Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 21 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Zachęcamy, aby wspierać duchowo i materialnie misjonarzy oraz modlić się o nowe powołania misyjne. Od poniedziałku do soboty będzie trwała w tej intencji adoracja Najświętszego Sakramentu przez godzinę po Mszy świętej o godz. 8.30.
 2. W październiku nabożeństwa różańcowe sprawujemy w dużym kościele, w niedziele o godz. 15.00, w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych o godz. 18.00.
 3. W poniedziałki po wieczornej Mszy świętej odbywa się „Seminarium odnowy wiary”. Zapraszamy do udziału.
 4. W piątek o godz. 8.30 odprawimy Mszę świętą wspólną za zmarłych.
 5. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 26 października i 9 listopada o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 6. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po Mszy świętej spotkanie dla dzieci w Oratorium, a dla dorosłych w plebanii. Tematem spotkania, będzie zdrowe odżywanie się.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 8. W biurze parafialnym można składać intencje na Msze święte wspólne za zmarłych, które będziemy sprawować w listopadzie oraz na wypominki, które będziemy odczytywać przed wieczorną Mszą świętą o godz. 18.15.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs pod hasłem „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną” odbędzie się w sobotę 17 listopada. Regulamin dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kartę zgłoszenia można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Prosimy rodziców, katechetów i nauczycieli o zachęcenie dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w konkursie.
 10. Hospicjum Domowe przy wyjściu z kościoła rozprowadza znicze. Dochód przeznaczony jest na działalność hospicjum.
 11. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, przypadającą na drugą niedzielę listopada, X Dzień Solidarności z  Kościołem Prześladowanym został wyjątkowo przeniesiony na niedzielę, 28 października. W przyszłą niedzielę zatem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom, a kolekta będzie przeznaczona na misje.
 12. Dzisiejszy Biuletyn Parafialny jest 100. numerem. Zapraszamy czytelników naszego parafialnego pisma na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej w plebanii. Dla posiadamy wszystkich numerów przewidujemy nagrody.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Brozembach, lat 67, zam. ul. Warszawska; Maria Ślewińska, lat 76, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU

 1. Witamy w naszej parafii diakona Daniela Ciemniewskiego, który przez najbliższe miesiące będzie odbywał u nas praktykę. Życzymy owocnej posługi.
 2. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Na plebanii przeprowadzamy akcję honorowego krwiodawstwa. Niosąc w ten sposób pomoc potrzebującym budujemy duchowy pomnik św. Jana Pawła II. Trwa także zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W październiku nabożeństwa różańcowe sprawujemy w dużym kościele, w niedziele o godz. 15.00, w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych o godz. 18.00.
 4. W związku z Dniem Dziecka Utraconego, obchodzonym 15 października, jutrzejszy Różaniec ofiarujemy w intencji rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka oraz w intencji dzieci zmarłych w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności.
 5. W poniedziałki po wieczornej Mszy świętej odbywa się „Seminarium odnowy wiary”. Zapraszamy do udziału.
 6. We wtorek przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 7. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Łukasza, ewangelisty. Jest to dzień modlitw w intencji służby zdrowia. Msze święte jak w dni powszednie.
 8. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia w dużym kościele, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 9. Małżeństwa zainteresowane Wspólnotą Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie informacyjne przy kawie, w piątek o godz. 19.00 w plebanii.
 10. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XIV Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 11. Od jutra przyjmujemy w biurze parafialnym rezerwacje intencji mszalnych na rok 2019.
 12. Biuro Radia Maryja organizuje 5 listopada wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na występ Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Andrzeja (nr tel. 602 867 585).
 13. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs pod hasłem „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną” odbędzie się w sobotę 17 listopada. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Prosimy rodziców, katechetów i nauczycieli o zachęcenie dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w konkursie.
 14. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej organizuje w dniach 16-22 lutego 2019 r. pielgrzymkę do Rzymu, San Giovanni Rotondo, Manopello, Asyżu, Bari, Lanciano, Monte Sant Angelo. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Marianem Knutem (nr tel. 602 636 933).
 15. Od dzisiejszej niedzieli Hospicjum Domowe rozprowadza znicze. Dochód przeznaczony jest na działalność hospicjum.
 16. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Za dwa tygodnie na misje.
