Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17 CZERWCA 2018 ROKU

 1. Św. Brat Albert, patron naszej jadłodajni, powtarzał słowa: „Bądź dobry jak chleb”. W odpowiedzi na tę zachętę zapraszamy Honorowych Dawców Krwi do oddania jej dzisiaj w plebani od godz. 10.00 do 13.30. Dla dawców przewidziane są niespodzianki. Natomiast Rycerze Kolumba zapraszają do Oratorium od godz. 8.20 do 13.30, aby poczęstować się chlebem i mile spędzić czas.
 2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej katecheza dla dorosłych.
 4. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W piątek o godz. 16.00 nasz parafianin Mateusz Czerwiński otrzyma w Pelplinie święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą przygotowujących się do kapłaństwa oraz tych, których Chrystus zaprasza do pójścia za Nim.
 6. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 22 i 29 czerwca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej okazji odbędzie się na rynku od godz. 12.00 do 16.00 koncert ku uczczeniu Patrona Chojnic. O godz. 7.30 w naszym kościele Msza święta w intencji Ojczyzny.
 8. Dobiega końca rok szkolny. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół, aby wyrazić Panu Bogu wdzięczność za miniony czas i prosić podczas Mszy świętych w przyszłą niedzielę o błogosławieństwo na zbliżające się wakacje.
 9. Biuro Radio Maryja organizuje  wyjazd na jednodniową pielgrzymkę Rodziny Radio Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o północy z soboty na niedzielę 8 lipca z parkingu przy piekarni p. Brunków.  Koszt 70 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja (Oratorium) w czwartki od godz. 9.00 do 10.00 lub u p. Andrzeja (tel. 602 867 585).
 10. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 315 zł. Do spłaty remontu małego kościoła pozostało jeszcze 29 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Marchlewski, lat 86, zam. Świecie; Feliks Kiedrowski, lat 66, zam. ul. Młodzieżowa; Barbara Kupczyk, lat 70, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10 CZERWCA 2018 ROKU

