Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 21 KWIETNIA 2019 ROKU

 1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i Grobu Pańskiego na celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy chórowi Consono, Odnowie w Duchu Świętym, Rycerzom Kolumba, służbie liturgicznej, lektorom i kantorom za troskę o piękno liturgii, wszystkim wspólnotom i osobom indywidulanym za życzenia złożone kapłanom, oraz ze podjęcie miesięcznej modlitwy w intencji 400 kapłanów znanych jedynie z imienia. Bóg zapłać za ofiarowanie Paschału.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Mszę świętą o godz. 6.00 będziemy sprawować w dużym kościele. Zaraz po świętach będziemy kładli kamienną posadzkę w prezbiterium małego kościoła i dlatego liturgia przez najbliższe tygodnie będzie sprawowana w dużym kościele. Jutro kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji oraz KUL.
 3. Zachęcamy dzisiaj i jutro do nawiedzenia małego kościoła i modlitwy przy grobie, który jako pusty zaświadcza o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Dzisiaj i jutro w małym kościele o godz. 15.00 nowenna przed świętem Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Od wtorku do piątku nowenna o godz. 15.00 w dużym kościele i również adoracja do wieczornej Mszy świętej. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w intencji SChRON-u. Po liturgii spotkanie dorosłych w plebanii, a dzieci w Oratorium. O godz. 17.00 nowenna do Bożego miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 4. Dziękujemy za posługę diakonowi Danielowi Ciemniewskiemu, który dzisiaj kończy praktykę w naszej parafii. Módlmy się w intencji mających przyjąć święcenia kapłańskie oraz o nowe powołania.
 5. W środę Msza święta o godz. 18.30 w intencji osób z problemem alkoholowym. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 6. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od II Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 8. Przyszła Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. W tym dniu zapraszamy nie tylko do udziału w Eucharystii, ale także w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawować będziemy o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia. Zapraszamy również do złożenia wyjątkowego daru z siebie, poprzez oddanie honorowo krwi. Będzie taka możliwość w plebanii od godz. 10.00 do 14.00.
 9. W tym roku przypada 100. rocznica powstania chojnickiego chóru Lutnia. Koncert jubileuszowy odbędzie się w Bazylice w piątek o godz. 18.00. Po koncercie Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego.
 10. W sobotę 27 kwietnia rozpocznie się w Bazylice o godz. 7.00 Druga Chojnicka Droga Światła. Jest ona modlitewnym rozważaniem 14 spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym. Przejście 16 km wokół miasta, będzie obmodleniem go. Zapisy przyjmują: ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868), Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163). Więcej informacji i zapisy także na stronie: https://www.facebook.com/Chojnice.EDK/
 11. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają na otwarcie sezonu motocyklowego, który w przyszłą niedzielę rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13.00. Po liturgii koncert zespołu GOOOD. O godz. 16.30 błogosławieństwo motocykli w Dolinie Śmierci.
 12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 11 940 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Krajewicz, lat 0, zam. ul. Młodzieżowa; Klara Szypryt, lat 81, zam. ul. Drzymały; Edmund Maćkowski, lat 60, zam. ul. Warszawska. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 14 KWIETNIA 2019 ROKU