 17. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Kwiatkowski, lat 64, zam. ul. Książąt Pomorskich; Janina Cupa, lat 88, zam. ul. Spółdzielcza; Halina Skórczewska, lat 79, zam. ul. Budowlanych; Stefania Gatz, lat 67, zam. ul. Filomatów; Antonina Pałubicka, lat 92, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 7 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU

 1. W październiku nabożeństwa różańcowe sprawujemy w dużym kościele, w niedziele o godz. 15.00, w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych o godz. 18.00.
 2. Od jutra rozpoczniemy w parafii „Seminarium odnowy wiary”. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej w małym kościele. Prowadzimy zapisy dzisiaj po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym. Zapraszamy do udziału.
 3. We wtorek Msza święta o godz. 18.30 w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkanie w plebanii.
 4. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele, w intencji powołań. O godz. 18.00 różaniec misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od I Róży Misyjnej).
 5. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 6. Od piątku do niedzieli odbędą się w naszej parafii rekolekcje dla Róż Różańcowych oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat misji i różańca. Więcej informacji na stronie internetowej i na plakacie. W związku z przygotowaniem do rekolekcji w poniedziałek, wtorek, środę i piątek po Mszy świętej o godz. 8.30 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej spotkanie w plebanii.
 8. W sobotę 13 października Różaniec wyjątkowo odmówimy po wieczornej Mszy świętej. Po nim odbędzie się procesja fatimska. Zachęcamy do zabrania świec.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. O godz. 7.30 odprawimy Mszę świętą w intencji owocnego przyjęcia i przekazania kolejnym pokoleniom duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II. Tego dnia w naszej parafii będzie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa. Dzisiaj po Mszach świętych prowadzimy zapisy chętnych. 100. rocznicą odzyskania niepodległości pragniemy uczcić przez oddanie krwi przez 100 osób. Zostanie także przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W związku z tym, kolektę inwestycyjną przeprowadzimy za dwa tygodnie.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz.10.30 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie.
 11. Od poniedziałku 15 października będziemy przyjmować w biurze parafialnym rezerwacje intencji mszalnych na rok 2019.
 12. Dzisiaj w Bazylice o godz.17.00 koncert zespołu Mocni w Duchu.
 13. Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza w czwartek o godz. 16.00, do parafii Św. Jadwigi na spotkanie z p. Ewą Kowalewską z Ruchów Obrony Życia. Temat spotkania: „Papieskie nauczanie o małżeństwie i rodzinie odpowiedzią na lewacką ideologię gender”.
 14. Od przyszłej niedzieli Hospicjum Domowe będzie rozprowadzać znicze.
 15. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. A także do nabycie w biurze parafialnym kalendarzy na rok 2019. Małe w cenie 4, a duże 8 zł.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Janiszewska, zam. w Brzeźnie; Leon Parszewski, lat 78, zam. ul. Książąt Pomorskich; Anastazja Szczepańska, lat 79, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 WRZEŚNIA 2018 ROKU

 1. W październiku nabożeństwa różańcowe będziemy sprawować w dużym kościele w niedziele o godz. 15.00, w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych o godz. 18.00.
 2. We wtorek ks. prałat Aleksander Kłos będzie obchodził 87. urodziny. Z tej okazji o godz. 8.30 odprawimy Mszę świętą dziękczynną za duchowe i materialne budowanie naszej parafii. Otoczmy dostojnego Jubilata życzliwością i modlitwą.
 3. Siostry Franciszkanki zapraszają w środę do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwo Transitus wspominające śmierć św. Franciszka z Asyżu, które rozpocznie się o godz. 19.00.
 4. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (od IX Róży Misyjnej).