 1. Gościmy dzisiaj w parafii ks. dr. Wiesława Mazurowskiego, Oficjała Sądu Biskupiego z Pelplina. Po Mszach świętych Ksiądz Oficjał udziela w Oratorium porad prawnych w zakresie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
 2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
 3. We wtorek o godz. 18.30 neoprezbiterzy wraz z przełożonym pelplińskiego seminarium będą sprawować Mszę świętą z błogosławieństwem prymicyjnym.
 4. W środę 13 czerwca, o godz. 18.00 Różaniec Fatimski w łączności z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem czerwcowym. Następnie Msza święta w intencji Rycerzy Kolumba. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii.
 5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby w Kościele. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od XIV Róży Misyjnej).
 6. Od czwartku do soboty będziemy gościli w Chojnicach biskupa z Indii.
 7. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 8. W piątek w Bazylice o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bpa z Indii Antonyego Panengadan’a. Po Mszy świętej spotkanie z Gościem w podziemiach kościoła gimnazjalnego.
 9. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 10. Zapraszamy młodzież do udziału w PRZYSTANI – spotkaniu młodych. Wyjazd do Pelplina w sobotę 16 czerwca o godz. 11.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Powrót ok. godz. 23.30. Koszt 15 zł obejmuje przejazd i posiłek. Osoby niepełnoletnie dostarczają pozwolenie rodziców. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz na facebook’u.
 11. „Bądź dobry jak chleb”. To słowa patrona naszej jadłodajni św. brata Alberta. W odpowiedzi na to zaproszenie zachęcamy Honorowych Dawców Krwi do oddania jej w plebani w przyszłą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.30. Dla dawców przewidziane są niespodzianki. Również w przyszłą niedzielę od godz. 8.20 do 13.30 Rycerze Kolumba zapraszają do Oratorium aby m.in. dzielić się chlebem. Wypiekających chleb prosimy o przyniesienie go, aby innych nim obdarować.
 12. Parafia w Nieżychowicach organizuje pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasną Górę w terminie 23 – 27 lipca. Koszt wynosi 460 zł. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak (tel. 513 059 521).
 13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce lotniczej do Włoch, która odbędzie się w zimowe ferie od 12 do 19 lutego 2019 r. Całkowity koszt 3 190 zł i 70 euro. Szczegółowe informacje w Biurze Parafialnym i u ks. Sławomira Kulczyka.
 14. Zdjęcia i filmy z uroczystości Pierwszej Komunii będą do odbioru we wtorek od godz. 16.30 do 18.00 w Oratorium.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Nowak, lat 93 ul. Młodzieżowa; Kazimiera Dorawa, lat 80 ul. Sportowa; Maria Wałdoch, lat 63 ul. Kościerska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 3 CZERWCA 2018 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Czerwiński ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Liczny udział w Mszach świętych i procesji, przygotowanie świątyni, ołtarzy i przyozdobienie domów to wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa oraz Kościoła.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesach eucharystycznych w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj procesja w łączności z Mszą świętą o godz. 12.00. Prosząc o pełną asystę zwracamy się ze szczególnym zaproszeniem do dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki oraz ich rodziców. Prosimy o przynoszenie kwiatów.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała sprawujemy w dni powszednie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18.30, przed procesją. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 14.00.
 5. Pielgrzymka Akcji Katolickiej wyruszy we wtorek o godz. 5.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków.
 6. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 do 19.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Mszę świętą o godz. 18.30 będziemy sprawować w intencji kapłanów (intencja od V Róży Misyjnej).
 8. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte według porządku powszedniego. Tego dnia odbędzie się ostatnia procesja eucharystyczna. Błogosławieństwo wianków na zakończenie procesji. W piątek z uwagi na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. dr Wiesław Mazurowskiego, Oficjała Sądu Biskupiego z Pelplina. Po Mszach świętych Ksiądz Oficjał będzie udzielał w Oratorium porad prawnych w zakresie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
 11. W piątek w amfiteatrze Fosa Miejska (w przypadku niepogody w Bazylice) odbędzie się XXI Przegląd piosenki religijnej ,,CREDO 2018’’, ku pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic. O godz. 10.00 otwarcie przeglądu i prezentacje konkursowe, o godz. 17.00 podsumowanie i koncert laureatów.
 12. Siostry Dominikanki z Broniszewic, które gościliśmy w naszej parafii w ubiegłą niedzielę, dziękują za złożone ofiary w wysokości 8 330 zł na potrzeby Domu Pomocy Społecznej przez nie prowadzonego.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna przeznaczona na sfinansowania remontu małego kościoła oraz wymiany głośników i oświetlenia pod chórem.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Chrapkiewicz, lat 79, zam. ul. Młodzieżowa; Józef Kiedrowicz, lat 81, zam. ul. Liściasta; Teresa Żurawska, lat 90, zam. ul. Bruska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 27 MAJA 2018 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Czerwiński ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Od poniedziałku poranne Msze święte będziemy sprawować w małym kościele. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci w dużym kościele o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00. W Boże Ciało po zakończeniu procesji.
 3. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin zmagających się z chorobą alkoholową. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00 z procesją eucharystyczną, 12.00, 14.00 i 18.30. Procesja przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Książąt Pomorskich, Filomatów i Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Zespole Szkół Specjalnych, na rogu ulic Karsińskiej i Książąt Pomorskich, na placu przy bloku Filomatów 2 i przy kościele, a także o udekorowanie domów. W czasie oktawy procesje będą się odbywały w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W Boże Ciało prosimy o parkowanie samochodów poza obrębem kościoła. Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesjach w albach. Dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie kwiatów na procesje. Nabożeństwa czerwcowe podczas oktawy sprawować będziemy przed procesją na zakończenie Mszy świętej. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 12.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Nabożeństwa eucharystyczne w piątek po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30, w sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 15.00 do 19.00. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 7.00 w piątek do godz. 6.15 w sobotę. W piątek po wieczornej Mszy świętej oraz procesji, adoracja, na którą zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowani z III klas gimnazjum.
 6. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca. Zapisy u ks. Krzysztofa Wilkowskiego lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 50 zł.
 7. Pielgrzymka Akcji Katolickiej do sanktuariów w Płocku, Leżajsku, Radecznicy, Zamościu, Krasnobrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Tarnowie, Piekarach Śląskich i na Jasnej Górze wyruszy 5 czerwca o godz. 5.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 690 zł. Zapisy oraz więcej informacji w biurze parafialnym.
 8. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie zaprasza do udziału w Festiwalu Radości Chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy Człuchów 2018”, który odbędzie się w Boże Ciało, 31 maja na człuchowskim rynku w godz. 17.30 – 22.30.
 9. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach zaprasza na festyn „Chojnickie Aniołowo” w niedzielę 3 czerwca w Fosie Miejskiej w godz. 13.00-18.00. Głównym celem jest pozyskanie środków finansowych na rzecz hospicjum domowego.
 10. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Studziński lat 66, zam. ul. Świętopełka; Sabina Krawczyk lat 72, zam. ul. Łanowa; Franciszek Piekarski lat 85, zam. ul. Kościerska; Edmund Serkiewicz lat 67, zam. ul. Modrzewskiego; Antoni Wirkus lat 66, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 MAJA 2018 ROKU

