom indywidulanym za życzenia złożone kapłanom, oraz ze podjęcie miesięcznej modlitwy w intencji 200 kapłanów znanych jedynie z imienia. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 6 280 zł oraz za ofiarowanie Paschału.
 2. Zachęcamy dzisiaj i jutro do nawiedzenia małego kościoła i modlitwy przy grobie, który jako pusty zaświadcza o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Z tą różnicą, że Mszę świętą o godz. 6.00 będziemy sprawować w dużym kościele. Także we wtorek o godz. 6.30 i 8.30 Msze święte w dużym kościele.
 4. Począwszy od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odmawiamy ją po Mszy świętej o godz. 9.00. Natomiast począwszy od wtorku o godz. 18.15.
 5. W czwartek Msza święta wieczorna w intencji kapłanów (od III Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.00. W czwartek i piątek dodatkowe Msze święte o godz. 17.00. W czwartek zapraszamy zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 7.00 w piątek, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. W piątek po wieczornej Mszy świętej modlitwa w intencji osób, które w swoim życiu oddaliły się od Boga i zwątpiły w Jego miłosierdzie. Zwłaszcza za tych, którzy przyczynili się do śmierci nienarodzonego dziecka. Niech ta modlitwa o nawrócenie, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania oraz ukojenie serc, będzie przygotowaniem do XVII Marszu dla Życia, podczas którego zostanie otwarte Okno Życia. Adoracja ta będzie w duchu modlitwy wspólnoty z Taizé.
 7. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Próby przed tą uroczystością odbędą się w środę. Pierwszą grupę zapraszamy na godz. 16.20, drugą grupę na godz. 17.00. Natomiast rodziców na katechezę zapraszamy o godz. 19.00.
 8. Przyszła Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy nie tylko do udziału w Eucharystii, ale także w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawować będziemy o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Sejnów i Wilna w dniach 25-27 maja. Łączny koszt 400 zł obejmuje noclegi wyżywienie przejazdy i ubezpieczenie. Zapisy i szczegółowy program w Biurze parafialnym lub u ks. Sławomira Kulczyka.
 10. Jutro kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji oraz KUL.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Klemens Wysocki, lat 74, zam. ul. Spółdzielcza; Krystyna Gwizdała, lat 77, zam. ul. Książąt Pomorskich; Józef Lella lat 85, zam. ul. Książąt Pomorskich; Łucja Folleher lat 93, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 25 MARCA 2018 ROKU

 1. Bóg zapłać za udział w rekolekcjach parafialnych. Owocem dobrze przeżytych rekolekcji powinna być głęboka spowiedź. Zapraszamy do jej odbycia we wtorek 27 marca. W dużym kościele o godz. 13.45 i 16.15 będą nabożeństwa pokutne. Na nabożeństwo o godz. 16.15 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu od godz. 9.00 do 10.30, od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30. Prosimy, aby nie przekładać spowiedzi na inne dni, ponieważ kapłani posługują także w innych parafiach.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Postarajmy się domowe obowiązki spełnić przed Triduum Paschalnym, aby czas celebracji najważniejszych zbawczych wydarzeń poświęcić na modlitwę. Centralnym wydarzeniem Wielkiego Czwartku jest Msza Wieczerzy Pańskiej, którą będziemy sprawować o godz. 18.00. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Nade wszystko zapraszamy do udziału w najważniejszej liturgii w ciągu całego roku czyli w Wigilii Paschalnej, która zakończy się procesją rezurekcyjną. Liturgię tę rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Przynosimy wówczas świece. W tych dniach zapraszamy do adorowania Najświętszego Sakramentu, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do udziału w modlitwie brewiarzowej o godz. 7.30. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej pod hasłem „Miłość pokonała śmierć”, którą będziemy celebrować na ulicach naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.30 w naszym kościele, a zakończy w Bazylice. O godz. 22.00 „Gorzkie Żale” w małym kościele. Szczegółowy program tych dni znajduje się w biuletynie. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w dużym kościele o godz. 00, 11.00, 15.00 i 17.00. Po poświęceniu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w małym kościele. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
 3. Z uwagi na przygotowania Grobu Pańskiego Msze święte w Wielki Wtorek o godz. 18.30, w Wielką Środę o godz. 6.30, 8.30, 18.30, w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 6.00 oraz we wtorek 3 kwietnia o godz. 6.30 i 8.30 będziemy sprawować w dużym kościele.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne.
 5. Od Wielkiego Czwartku zapraszamy do podjęcia miesięcznej modlitwy za kapłana, którego imię poznamy po Mszy Wieczerzy Pańskiej. Więcej informacji podamy w Wielki Czwartek. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://kaplani.com.pl
 6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w plebanii.
 7. Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym.