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30, w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30 i po Mszy świętej o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.00. W czwartek od godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi kandydatów do bierzmowania, a następnie na Różaniec o godz. 17.00 połączony z obrzędem Komunii Świętej. W czwartek podczas nabożeństwa różańcowego, prośbę o dopuszczenie do rozpoczęcia formacji przed bierzmowaniem złożą kandydaci, którzy nie mogli tego uczynić w poprzednią niedzielę. Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do sakramentu Eucharystii, oraz te, które przystępują do dziewięciu pierwszych piątków zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 16.00, a następnie do udziału w Różańcu o godz. 17.00 i przyjęcia Komunii Świętej. W piątek po wieczornej Mszy świętej modlitwa w intencji powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Ofiarujmy w tej intencji także całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy – z racji trwającego „Mostu Modlitewnego” między naszą parafią, a Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie – w sobotę przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 7. Od poniedziałku, 8 października rozpoczniemy w naszej parafii „Seminarium odnowy wiary”. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki w małym kościele po wieczornej Mszy świętej przez okres 10 tygodni, w ramach spotkań Odnowy w Duchu Świętym. Zapisy dzisiaj po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, także tych, którzy brali udział we wcześniejszych seminariach.
 8. Z okazji 25-lecia nadania chojnickiej farze tytułu Bazyliki Mniejszej, odbędzie się w Bazylice w niedzielę 7 października o godz.17.00 koncert zespołu Mocni w Duchu. Wstęp wolny.
 9. Dzisiaj o godz. 19.45 w Bazylice, a począwszy od jutra, w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kościele gimnazjalnym, będą odbywały się katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży.
 10. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” oraz miesięcznika „Miłujcie się”. A także do nabycie w biurze parafialnym kalendarzy na rok 2019. Małe w cenie 4, a duże 8 zł.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Alfons Kuczman, lat 72, zam. ul. Młodzieżowa; Maria Błażejczak, lat 82, zam. ul. Młodzieżowa; Zygfryd Scharmach, lat 74, zam. ul. Kościerska; Edmund Pestka, lat 74, zam. ul. Budowlanych; Andrzej Fedde, lat 62, zam. ul. Książąt Pomorskich; Krystyna Ferlin, lat 71, zam. ul. Jana Pawła II, Waldemar Koprowiak, lat 63, zam. ul. Wielewska. Polećmy zmarłych parafianin miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23 WRZEŚNIA 2018 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny w miniony poniedziałek udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy towarzyszyli kandydatom w procesie przygotowawczym, a także przyczynili się do przygotowania świątyni i zadbali o piękno liturgii.
 2. Jutro po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W środa o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 4. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 28 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 5. W piątek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie rad parafialnych – duszpasterskiej i ekonomicznej.
 6. Dowódca Garnizonu Chojnice ppłk Andrzej Lubczyński wraz z żołnierzami i pracownikami Resortu Obrony Narodowej mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Chojnic na uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia sformowania 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego, które odbędą się na starym rynku w Chojnicach 28 września.
 7. W sobotę, która jest świętem archaniołów Michała, Gabriela i Rafała o godz. 16.00 Msza święta w intencji rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Na godz. 10.30 zapraszamy rodziców uczniów klas VII, którzy dzisiaj rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. Dowódca Garnizonu Chojnice ppłk Andrzej Lubczyński wraz z żołnierzami i pracownikami Resortu Obrony Narodowej mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Chojnic na uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia sformowania 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego, które odbędą się w piątek 28 września. Uroczystości rozpoczną się Mszę świętą w Bazylice o godz. 10.00. O godz. 11.30 odbędzie się na starym rynku apel.
 10. Młody Wolontariat Caritas w miniony piątek i sobotę przeprowadził zbiórka darów w ramach akcji „Kromka Chleba dla sąsiada”. Dary zostaną przekazane osobom starszym i samotnym. Bóg zapłać młodzieży oraz wszystkim darczyńcom.
 11. Od 12 do 14 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla członków Róż Różańcowych oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat misji i różańca świętego. Medytacje poprowadzi ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych z Warszawy. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.
 12. W poprzednią niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie wyniosła 7 513 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Czerwiński, lat 86, zam. ul. Książąt Pomorskich; Stefan Imianowski, lat 67, zam. ul. Filomatów; Krystyna Kopczyńska, lat 69, zam. ul. Budowlanych; Zofia Stasiuk, lat 92, zam. ul. Świętopełka; Danuta Wyrzykowska, lat 64, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafianin miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16 WRZEŚNIA 2018 ROKU

 1. Dzisiaj z racji 16 dnia miesiąca Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 2. Ksiądz Biskup Diecezjalny udzieli jutro o godz. 17.00 sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowanie i zapraszamy do udziału w liturgii. W zawiązku z bierzmowaniem jutro nie będzie spotkania Odnowy w Duchu Świętym.