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest także świętem naszej parafii, ponieważ ks. Tomasz Mizyk, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie odprawi dzisiaj o godz. 13.30 Mszę świętą prymicyjną. Wszyscy Księża Neoprezbiterzy będą sprawować Mszę świętą w naszej parafii we wtorek 12 czerwca o godz. 18.30. Zainteresowanych naborem do WSD w Pelplinie zachęcamy do osobistego kontaktu z duszpasterzami. Pelplińskie Seminarium zaprasza młodzież męską na weekendowe skupienie w dniach 1-3 czerwca, służące pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Zgłoszenia: seminarium@diecezja-pelplin.pl lub tel. 58 536 17 62.
 2. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Czerwiński ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 3. W związku z malowaniem małego kościoła liturgię sprawujemy w dużym kościele. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00. Dzisiaj z uwagi na Mszę prymicyjną nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 18.30.
 4. Jutro obchodzimy w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00, 18.30. Biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte według porządku powszedniego. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy katechetów na spotkanie w plebanii.
 7. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 25 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. W sobotę o godz. 16.00 w małym kościele Msza święta w intencji rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie dla dzieci w Oratorium, a dla dorosłych w plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Najświętszej dobiega końca czas Komunii świętej wielkanocnej. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 10. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca. Zapisy u ks. Krzysztofa Wilkowskiego lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 50 zł.
 11. Kino Kingsajz zaprasza od 25 maja na film pt. „Bóg nie umarł: światło w ciemności”. Terminarz emisji dostępny na plakatach.
 12. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie zaprasza do udziału w Festiwalu Radości Chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy Człuchów 2018”, który odbędzie się w Boże Ciało, 31 maja na człuchowskim rynku w godz. 17.30 – 22.30.
 13. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 9 230 zł i 10 euro. W ostatnim czasie wyremontowaliśmy kolejne studzienki kanalizacyjne. Aktualne kończymy malowanie małego kościoła. Dzieci pierwszokomunijne złożyły ofiary na misje w łącznej kwocie 3 600 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Pankau, lat 57, zam. ul. Gdańska; Małgorzata Stuwa, lat 73, zam. ul. Gdańska; Florian Żołnierkiewicz, lat 68, zam. ul. Młodzieżowa; Janina Landowska, lat 86, zam. ul. Młodzieżowa; Waldemar Szymański, lat 64, zam. ul. Drzymały; Brunon Peplinski, lat 73, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA ZMARTWYCHWSTANIA

13 MAJA 2018 ROKU

 1. Dzisiaj przypada rocznica objawiań Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo majowe wraz Różańcem Fatimskim i procesją wokół kościoła rozpoczniemy o godz. 20.30. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15.00.
 2. W związku z malowaniem małego kościoła liturgię sprawujemy w dużym kościele. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00. W ramach nabożeństw majowych nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze święte jak w dni powszednie.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej katecheza dla dorosłych.
 5. W środę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 6. W piątek o godz. 10.00 Msza święta w intencji Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II z okazji święta szkoły i 12. rocznicy nadania szkole imienia naszego świętego Rodaka.
 7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej w intencji powołań.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (od IX Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 9. W sobotę o godz. 11.00 odbędą się w Pelplinie święcenia kapłańskie. Wśród kandydatów jest nasz parafianin Tomasz Mizyk. Mszę świętą prymicyjną będzie on sprawował w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę do udziału w czuwaniu, które rozpocznie się o godz. 19.30. W programie o godz. 20.15 konferencja, o godz. 21.30 Msza święta, a po niej modlitwa wstawiennicza.
 11. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 18 i 25 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 12. W dniach 1-2 czerwca odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka  Żywego Różańca  na  Jasną Górę. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z p. Zofią Bacławską (tel. 662 117 215).
 13. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Zapisy u ks. Krzysztofa Wilkowskiego lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 50 zł.
 14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Akcji Katolickiej w dniach 5-9 czerwca do sanktuariów w Płocku, Leżajsku, Radecznicy, Zamościu, Krasnobrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Tarnowie, Piekarach Śląskich i na Jasnej  Górze. Koszt 690 zł. Zapisy z wpisowym w kwocie 200 zł oraz więcej informacji w biurze parafialnym.
 15. Szpital Specjalistyczny w Chojnicach we wtorek od godz. 10.00 do 17.00 przeprowadzi rekrutację osób do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Więcej informacji na stronie szpital.chojnice.pl
 16. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodzież męską na weekendowe skupienie w dniach 1-3 czerwca, służące pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Zgłoszenia: seminarium@diecezja-pelplin.pl lub tel. 58 536 17 62.
 17. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Lidia Szufrajda, lat 84, zam. ul. Modrzewskiego. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.