 8. Prosimy, aby podczas Triduum Paschalnego składać do kosza skarbonki z jałmużną wielkopostną i zamieszczonym na wieczku własnym adresem. Ofiarodawcy wezmą udział w losowaniu nagród fundowanych przez pelplińską Caritas.
 9. Bank Żywności w Chojnicach informuje, że posiada wolne miejsca w Programie Pomocy Żywnościowej. Jedno z głównych kryteriów kwalifikujących do pomocy to dochód, który na osobę samotną nie może przekraczać 1 268,00 zł, natomiast na osobę w rodzinie nie wyższy niż 1 028,00 zł. Więcej informacji pod nr tel. 509 214 392 oraz www.chojnice.bankizywnosci.pl
 10. Dzisiaj młodzież rozprowadza ozdoby świąteczne oraz świece – paschaliki przeznaczone do użycia podczas Wigilii Paschalnej i do zapalenia na stole świątecznym.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Grzegorz Litke, 4 tygodnie, zam. ul. Młodzieżowa; Roman Karnowski, lat 72, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 18 MARCA 2018 ROKU

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne, które poprowadzi do środy ks. prof. Tomasz Dutkiewicz, wykładowca UMK w Toruniu i duszpasterz akademicki. Zapraszamy na nauki podczas Mszy świętych. W poniedziałek z racji uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00, 18.30. W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.30 nauka dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, a w środę dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. W środę zostanie zebrana kolekta jako podziękowanie Rekolekcjoniście.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej z powodu rekolekcji nie odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne.
 3. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy członków Akcji Katolickiej oraz sympatyków na spotkanie w plebanii.
 5. W piątki Wielkiego Postu Drogę Krzyżową sprawujemy o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. A w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 6. W piątek 23 marca o godz. 20.00 Msza święta, po której wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa do Wiela. Informacje i zapisy pod adresem edk.org.pl Aktualnie jest zgłoszonych ponad 100 uczestników.
 7. Dodatkowych chorych zgłaszanych w biurze parafialnym odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24 marca.
 8. W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast o godz. 16.00 Msza święta dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie dzieci w Oratorium, a dorosłych w plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 10. Tak jak w roku ubiegłym w Niedzielę Palmową, która przypada za tydzień, przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, który w tym roku przygotujemy w małym kościele. Będzie także trwała przy nim adoracja Najświętszego Sakramentu od liturgii Wielkiego Piątku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Więcej informacji na temat Triduum Paschalnego podamy za tydzień.
 11. Młodzież zainteresowaną udziałem w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie prosimy o zapisy u siostry Iwony lub w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i udziału wynosi 15 zł. Wyjazd w przyszłą niedzielę z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 11.00. Informacje: facebook.com/MlodziPelplin/
 12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 770 zł i 20 EUR. Spłacamy aktualnie instalację ogrzewania w małym kościele. Przeprowadziliśmy w ostatnim czasie także kapitalny remont jednej z łazienek wikariuszowskich w plebanii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Młody Wolontariat Caritas i Rycerze Kolumba zapraszają do włączenia się w akcję „Tutka od serca”. Papierowej torby tzw. tutki wypełnione darami dla osób potrzebujących można składać w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia. Tutki można wziąć po Mszy świętej. Zachęcamy do nabycia świec – paschalików, z których dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia oraz ozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na wycieczkę dzieci z Oratorium i SChRONu do Torunia.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 11 MARCA 2018 ROKU

 1. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii rekolekcje szkolne. Efekty pracy dzieci możemy zobaczyć na wystawie w dużym kościele. Bóg zapłać ks. Tomaszkowi Syldatkowi, ks. Krzysztofowi Wilkowskiemu, ks. Sławomirowi Kulczykowi, diakonowi Wojciechowi, Siostrom Pallotynkom, Katechetom, Nauczycielom i Dyrekcjom szkół za pomoc dzieciom i młodzieży w przeżyciu tego czasu łaski. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcja parafialne. Poprowadzi je ks. prof. Tomasz Dutkiewicz, wykładowca i duszpasterz akademicki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 2. Zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawujemy o godz. 9.00, 15.15, 17.00 i 18.00. W tym tygodniu na godz. 17.00 zapraszamy szczególnie młodzież i dorosłych na Drogę Krzyżową pt. „Jesteś moją PASJĄ”. Nabożeństwo będzie ubogacone rozważaniami ks. Artura J. Katolo, które zaprezentuje młodzież ze Szkół Podstawowych w Kłodawie oraz Nowej Cerkwi. W tle rozważań usłyszymy muzykę i zobaczymy obrazy z filmu PASJA.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
 4. W piętek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 6. Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie w czwartek, 15 marca na godz. 16.00 do parafii św. Jadwigi przy ul. Wiśniowej. Tematem spotkania będzie „Golgota Beskidów”.
