Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17 WRZEŚNIA 2017 ROKU

 1. Nasza parafianka Janina Kłosowska dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego otrzymała nominację na Prezesa Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej. Jest to wyróżnienie także dla naszej parafii i oczywiście zadanie do spełnienia. Niech Duch Święty umacnia Panią Prezes i dodaje sił w realizacji nowej misji.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy do dużego kościoła młodzież, która ma być bierzmowana w tym roku szkolnym oraz nowych kandydatów z klas VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. Tą Mszą świętą rozpoczniemy nowy czas formacji. Nowi kandydaci w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 złożą na ołtarzu deklaracje.
 3. W czwartek przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Msze święte jak w dni powszednie.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy dotychczasowych członków oraz nowych zainteresowanych przynależnością do Instytutu.
 5. Zapraszamy do Oratorium dzieci i młodzież od środy 20 września na godz. 16.00. Rozpocznie tego dnia działalność grupa młodego wolontariatu.
 6. W poniedziałki i czwartki po Mszy świętej o godz. 18.00 odbywają się w kościele gimnazjalnym katechezy neokatechumenalne.
 7. W kwietniu ubiegłego roku nasz dekanat przeżywał peregrynację figury św. Michała Archanioła. W przyszłą niedzielę w Bazylice Słowo Boże będzie głosił ksiądz ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, a w piątek 29 września o godz. 18.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta z możliwością przyjęcia szkaplerza.
 8. Wyjazd na Pielgrzymkę do Wrocławia, Poznania i Gniezna za tydzień w poniedziałek 25 września o godz. 8.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 9. W dalszym ciągu zapisujemy chętnych na wyjazd do Łeby w sobotę 7 października. Na ten moment udział w akcji „Różaniec do granic” zadeklarowało 50 osób. Zapisy wraz z opłatą w wysokości 40 zł przyjmujemy w biurze parafialnym.
 10. W niedzielę 8 października przypada Dzień Papieski i zarazem rocznica konsekracji naszego kościoła. W tym dniu nasza jadłodajnia otrzyma patrona w osobie św. Brata Alberta. Kolejny raz przeprowadzimy na plebanii akcję honorowego oddawania krwi. Szczegółowe informacje zostaną podane w kolejnych ogłoszeniach, ale już dziś zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.
 11. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 9 162 zł. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy remont jadłodajni i kuchni, zakupiliśmy nowy sprzęt do kuchni za ok. 30 000 zł (elektryczną patelnią, zestaw garnków, obieraczkę do ziemniaków, szatkownicę do warzyw, szafę chłodniczą i zamrażarkę). Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z Fundacji TAURON z Katowic w wysokości 26 000 zł. Oczekujemy na lepszą pogodę, aby dokończyć remont schodów do plebanii. W ciągu najbliższych trzech tygodni rozpoczniemy instalację ogrzewania w małym kościele. Bóg zapłać za materialne wsparcie tych inwestycji.
 12. W związku ze skutkami nawałnicy, Wojewoda Pomorski przypomina, że Rząd RP wprowadził uproszczone procedury związane z odbudową i remontem zniszczonych budynków oraz informuje o możliwości uzyskania odszkodowań i zasiłków dla dzieci z rodzin poszkodowanych. Szczegółowe informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
 13. Zachęcamy do nabycia nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jarosław Dzięcielski, lat 42, zam. ul. Świętopełka; Agnieszka Rudnik, lat 87, zam. ul. Młodzieżowa; Witold Helta, lat 64, zam. Obrońców Chojnic; Meta Bonk, lat 91, zam. ul. Młodzieżowa; Irena Niemczyk, lat 86, zam. ul. Sambora. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10 WRZEŚNIA 2017 ROKU

