Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23 LIPCA 2017 ROKU

 1. Od 23 do 30 lipca obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegółowe informacje dostępne na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u.
 2. We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła. Jest on razem ze św. Krzysztofem patronem kierowców, pielgrzymów i turystów. Po Mszy świętej o godz. 18.30 pobłogosławimy pojazdy.
 3. W środę 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych w dużym kościele. Mogą go przyjąć osoby chore i starsze, które są w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych i starszych o pomoc w dotarciu do kościoła.
 4. W środę o godz. 18.30 odprawimy Mszę świętą w intencji osób i rodzin borykających się z chorobą alkoholową. Po Mszy świętej zapraszamy do Oratorium na otwarty miting AA.
 5. Z inicjatywy Akcji Katolickiej odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Mszę świętą w intencji Ojczyzny.
 6. Zapraszamy na „IV Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2017” do kościoła gimnazjalnego. Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godz. 20.00 w wykonaniu prof. Romana Grynia trąbka (Poznań) i Bogdana Narlocha organy (Koszalin).
 7. Zainteresowanych udziałem w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy dzisiaj na spotkania o godz. 14.45 w salce przy Bazylice.
 8. Organizujemy wyjazd na Kongres Różańcowy, który odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 6-8 września. Program kongresu przedstawia się bardzo atrakcyjnie. Drukujemy go na ostatniej stronie biuletynu. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym.
 9. W drugi weekend września odwiedzi nasze miasto i poprowadzi w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rekolekcje ks. Santiago Martin z Madrytu. Jest on założycielem międzynarodowej wspólnoty Franciszkanie Maryi, autorem około 20 książek, członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II w większości pielgrzymek. Informacje o rekolekcjach i zapisach dostępne są pod numerami telefonu 723 531 931; 514 662 444 oraz na ulotkach, które można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Istnieje także możliwość zapisu.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Edward Schulz, lat 75 zam. ul. Młodzieżowa; Halina Siewert, lat 81, zam. ul. Warszawska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16 LIPCA 2017 ROKU

 1. Wczoraj odbyła się XII Piesza Pielgrzymka z Chojnic do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za zorganizowanie pielgrzymki oraz wszystkim, którzy troszczyli się o jej bezpieczny przebieg. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Krzysztofa, karmelitę z Zamartego. Dziękujmy mu za wygłoszone Słowo Boże.
 2. W sobotę w liturgii obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny. Msze święte jak w dni powszednie.
 3. Zapraszamy dzisiaj na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się katecheza dla dorosłych na temat naturalnego planowania rodziny, którą poprowadzą doradcy życia rodzinnego w naszej parafii Anna i Krystian Kiełpińscy.
 5. Wspólną Mszę świętą za zmarłych odprawimy w środę o godz. 8.30.
 6. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz posługi misyjnej rozpocznie się w czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 i będzie trwała do Mszy świętej o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 21 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach 2 – 3 sierpnia (środa – czwartek) pielgrzymkę autokarową do Lichenia, na Jasną Górę i do sanktuarium maryjnego w Gidlach. Koszt wynosi 150 zł i obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz nocleg w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. Zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak (tel. 513 059 521).
 9. W drugi weekend września odwiedzi nasze miasto i poprowadzi w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rekolekcje ks. Santiago Martin z Madrytu. Jest on założycielem międzynarodowej wspólnoty Franciszkanie Maryi, autorem około 20 książek, członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II w większości pielgrzymek. Informacje o rekolekcjach i zapisach dostępne są na plakatach oraz pod numerami telefonu 723 531 931; 514 662 444.
 10. W ubiegłą niedzielę podczas kolekty na fundusz inwestycyjny zebraliśmy 8 022 zł i 2 EUR. Obecnie remontowane są balkonów i schody przy plebanii. Trwają także przygotowania do instalacji ogrzewania w małym kościele. Aktualnie tworzony jest projekt instalacji geotermalnej. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Pałubicka, lat 75, zam. ul. Łanowa; Antoni Burchard, lat 85, zam. ul. Warszawska; Edmund Schulz, lat 75, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.