 3. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy do dużego kościoła młodzież, która ma przystąpić do bierzmowana w roku 2019 oraz nowych kandydatów z klas VII. Nowi kandydaci w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 złożą stosowne deklaracje.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej Ksiądz Proboszcz zaprasza na katechezę dla dorosłych. Podejmie temat: „Czy niebo jest tylko dla katolików?”.
 5. W piątek przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze święte jak w dni powszednie. O godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 6. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 21 i 28 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 7. Młody Wolontariat Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Kromka Chleba dla sąsiada”. Zbiórka darów dla osób potrzebujących – zwłaszcza starszych i samotnych – zostanie przeprowadzona w sklepie Biedronka przy ul. Jana Pawła II w piątek 21 września od godz. 15.00 do 19.00 oraz w sobotę 22 września od 10.00 do 17.00.
 8. U sióstr Franciszkanek z Orlika w najbliższą sobotę będzie sadzony las. Pragniemy jako wspólnota parafialna włączyć się w to dzieło. Chętnych do sadzenia lasu prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Wyjazd do Orlika o godz. 9.30 z parkingu przy piekarni p. Brunków.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym mają przystąpić pierwszy raz do spowiedzi i Komunii świętej.
 10. Od 12 do 14 października w naszej parafię odbędą się rekolekcje dla członków Róż Różańcowych oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat misji i różańca świętego. Medytacje poprowadzi ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych z Warszawy. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Dodatkowe informacje zostaną wkrótce zamieszczone na parafialnej stronie internetowej.
 11. Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Dnia Papieskiego, zachęcamy do honorowego oddania krwi. 14 października każdy, kto odda krew otrzyma biało-czerwoną flagę oraz wejściówkę na chojnicki basen. Dzisiaj po Mszach świętych prowadzimy zapisy chętnych przy głównym wyjściu z kościoła. Pragniemy, aby przynajmniej 100 osób oddało krew.
 12. Kolekta inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 10 360 złotych. W ostatnim czasie rozliczyliśmy do końca malowanie małego kościoła. Zostały naprawione mechanizmy uruchamiające dwa dzwony, wyremontowany narożnik kościoła od strony południowej i zainstalowana nowa rynna. Ta inwestycja pozostaje do rozliczenia.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „W Rodzinie”.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Zbigniew Kowalski, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłego parafianina miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 9 WRZEŚNIA 2018 ROKU

 1. W rozpoczynający się dzisiaj VIII Tydzień Wychowania, wpisuje się nowenna przed bierzmowaniem. Ksiądz Biskup Diecezjalny udzieli tego sakramentu młodzieży naszej parafii w poniedziałek 17 września o godz. 17.00. Nowenna będzie się odbywała od jutra o godz. 17.00 w dużym kościoła. W ramach nowenny będą także próby. W piątek o godz. 17.00 spowiedź przed bierzmowaniem.
 2. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 3. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Natomiast w sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków wyruszy pielgrzymka Akcji Katolickiej do czterech sanktuariów naszej diecezji.
 4. W czwartek od Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich (przypominamy o II naborze do pelplińskiego seminarium) oraz w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny a zarazem Fatimski. Następnie Msza święta w intencji misji (intencja od XVII Róży Misyjnej).
 5. W piątek przypada święto podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte jak w dni powszednie.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (od XIII Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta w intencji pielgrzymów, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę. Po liturgii spotkanie w plebanii.
 8. Rycerze Kolumba będą uczestniczyć w dniach 5–6 października w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rycerzy na Jasną Górę. Zostanie wówczas złożony „Dar Serca” w postaci kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci uratowanych przed aborcją. Prosimy o składanie: kremów, pudrów, szamponów, oliwek, mydełek i pieluch w biurze parafialnym.
 9. Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Dnia Papieskiego zachęcamy do honorowego oddania krwi. 14 października każdy, kto odda krew otrzyma biało-czerwoną flagę oraz wejściówkę na chojnicki basen. Za tydzień, będziemy prowadzić zapisy. Pragniemy, aby 100 osób oddało krew.