 1. W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte jak w dni powszednie.
 2. We wtorek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 3. W środę 13 lutego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
 4. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do wieczornej Mszy świętej będzie trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby w Kościele. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji.
 5. W piątek 15 września o godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 6. W sobotę 16 września o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej Agapa. Również w sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 7. W przyszłą niedzielę w Nowej Cerkwi k. Chojnic odbędzie się spotkanie wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 15.00. Następnie będzie czas świadectw i Agapa.
 8. Zapraszamy katechetów na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej w plebanii.
 9. We wtorek po wieczornej Mszy świętej ksiądz proboszcz zaprasza na katechezę dla dorosłych, której tematem będzie sumienie.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 11. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego, odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się w spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym mają przystąpić pierwszy raz do spowiedzi i Komunii świętej.
 13. W przyszłą niedzielę w kościele gimnazjalnym o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta z udziałem uczestników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Po liturgii spotkanie pielgrzymów.
 14. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się w Centrum Kultury w Brusach koncert Ryszarda Rynkowskiego, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc poszkodowanym w nawałnicy. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Koncert jest współorganizowany przez Rycerzy Kolumba.
 15. Również dzisiaj w kościele gimnazjalnym o godz. 20.00 ostatni koncert w ramach „IV Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2017”.
 16. Biuro poselskie posła Aleksandra Mrówczyńskiego zaprasza w sobotę 16 września na wykład i wystawę pt. „Zbrodnia katyńska”. O godz. 15.45 otwarcie wystawy na Starym Rynku. O 16.00 w podziemiach kościoła gimnazjalnego prelekcja Mirosława Sprengera z IPN poświęcona zbrodni katyńskiej.
 17. W sobotę 16 września o godz. 15.00 odbędzie się na stadionie Chojniczanki mecz charytatywny, podczas którego zespół Caritas z parafii Matki Boskiej Fatimskiej przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w nawałnicy. Zostaną rozlosowane niespodzianki.
 18. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Poznania, Wrocławia i Gniezna w dniach 25 – 29 września. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.
 19. W sobotę 7 października odbędzie się ogólnopolska akcja „Różaniec do granic”, polegająca na otoczeniu całej Polski kręgiem modlitwy w intencji Kościoła, Ojczyzny, świata i wszystkich ludzi. Organizujemy autokarowy wyjazd do Łeby. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym.
 20. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 21. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 22. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Dróbka, lat 94, zam. ul. Sportowa; Teresa Cieplińska, lat 84, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 3 WRZEŚNIA 2017 ROKU

 1. Witamy w naszej parafii diakona Andrzeja Patrzykąta, który będzie we wrześniu oraz w Adwencie odbywał praktykę w naszej wspólnocie. Niech to będzie czas bogaty w doświadczenia, które przełożą się na owocną służbę kapłańską.
 2. Jutro o godz. 17.00 w chojnickiej bazylice zostanie odprawiona przez Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę Msza święta w intencji pomordowanych w „Dolinie Śmierci”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.30 będzie sprawowana w intencji kapłanów i Rycerzy Kolumba. Po Mszy świętej Rycerzy Kolumba zapraszamy na spotkanie w plebanii.
 4. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w dni powszednie. Podczas ich sprawowania weźmiemy udział w „Akcie poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”, który został uroczyście złożony przez biskupów polskich w Zakopanem 6 czerwca br.
 5. Mszę świętą w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM odprawimy w sobotę o godz. 8.30. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 6. Chór parafialny „CONSONO” wznawia próby po wakacyjnej przerwie. Pierwsza próba odbędzie się w salce w dużym kościele we wtorek 5 września po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy chórzystów oraz nowych chętnych.
 7. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 8 i 15 wrzenia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. Najstarsze sanktuarium maryjne na Pomorzu, w Piasecznie k. Gniewa, zaprasza na uroczystości odpustowe, które będą trwały od 10 do 17 września. Centralne wydarzeniem będzie Msza świętą sprawowana przez Biskupa Diecezjalnego w niedzielę 10 września o godz. 10.30. W środę 13 września będzie Diecezjalny Dzień Chorych. Mszy świętej o godz. 10.30 będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy. Szczegółowy program uroczystości dostępny jest na plakacie.
 9. Ostatni koncert w ramach „IV Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2017” odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 20.00. Wystąpią: Aleksandra Klafetka – sopran, Janusz Łangowski – trąbka oraz Przemysław Woźniak – organy.
 10. W sobotę 7 października odbędzie się ogólnopolska akcja „Różaniec do granic”, polegająca na ustawieniu się na granicy Polski wiernych, otaczających modlitwą różańcową naszą Ojczyznę, świat, Kościół powszechny i wszystkich ludzi. Diecezja pelplińska włącza się w to dzieło. Kościoły parafii nadmorskich stały się kościołami stacyjnymi. Zapisy indywidualne i grupowe prowadzone są przez ogólnopolską stronę internetową: rozaniecdogranic.pl Przyjmujemy też zgłoszenia w biurze parafialnym. Organizujemy autokarowy wyjazd do Łeby. Koszt 40 zł.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjno-budowlane. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W tym tygodniu odeszła do wieczności: Genowefa Szopińska-Borzyszkowska, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