 7. Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Chojnicach zaprasza rzemieślników wraz z rodzinami na Mszę świętą w ich intencji, która będzie sprawowana w piątek 16 marca o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Brusach.
 8. Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza zainteresowanych uczniów na „Drzwi Otwarte” w sobotę 17 marca od godz. 10.00. Po reformie oświaty liceum jest publiczne. Dopłaca się tylko 100 zł za zajęcia dodatkowe.
 9. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę 17 marca o godz. 12.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. W piątek 23 marca po Mszy świętej o godz. 20.00 wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym biuletynie parafialnym.
 11. Dodatkowych chorych zgłaszanych w biurze parafialnym odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24 marca.
 12. Młodzież zainteresowaną udziałem w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie prosimy o zapisy u siostry Iwony lub w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i udziału wynosi 15 zł. Wyjazd w niedzielę 25 marca z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 11.00. Informacje: www.facebook.com/MlodziPelplin/
 13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Akcji Katolickiej w dniach 5-9 czerwca br. do sanktuariów w Płocku, Leżajsku, Radecznicy, Zamościu, Krasnobrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Tarnowie, Piekarach Śląskich i na Jasnej  Górze. Koszt 690 złotych. Zapisy z wpisowym w kwocie 200 złotych oraz więcej informacji w biurze parafialnym.
 14. Młody Wolontariat Caritas i Rycerze Kolumba zapraszają do włączenia się w akcję „Tutka od serca”. Papierowej torby tzw. tutki wypełnione darami dla osób potrzebujących można składać w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia. Tutki można wziąć po Mszy świętej. Zachęcamy do nabycia świec – paschalików, z których dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.
 15. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 16. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 4 MARCA 2018 ROKU

 1. Od poniedziałku do środy ks. Tomasz Syldatk poprowadzi rekolekcje dla szkół średnich, gimnazjum i podstawowych znajdujących się w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli oraz rekolekcjonisty. Apelujemy także o zdopingowanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w rekolekcjach. W środę na godz. 17.00 zapraszamy nauczycieli na spotkanie przy kawie w plebanii. A o godz. 18.30 na Mszę świętą w ich intencji.
 2. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 3. W czwartek obchodzimy 546 rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. Tego dnia po Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby w kościele. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (od XI Róży Misyjnej).
 4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawujemy o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową do małego kościoła o godz. 19.00. W niedziele o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej ze szkół nr 1, 3, 7 i katolickiej zapraszamy na spotkanie w piątek po drodze krzyżowej o godz.17.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 7. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka – zamieszczone w biuletynie – Biskup Diecezjalny podjął decyzję, że w diecezji pelplińskiej inicjatywa „24 godziny dla Pana” będzie miała miejsce w chojnickiej Bazylice. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w Bazylice w piątek o godz.  9.30 i będzie trwała do godz. 17.00. A następnie od godz. 18.30 do godz. 9.30 w sobotę w kościele gimnazjalnym. Mija 25 lat od nadania kościołowi ścięcia św. Jana Chrzciciela tytułu Bazyliki Mniejszej. Ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski, uroczystą Mszą świętą sprawowaną w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Bazylice zainauguruje Rok Jubileuszowy.
 8. Dziękujemy Stowarzyszeniu Civitas Christiana za udostępnienie wystawy pt. „Niedokończone Msze wołyńskie” przedstawiającej sylwetki kapłanów męczenników rzezi wołyńskiej z 1943 roku.
 9. Młody Wolontariat Caritas i Rycerze Kolumba zapraszają do włączenia się w akcję „Tutka od serca”. Papierowej torby tzw. tutki wypełnione darami dla osób potrzebujących można składać w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia. Poza tym zbiórka darów zostanie przeprowadzona w hipermarkecie Carrefour w piątek 9 marca od godz. 14.00 do 19.00 i w sobotę 10 marca od godz. 10.00 do 17.00.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14 do 21 listopada 2018 r. Koszt 3 490 zł i 90 USD. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja Myszaka tel. 880 571 309.
 11. W poniedziałki odbywają się w Chojnicach spotkania grupy anonimowych ofiar przemocy seksualnej (grupa wsparcia). Wszelkie informacje, łącznie z adresem spotkań dostępne są pod numerem tel. 691 895 028 lub adresem e-mail – gaops2000@gmail.com
 12. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 13. Po Mszy świętej można nabyć świece – paschaliki. Małe w cenie 5, a duże 10 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „W Rodzinie”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Urszula Linda, lat 93, zam. ul. Łanowa; Mariusz Drzewicki, lat 55, zam. ul. Świętopełka; Zdzisława Jaros, lat 78, zam. ul. Świętopełka; Jerzy Wrzalik, lat 47, zam. ul. Świętopełka; Urszula Drewek, lat 70, zam. ul. Książąt Pomorskich; Bożena Jungermann, lat 96, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.