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Postarajmy się domowe obowiązki spełnić przed Triduum Paschalnym, aby czas celebracji najważniejszych zbawczych wydarzeń poświęcić na udział w liturgii i modlitwę. Centralnym wydarzeniem Wielkiego Czwartku jest Msza Wieczerzy Pańskiej, którą będziemy sprawować o godz. 18.00. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Nade wszystko zapraszamy do udziału w najważniejszej liturgii w ciągu całego roku czyli w Wigilii Paschalnej, która zakończy się procesją rezurekcyjną. Liturgię tę rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Przynosimy wówczas świece. W tych dniach zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do udziału w modlitwie brewiarzowej o godz. 7.30. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału nowennie do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 i w Drodze Krzyżowej, którą będziemy celebrować na ulicach naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.30 w Bazylice, a zakończy w naszym kościele. O godz. 22.00 „Gorzkie Żale” w małym kościele. Szczegółowy program tych dni znajduje się w biuletynie. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w dużym kościele o godz. 00, 11.00, 15.00 i 17.00. Po poświęceniu o godz. 15.00 nowenna do Bożego miłosierdzia w małym kościele. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. Nowenna do Bożego miłosierdzia w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 15.00 w małym kościele, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 2. Z uwagi na przygotowania Grobu Pańskiego Msze święte począwszy od wieczornej w Wielki Poniedziałek będziemy sprawować w dużym kościele. W małym kościele zaraz po świętach będziemy kłaść kamienną posadzkę w prezbiterium. Dlatego przez najbliższe tygodnie liturgia będzie sprawowana tylko w dużym kościele.
 3. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek w dużym kościele od godz. 9.00 do 10.30, oraz od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30. Prosimy, aby nie przekładać spowiedzi na inne dni, gdyż kapłani posługują w innych parafiach.
 4. We wtorek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 5. Od Wielkiego Czwartku zapraszamy do podjęcia miesięcznej modlitwy za kapłana, którego imię poznamy po Mszy Wieczerzy Pańskiej. Więcej informacji podamy w Wielki Czwartek. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://kaplani.com.pl
 6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 17.30 w plebanii.
 7. Prosimy, aby podczas Triduum Paschalnego składać do kosza skarbonki z jałmużną wielkopostną i zamieszczonym na wieczku imieniem, nazwiskiem i adresem. Ofiarodawcy wezmą udział w losowaniu nagród fundowanych przez pelpińską Caritas.
 8. Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela organizuje w lipcu 2019 r. dwie pielgrzymki – do Lwowa oraz Ziemi Świętej. Szczegóły i zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728 461 015).
 9. Bóg zapłać za udział w zbiórce odzieży zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba na budowę studni w Czadzie. Zebraliśmy 1800 kg odzieży. Bóg zapłać za dary żywnościowe. Podczas tej akcji Młodego Wolontariatu Caritas i Rycerzy Kolumba zebraliśmy 960 kg darów. W tym tygodniu zostaną one przekazane potrzebującym.
 10. Przed tygodniem przeprowadziliśmy zbiórkę ofiar na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym. Zebraliśmy 6 520 zł.
 11. Zachęcamy do nabycie świec – paschalików przeznaczonych do użycia podczas Wigilii Paschalnej oraz zapalenia na świątecznym stole.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” oraz „Przewodnika po Triduum Paschalnym”, który można wziąć ze stolików przy wyjściu z kościoła. Przewodnik do dobre przygotowanie do przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Kaszubowski, lat 81, zam. ul. Przytorowa. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
7 KWIETNIA 2019 ROKU

1. W Wielkim Poście zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 15.00 do godz. 18.30, w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 (w małym kościele), 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i 18.00. W najbliższy piątek o godz. 15.15 Drogę Krzyżową w formie poetyckiej poprowadzi młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie. W niedziele o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja do wieczornej Mszy świętej.
2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne pod hasłem: „Duch Prawdy czy duch kłamstwa?”. Poprowadzi je o. Leszek Gólczyński ze zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy podczas Mszy świętych o godz. 6.30 (mały kościół) oraz o godz. 8.30 i 18.30 (duży kościół). W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.30 nauka dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. W środę zbierzemy kolektę dla Rekolekcjonisty.
3. W środę o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i Ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.
4. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 18.30 w intencji misji (intencja od VII Róży Misyjnej).
5. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
6. W piątek o godz. 20.00 Msza święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy nie wezmą udziału w EDK zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestnikom EDK będzie można przekazać intencje modlitewne na kartkach, które zaniosą do sanktuariów we Wielu i Zamartem.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie „Inicjatywy SOS dla Rodziny” poświęcone promocji wartości rodzinnych, wychowania w duchu katolickim i patriotycznym oraz obronie przed ideologią gender i jej konsekwencjami. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
8. Dodatkowych chorych odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie ich w biurze parafialnym.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas liturgii poświęcimy palmy. Będzie je można nabyć od przedstawicieli Młodego Wolontariatu Caritas i SChRON-u.
10. Młodzież zainteresowaną udziałem w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie prosimy o zapisy u siostry Iwony lub w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i udziału wynosi 15 zł. Wyjazd w Niedzielę Palmową z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 11.00.
11. Katecheza dla narzeczonych z zakresu teologii odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19.00, a etyki życia małżeńskiego 26 kwietnia o godz. 19.00.
12. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00. Informacje na temat działalności szkoły: www.collegiummarianum.pl
13. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje parafialne. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.
14. Po Mszy świętej można nabyć świece – paschaliki w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.
15. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Feliks Mierkiewicz, lat 86, zam. ul. Młodzieżowa; Gabriela Żynda, lat 62, zam. ul. Jana Pawła II; Bogdan Andrzejewski, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa. Powierzmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.