27 SIERPNIA 2017 ROKU

www.mbkp-chojnice.pl

 

 1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic. Mszy świętej odpustowej o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. dr Adam Kałduński, kanclerz Kurii Pelplińskiej.
 2. W środę o godz. 8.30 odprawimy Mszę świętą wspólną za zmarłych.
 3. Również w środę o godz. 18.30 odprawimy Msza święta w intencji osób i rodzin borykających się z chorobą alkoholową. Po Mszy świętej miting Anonimowych Alkoholików w Oratorium.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 19.00. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. W piątek 1 września o godz. 17.00 dodatkowa Msza święta z udziałem dzieci.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę.
 6. Kończy się czas wakacji. Zachęcamy, aby nowy rok szkolny rozpocząć z Bogiem. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież naszej parafii. Pobłogosławimy także plecaki, podręczniki i przybory szkolne.
 7. W związku z usuwaniem skutków nawałnicy Msza święta w intencji pomordowanych w „Dolinie Śmierci”, zostanie odprawiona przez Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę w chojnickiej bazylice, 4 września o godz. 17.00.
 8. Dzisiaj w kościele gimnazjalnym o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach „IV Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2017”.
 9. Na skutek nawałnicy wiele osób wycofało się z pielgrzymki do Ziemi Świętej organizowanej przez Kaszub Trawel z Kościerzyny. Pielgrzymka odbędzie się od 4 do 11 listopada. Koszt 3 600 zł i 50 USD. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny 48 686 55 29 lub z biurem parafialnym.
 10. Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” w odpowiedzi na wydarzenia o charakterze klęski żywiołowej, które miały miejsce w naszej diecezji, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla poszkodowanych osób i ich rodzin. Wsparcie można uzyskać m.in. w punkcie Centrum „Więź” w Chojnicach (ul. Młodzieżowa 44). Bliższe informacje na stronie centrumwiez.pl i pod numerem telefonu 730 133 582. Podobną pomoc oferuje NZOZ „OPUS” w Chojnicach. W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia specjaliści są dostępni w Poradniach Zdrowia Psychicznego w Chojnicach (ul. Gdańska 15B, tel. 523975519) i Człuchowie (Os. Wazów 8, tel. 598346595) w godzinach od 8.00 do 20.00.
 11. Diecezjalny Duszpasterz Rolników przypomina, że rolnicy, których dotknęła nawałnica, proszeni są o szybkie zgłaszanie wyrządzonej szkody przez wichurę do ARiMR. Na chwilę wystarczy samo zgłoszenie bez jakichkolwiek dokumentów.
 12. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnicy zebraliśmy 25 400 zł i 30 €. Pieniądze te zostały przekazane do diecezjalnej Caritas, skąd są przekazywane za pośrednictwem parafii, które najbardziej ucierpiały do osób potrzebujących pomocy. Bóg zapłać za tak wielką ofiarność.
 13. Chcesz zmienić coś w swoim życiu i życiu innych ludzi? Zostań SuperW! Szlachetna Paczka w Chojnicach poszukuje wolontariuszy, którzy chcą pomóc innym, mając realny wpływ na życie ludzi, poświęcając swój czas i zaangażowanie – działając w zespole. To też szansa na zdobycie nowych kompetencji i ukończenia ciekawego szkolenia. Wymagany wiek 18 lat, górnej granicy nie ma. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez stronę internetową superw.pl
 14. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 20 SIERPNIA 2017 ROKU

