Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
16 GRUDNIA 2018 ROKU

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w liturgii jako dzień radości z bliskości Zbawiciela. Wykorzystajmy kolejne dni Adwentu, aby ta radość w nas wzrastała. Dobrą okazją ku temu jest udział w Mszach świętych roratnich, które sprawujemy w dni powszednie o godz. 6.00. Młodsze dzieci zapraszamy na Msze święte we wtorek i piątek na godz. 17.00. Podczas Adwentu w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 8.30 trwa godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Dzisiaj o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
3. W tym tygodniu odbędą się spotkania opłatkowe. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy Odnowę w Duchu Świętym oraz uczestników Seminarium Odnowy Wiary, we wtorek na godz. 19.00 zapraszamy Akcję Katolicką i Rycerzy Kolumba i pracowników parafii. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin borykających się z problemem alkoholowym. Po Mszy świętej spotkanie opłatkowe i miting otwarty AA w Oratorium. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta z udziałem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie opłatkowe w Oratorium.
4. W piątek przypada parafialny dzień spowiedzi przedświątecznej. Kapłani z dekanatu służyć będą w konfesjonałach od godz. 9.00 do 10.30 oraz od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30. Od godz. 16.00 do 16.30 przewidziana jest przerwa. Jeśli to możliwe, nie odkładajmy spowiedzi na kolejne dni!
5. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w małym kościele, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 17.30 w plebanii.
7. Od czwartku 27 grudnia rozpoczniemy kolędy. W soboty i niedziele będziemy kolędować od godz. 14.00, a w dni powszednie od godz. 15.30. W czasie kolęd Msza święta wieczorna będzie sprawowana o godz. 15.30, a biuro parafialne czynne od godz. 9.00 do 12.00.
8. Zachęcamy do nabycia świec na wigilijny stół. Małe świece w cenie 8 zł, a duże 15 zł. Młodzież rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wycieczkę dzieci z Oratorium i SCHRON’u.
9. Zgodnie z Prawem Kanonicznym ksiądz powinien codzienne odprawić tylko jedną Mszę świętą. Biorąc pod uwagę nasz zwyczaj parafialny odprawiania Mszy w miesiąc po pogrzebie pozostawiamy wstępne rezerwacje. Mogą więc pojawiać się wolne intencje na miesiąc przed rezerwowaną datą. W związku z tym, w styczniu są jeszcze wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w biurze parafialnym.
10. Akcja Katolicka przy parafii św. Jadwigi Królowej i Promocja Regionu Chojnickiego, zapraszają osoby samotne i cierpiące niedostatek, na uroczystą kolację wigilijną, która odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godz. 18.00 w Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej przy ul Strzeleckiej 31.
11. W poprzednią niedzielę podczas zbiórki do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 3 565 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
12. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stefan Jędrzejek, lat. 88, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 9 GRUDNIA 2018 ROKU

 1. Zachęcamy do udziału w Roratach, które sprawujemy w dni powszednie o godz. 6.00. Młodsze dzieci zapraszamy na Msze święte we wtorek i piątek o godz. 17.00. Prosimy – zwłaszcza dzieci – o przynoszenie lampionów. Podczas Adwentu w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 8.30 trwa godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 3. W środę przypadają imieniny Księdza Prałata Aleksandra Kłosa. O godz. 8.30 będziemy sprawować Mszę świętą w jego intencji.
 4. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od III Róży Misyjnej).
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XVI Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 6. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 15 grudnia.
 7. Dzieci, które chciałyby włączyć się w dzieło Kolędników Misyjnych wspierających w tym roku dzieci w Rwandzie i Burundii zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w czwartek o godz. 17.00 w Oratorium.
 8. Rycerze Kolumba i Młody Wolontariat Caritas zapraszają do włączenia się w świąteczną pomoc osobom potrzebującym. Kolejny raz przeprowadzimy akcję „Tutka od serca”. Papierowej torby tzw. tutki wypełnione darami można składać w biurze parafialnym. Bóg zapłać za dary złożone w miniony piątek i sobotę w Carrefourze i Biedronce. Zostaną one przekazane potrzebującym (zwłaszcza osobom starszym) w naszej parafii oraz w Orliku i Hopowie. Zachęcamy do nabycia świec na wigilijny stół. Małe świece w cenie 8 zł, a duże 15 zł. Młodzież rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wycieczkę dzieci z Oratorium i SCHRON’u.
 9. Osoby pragnące oddać honorowo krew zapraszamy w czwartek w godz. 10.00 – 13.00 do Zespołu Szkół przy ul. Kościerskiej.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą do Lourdes i Katalonii w dniach 3 – 10 lipca 2019. Koszt 3850 zł. Zapisy u ks. Sławomira (tel.512 336 936).
 11. Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela organizuje w dniach 20 – 26 lipca 2019 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 3590 zł. Informacji udziela ks. Marek Bogusz (tel.728 461 015).
 12. Dzisiaj z okazji dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Borzyszkowski, lat 89, zam. ul. Subisława; Henryk Ryduchowski, lat 75, zam. ul. Wicka Rogali; Anna Buszkiewicz, lat 98, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 2 GRUDNIA 2018 ROKU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przyszedł do nas w tajemnicy Wcielenia i ponownie przyjdzie przy końcu świata. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.00. Prosimy – zwłaszcza dzieci – o przynoszenie lampionów. Podczas Adwentu w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 8.30 będzie trwała godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XI Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba. Po Mszy świętej spotkanie Rycerzy w plebanii. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.00. W czwartek od godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. W czwartek, piątek i sobotę na Msze święte o godz. 17.00 zapraszamy młodsze dzieci, które nie borą udziału w Roratach. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. Zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe, które będzie trwało w czasie adoracji. Więcej informacji na ten temat u Pana Stanisława (tel. 721 481 781). W piątek po wieczornej Mszy świętej adoracja w intencji młodzieży przygotowującej się do rekolekcji wielkopostnych.
 4. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30 (również z uroczystości). Msza święta o godz. 8.30 w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Po liturgii spotkanie opłatkowe w Oratorium. Zapraszamy do udziału w „Godzinie Łaski”, która rozpocznie się o godz. 12.00 w małym kościele. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa i medaliki dzieci pierwszokomunijnych. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 zostaną przyjęci kandydaci do Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 15 grudnia.
 6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 roku w Collegium Marianum w Pelplinie. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.
 7. Rycerze Kolumba i Młody Wolontariat Caritas zapraszają do włączenia się w pomoc potrzebującym. Kolejny raz przeprowadzimy akcję „Tutka od serca”. Papierowej torby tzw. tutki wypełnione darami można składać w biurze parafialnym. W piątek 7 grudnia od godz. 14.00 do 19.00 i w sobotę 8 grudnia od godz. 10.00 do 17.00 w hipermarkecie Carrefour oraz w Biedronce przy ul. Jana Pawła II przeprowadzimy zbiórkę darów dla potrzebujących w naszej parafii oraz w Orliku i Hopowie. Zachęcamy do nabycia świec na wigilijny stół. Małe w cenie 8 zł, a duże 15 zł.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawiciela Edycji św. Pawła, który zaprezentuje i będzie rozprowadzał Ewangeliarze na 2019 rok.
 9. W przyszłą niedzielę z okazji dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zbiórka ofiar do puszek. Kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską. Kolekta inwestycyjna zostanie zebrana za dwa tygodnie.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Cecylia Okonek, lat 90, zam. ul. Willowa; Gertruda Puchniak, lat 75, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 LISTOPADA 2018 ROKU