 1. Z dniem dzisiejszym w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską ks. Krzysztof Wilkowski. Pochodzi on ze Śliwic i jest kapłanem od 2008 roku. Ostatnią parafią jego posługiwania było Gowidlino. Nasz dotychczasowy wikariusz ks. Marcin Brząkała został wikariuszem w parafii Marii Magdaleny w Ugoszczy. Ks. Marcinowi dziękujemy za posługę, a ks. Krzysztofowi życzymy światła Ducha Świętego w głoszeniu Słowa Bożego, sprawowaniu sakramentów i służbie potrzebującym.
 2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 9.00 podziękujemy s. Zofii Surtel, której nowym miejscem posługi zgodnie z decyzją przełożonych będzie Zakopane. W naszej parafii witamy s. Łucję Dziech, która podejmie w nowym roku szkolnym pracę katechetyczną.
 3. W czwartek przypada w liturgii święto św. Bartłomieja, Apostoła. Msze święte według porządku powszedniego. Natomiast w sobotę 26 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte tak jak w święta zniesione, czyli o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Msza święta o godz. 18.30 będzie już niedzielną.
 4. Bóg zapłać wszystkim osobom, a nade wszystko wolontariuszom którzy spieszą z pomocą ofiarom nawałnicy. Dzisiaj istnieje możliwość wsparcia materialnego poszkodowanych poprzez złożenie ofiar do puszek. W biuletynie drukujemy także numer konta Caritas i nr telefonu, na który można wysłać SMS z pomocą.
 5. Zapraszamy na „IV Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2017”. Kolejny koncert odbędzie się w kościele gimnazjalnym w niedzielę 27 sierpnia o godz. 20.00. Wystąpi zespół muzyki dawnej z Bydgoszczy w składzie: Karolina Jesionek – flet, Ewa Witczak – wiolonczela barokowa, Dorota Zimna – klawesyn oraz Przemysław Woźniak – organy.
 6. Organizujemy pięciodniową pielgrzymkę w terminie od 25-29 września. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Katedry Gnieźnieńskiej, zabytków Poznania i Wrocławia, min.: Panoramy Racławickiej, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Wody, Wrocławskiego ZOO z Afrykanarium oraz pałaców na szlaku Doliny Jeleniogórskiej, a także udział w inscenizacji świetlno-dźwiękowej fontann przy Hali Stulecia. Koszt 690 zł (emeryci 660 zł) obejmuje przejazdy, noclegi, 10 posiłków, bilety wstępu, przewodników oraz ubezpieczenie. Zapisy w biurze parafialnym.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Mierkiewicz, lat 86, ul. Drzymały; Anna Foleher, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa; Błażej Ropela, lat 64, zam. ul. Książąt Pomorskich; Elżbieta Felska, lat 90, zam. ul Sambora. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYII PANNY 15 SIERPNIA 2017 ROKU

ODEZWA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia,

Jesteśmy cały czas wstrząśnięci skutkami burz, które z piątku na sobotę przeszły przez terytorium naszej diecezji. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia, wielu w okamgnieniu zostało pozbawionych dachu nad głową. Niestety są również ranni oraz ofiary śmiertelne.

Wierzę głęboko i ufam, że wspomagamy potrzebujących modlitwą i za to duchowe wsparcie z całego serca wszystkim dziękuję. Usunięcie szkód, spowodowanych przez wichury i burze, domaga się jednak również pomocy materialnej. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pieniężne wsparcie poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia po każdej Mszy Świętej. Caritas diecezjalna jest w kontakcie z proboszczami parafii, w których żywioł dokonał największych zniszczeń, aby dotrzeć z pomocą do tych, którzy  jej najbardziej potrzebują.

Pomimo tragedii, jesteśmy świadkami  dobra, które dokonuje się przez ludzką solidarność, otwarte serca i uczynne dłonie. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy dostrzegli oraz pomogli pokrzywdzonym przez burzową nawałnicę. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do strażaków, zarówno z zawodowych jak i ochotniczych jednostek, których poświecenia oraz ofiarności byliśmy świadkami.

Siostry i bracia, raz jeszcze zwracam się do Was, z prośbą o wsparcie poszkodowanych modlitwą i pomocą materialną. Za każdy gest owej pomocy składam już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Biskup Ryszard

 1. Bóg zapłać Rycerzom Kolumba, Harcerzom oraz wszystkim osobom spieszącym z pomocą poszkodowanym w wyniku nawałnicy, która nawiedziła nasz powiat. Aktualnie potrzebne są: łańcuchy do pił, paliwo, olej do smarowania łańcuchów, prowadnice, folia spożywcza, miotły, grabie, latarki. Rzeczy te można składać jutro w Oratorium od godz. 9.00-18.00.
 2. W związku z usuwaniem skutków nawałnicy zostały odwołane w naszym mieście uroczystości święta Wojska Polskiego. Nie odbędzie się także Parafialny Spływ Kajakowy. Osoby, które wpłaciły pieniądze prosimy o ich odbiór w biurze parafialnym.
 3. Zapraszamy dzisiaj na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 4. Pozostałe aktualne ogłoszenia dostępne są w biuletynie i na parafialnej stronie internetowe.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13 SIERPNIA 2017 ROKU