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dobiega końca rok liturgiczny, który obfitował w ważne wydarzenia dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech Pan Jezus będzie uwielbiony za dany nam czas i wszelkie łaski. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
 2. Jutro po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, podczas którego zostanie wyemitowany film pt. „Świętych obcowanie”.
 3. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, prelekcję pt. „Zwodniczy charakter religii Wschodu”, wygłosi siostra Michaela Pawlik OP, która przez 13 lat pracowała w Indiach jako pielęgniarka. Po powrocie do Polski wstąpiła do zakonu dominikanek. W prelekcji zostaną przedstawione duchowe zagrożenia ze strony praktyk pochodzących z hinduizmu, buddyzmu i islamu.
 4. W środę godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium.
 5. W listopadzie modlimy się za zmarłych odczytując wypominki w dni powszednie o godz. 18.15. Mszę świętą wspólną za zmarłych będziemy sprawować w czwartek o godz. 8.30.
 6. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 8.30. Tego dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę o godz. 16.30 odbędzie się w plebanii spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła. Do udziału w spotkaniu zapraszamy małżeństwa.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 10. W sobotę 8 grudnia zostaną w naszej parafii ustanowieni Rycerze Niepokalanej. Osoby zainteresowane przynależnością do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy świętej.
 11. Codziennie powinniśmy troszczyć się o ludzi duchowo i materialnie biednych. Jedną z form wsparcia potrzebujących jest włącznie się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świec na wigilijny stół. Będziemy je rozprowadzać od poniedziałku w biurze parafialnym, a od przyszłej niedzieli w kościele. Małe świece w cenie 8 zł, a duże 15 zł.
 12. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Felicja Gładka, lat 88, zam. ul. Żwirki i Wigury; Stanisław Jaskulski, lat 65, zam. ul. Książąt Pomorskich; Jadwiga Stachowiak, lat 83, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18 LISTOPADA 2018 ROKU

 1. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki w dni powszednie o godz. 18.15. Mszę świętą wspólną za zmarłych będziemy sprawować 29 listopada o godz. 8.30. Intencje na wypominki i Msze święte można składać w biurze parafialnym.
 2. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w intencji rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii odbędzie się bal dla SCHRONU i WIĘZI.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 7.30 będziemy sprawować Mszę świętą w intencji członków Akcji Katolickiej i chóru CONSONO oraz w intencji odnowy ducha Narodu Polskiego. W parafii Chrystusa Króla w Chojnicach o godz. 12.00 będzie sprawowana suma odpustowa.
 4. Firma Doradczo Szkoleniowa CONSULTING zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie komputerowym osoby w dwóch grupach wiekowych –powyżej 18. Roku życia oraz powyżej 50. roku życia. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem 662 112 772, lub osobiście w biurze siedzimy firmy przy ul Długiej 12.
 5. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 9 760 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 6. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Skiba, lat 87, zam. ul. Spółdzielcza; Anna Król, lat 79, zam. Polnica; Henryk Kroplewski, lat 63, zam. ul. Żwirki i Wigury; Andrzej Kunikowski, lat 64, zam. ul. Książąt Pomorskich; Ryszard Januszewski, lat 62, zam. ul. Książąt Pomorskich; Kazimierz Fortuński, lat 67, zam. ul. Książąt Pomorskich; Barbara Naklicka, lat 63, zam. ul. Żwirki i Wigury. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.