 1. Gościmy dzisiaj w parafii o. Remigiusza i br. Henryka, Franciszkanów z Niepokalanowa. Po Mszy świętych będzie można uczcić relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego liturgiczne wspomnienie przypada jutro. Można także nabyć Cudowny Medalik, do którego noszenia zachęcał nasz Święty Męczennik, czciciel Niepokalanej.
 2. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Tego dnia Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 3. 15 sierpnia jest nie tylko dniem uroczystości liturgicznej, ale także świętem Wojska Polskiego. Z tej okazji odbędą się w Chojnicach uroczystości, które rozpoczną się przy pomniku Orła Białego o godz. 10.00. Następnie w Bazylice będzie sprawowana Msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej kolejne ceremonie i pokaz sprzętu wojskowego.
 4. Kolejny koncert z cyklu „Letnich  Koncertów Organowych Chojnice 2017” odbędzie się 15 sierpnia kościele gimnazjalnym. Wystąpi Tomasz Drążkowski z Kartuz.
 5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży. Będziemy modlić się o dobre rozeznanie powołania do małżeństwa, kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Smutkiem napełnia fakt podejmowania przez młodych ludzi życia wbrew Bożym Przykazaniom. To skutek powierzchownej wiary oraz słuchania podpowiedzi antychrześcijańskiej kultury. Stąd potrzeba ogromnej mobilizacji modlitewnej oraz dobrego świadectwa w naszych rodzinach.
 6. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18.30 podziękujemy ks. Marcinowi Brząkale za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Ks. Marcin z dniem 20 września będzie wikariuszem w parafii Marii Magdaleny w Ugoszczy. Natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9.00 podziękujemy s. Zofii Surtel, której nowym miejscem posługi będzie Zakopane.
 7. Wspólną Mszę świętą za zmarłych odprawimy w piątek 18 sierpnia o godz. 8.30.
 8. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie do wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 18 sierpnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 10. W sobotę 19 sierpnia o godz. 8.30 odprawimy Mszę świętą w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 11. W sobotę 19 sierpnia odbędzie się V Parafialny Spływ Kajakowy rzeką Zbrzycą. Wyjazd na spływ autokarem z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 8.00. Spływ zakończy się grillem przy plebanii ok. godz. 18.00.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Helena Śpica, lat 89, zam. ul. Gdańska; Jerzy Kocinski, lat 74, zam. ul. Budowlanych; Zofia Pastewska, lat 66, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 6 SIERPNIA 2017 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako święto Przemienienia Pańskiego. To zaproszenie, aby wraz z Apostołami Piotrem, Jakubem i Janem doświadczyć mocy Jezusa Chrystusa i z entuzjazmem dzielić się Ewangelią z ludźmi, którzy zagubili sens wiary i życia.
 2. W środę przypada w liturgii święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W czwartek uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte jak w dni powszednie.
 3. W czwartek o godz. 18.00 odmówimy Różaniec Misyjny, a następnie będziemy sprawować Mszę świętą w intencji misji.
 4. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 11 i 18 sierpnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 5. W sobotę 12 sierpnia o godz. 8.30  Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Niepokalanowa. Po Mszach świętych będzie można uczcić relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego liturgiczne wspomnienie przypada następnego dnia. Będzie można także nabyć Cudowny Medalik, do którego noszenia namawiał nasz Święty Męczennik, czciciel Maryi Niepokalanej.
 7. Przyszła niedziela to 13 dzień miesiąca. W związku z tym o godz. 18.00 odmówimy Różaniec Fatimski.
 8. Zapraszamy do codziennej duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo podążają do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. W czasie trwania pielgrzymki codziennie w Bazylice o godz. 21.00 odbywa się Apel Jasnogórski. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili gościny pielgrzymom z Grupy Kaszubskiej z Kościerzyny. Otwartość domów i serc chojniczan była większa niż zapotrzebowanie pielgrzymów.
 9. Organizujemy V Parafialny Spływ Kajakowy. W sobotę 19 sierpnia popłyniemy rzeką Zbrzycą. Zapisy wraz z opłatą w wysokości 65 zł przyjmujemy w biurze parafialnym. Liczba miejsc jest ograniczona.
 10. Tradycyjnie pod patronatem Radia Maryja i TV TRWAM odbędzie się 2 września w Toruniu Święto Dziękczynienia. Zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt z biurem Radia Maryja przy naszej parafii.
 11. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na fundusz remontowo-budowlany. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć kleryckie czasopismo „Spojrzenie”. W nim m.in. artykuł naszego kleryka Mateusza. Złożona ofiary przeznaczone są na pelplińskie seminarium.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kacper Fidyk, lat 1, zam. ul. Gdańska; Stefania Warsińska, lat 91, zam. ul. Młodzieżowa; Wojciech Frasz, lat 56, zam. ul. Filomatów. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 LIPCA 2017 ROKU

 1. Zbliża się sierpień, miesiąc, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych. Zachęcamy w tym czasie do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.
 2. We wtorek o godz. 8.30 odprawimy Mszę świętą wspólną za zmarłych.
 3. W środę z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość otrzymania odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz… oraz Wierzę w Boga…
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 19.00. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów i o nowe powołania. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę.
 5. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w wykonaniu prof. Romana Grynia trąbka i Bogdana Narlocha organy.
 7. Jutro wyrusza z Chojnic piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą świętą w Bazylice o godz. 7.00. Ok godz. 17.00 przybędą do nas pielgrzymi z Kościerzyny. Bóg zapłać wszystkich, którzy zgłosili gotowość goszczenia ich na nocleg. Od jutra do 13 sierpnia o godz. 21.00 będzie w Bazylice Apel Jasnogórski. To duchowa łączność z tymi, którzy pieszo pójdą na Jasną Górę.
 8. Zachęcamy do lektury Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Stachowski, lat 72, zam. ul. Subisława; Grażyna Leszczyńska, lat 67, zam. ul. Młodzieżowa; Jadwiga Kiedrowicz, lat 82, zam. ul. Spółdzielcza; Halina Miszewska, lat 64, zam. ul. Żwirki i Wigury. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23 LIPCA 2017 ROKU

 1. Od 23 do 30 lipca obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegółowe informacje dostępne na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u.
 2. We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła. Jest on razem ze św. Krzysztofem patronem kierowców, pielgrzymów i turystów. Po Mszy świętej o godz. 18.30 pobłogosławimy pojazdy.
 3. W środę 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych w dużym kościele. Mogą go przyjąć osoby chore i starsze, które są w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych i starszych o pomoc w dotarciu do kościoła.
 4. W środę o godz. 18.30 odprawimy Mszę świętą w intencji osób i rodzin borykających się z chorobą alkoholową. Po Mszy świętej zapraszamy do Oratorium na otwarty miting AA.
 5. Z inicjatywy Akcji Katolickiej odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Mszę świętą w intencji Ojczyzny.
 6. Zapraszamy na „IV Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2017” do kościoła gimnazjalnego. Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godz. 20.00 w wykonaniu prof. Romana Grynia trąbka (Poznań) i Bogdana Narlocha organy (Koszalin).
 7. Zainteresowanych udziałem w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy dzisiaj na spotkania o godz. 14.45 w salce przy Bazylice.
 8. Organizujemy wyjazd na Kongres Różańcowy, który odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 6-8 września. Program kongresu przedstawia się bardzo atrakcyjnie. Drukujemy go na ostatniej stronie biuletynu. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym.
 9. W drugi weekend września odwiedzi nasze miasto i poprowadzi w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rekolekcje ks. Santiago Martin z Madrytu. Jest on założycielem międzynarodowej wspólnoty Franciszkanie Maryi, autorem około 20 książek, członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II w większości pielgrzymek. Informacje o rekolekcjach i zapisach dostępne są pod numerami telefonu 723 531 931; 514 662 444 oraz na ulotkach, które można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Istnieje także możliwość zapisu.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Edward Schulz, lat 75 zam. ul. Młodzieżowa; Halina Siewert, lat 81, zam. ul. Warszawska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16 LIPCA 2017 ROKU

 1. Wczoraj odbyła się XII Piesza Pielgrzymka z Chojnic do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za zorganizowanie pielgrzymki oraz wszystkim, którzy troszczyli się o jej bezpieczny przebieg. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Krzysztofa, karmelitę z Zamartego. Dziękujmy mu za wygłoszone Słowo Boże.
 2. W sobotę w liturgii obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny. Msze święte jak w dni powszednie.
 3. Zapraszamy dzisiaj na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się katecheza dla dorosłych na temat naturalnego planowania rodziny, którą poprowadzą doradcy życia rodzinnego w naszej parafii Anna i Krystian Kiełpińscy.
 5. Wspólną Mszę świętą za zmarłych odprawimy w środę o godz. 8.30.
 6. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz posługi misyjnej rozpocznie się w czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 i będzie trwała do Mszy świętej o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 21 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach 2 – 3 sierpnia (środa – czwartek) pielgrzymkę autokarową do Lichenia, na Jasną Górę i do sanktuarium maryjnego w Gidlach. Koszt wynosi 150 zł i obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz nocleg w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. Zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak (tel. 513 059 521).
 9. W drugi weekend września odwiedzi nasze miasto i poprowadzi w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rekolekcje ks. Santiago Martin z Madrytu. Jest on założycielem międzynarodowej wspólnoty Franciszkanie Maryi, autorem około 20 książek, członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II w większości pielgrzymek. Informacje o rekolekcjach i zapisach dostępne są na plakatach oraz pod numerami telefonu 723 531 931; 514 662 444.
 10. W ubiegłą niedzielę podczas kolekty na fundusz inwestycyjny zebraliśmy 8 022 zł i 2 EUR. Obecnie remontowane są balkonów i schody przy plebanii. Trwają także przygotowania do instalacji ogrzewania w małym kościele. Aktualnie tworzony jest projekt instalacji geotermalnej. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Pałubicka, lat 75, zam. ul. Łanowa; Antoni Burchard, lat 85, zam. ul. Warszawska; Edmund Schulz, lat 75, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.