 10. Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza w czwartek 13 września o godz. 16.00 do parafii św. Jadwigi, przy ul. Wiśniowej, na spotkanie z p. Piotrem Szubarczykiem dotyczące bitwy pod Krojantami.
 11. W piątek 14 września o godz. 16.00 odbędzie się w podziemiach kościoła gimnazjalnego wykład p. Mirosława Lademanna na temat „Męczeństwa patriotów polskich w Piaśnicy”.
 12. Gmina i parafia Konarzyny zapraszają w sobotę 15 września na rajd rowerowy z okazji 25-lecia Bazyliki. Pierwsza wersja rajdu – wyjazd z Chojnic o godz. 8.30 do Konarzyn i o godz. 11.00 z Konarzyn do Chojnic. Druga – wspólny wyjazd z Konarzyn godz.11.00 do Bazyliki Podwójna trasa to ok. 54 km. Na zakończenia rajdu możliwość uzyskania w Bazylice odpustu zupełnego. Zapisy u p. Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163).
 13. W sobotę 6 października odbędzie się Warszawie „Stadion Młodych”. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakatach i u Klaudii Brohs (tel. 530 813 043). Zapisy wraz z opłatą w wysokości 80 zł przyjmujemy w biurze parafialnym.
 14. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma. Dzisiaj także specjalny numer Pielgrzyma z płytą i śpiewnikiem z pieśniami do Matki Boskiej Piaseckiej.
 16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Mirosław Gierszewski, lat 61, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłego parafianina miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2 WRZEŚNIA 2018 ROKU

 1. We wrześniu oraz w Adwencie praktykę duszpasterską w naszej parafii będzie odbywał diakon Krzysztof Pietrzak. Witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnej posługi.
 2. Jutro o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta w Dolinie Śmierci pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w intencji pomordowanych, Ojczyzny oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 3. Od jutra Odnowa w Duchu Świętym „Syjon” wznawia spotkania modlitewno-formacyjne. Rozpoczynają się one poniedziałkową Mszą świętą o godz. 18.30.
 4. Chór CONSONO wznawia próby po wakacyjnej przerwie. Próba odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy chórzystów i nowych chętnych.
 5. Spotkanie katechetów odbędzie się środę po wieczornej Mszy świętej w plebanii.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 19.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. W czwartek i piątek dodatkowe Msze święte o godz. 17.00. W piętek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży, zwłaszcza w intencji kandydatów do bierzmowania.
 7. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta za kapłanów (intencja od VIII Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii.
 8. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w dni powszednie. O godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 9. W związku z bierzmowaniem, które odbędzie się w naszej parafii 17 września zapraszamy kandydatów na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Wówczas podamy informacje na temat bezpośredniego przygotowania. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić za rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież. Pobłogosławimy także plecaki, podręczniki i przybory szkolne.
 10. W przyszłą niedzielę w Nowej Cerkwi k. Chojnic odbędzie się spotkanie wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 15.00. Następnie będzie czas świadectw i Agapa.
 11. Sanktuarium Maryjne w Piasecznie obchodzi w tym roku 50. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności. Koronacji tej dokonał ówczesny Biskup Krakowski Karol Wojtyła. Mszy świętej w niedzielę 9 września o godz. 10.30 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
 12. Od tej niedzieli zapraszamy dzieci biorące udział we Mszy świętej o godz. 12.00 do zbierania kart „Niedziela z Owieczką”. Kupony z rozwiązanym zadaniem prosimy przynosić w kolejne niedziele i składać do koszyka przed ołtarzem.
 13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach, serdecznie zaprasza byłych Pracowników, Emerytów, Rencistów i Absolwentów na uroczyste otwarcie obiektu sportowego połączone z obchodami jubileuszu 60-lecia szkoły. Gala rozpocznie się w poniedziałek 3 września o godz.11.00.
 14. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” oraz książki pt. „Matka Teresa – Wszystko zaczęło się w mojej ziemi”. Można ją zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła składając ofiarę w dowolnej wysokości. Liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy będziemy obchodzić w najbliższą środę.
 16. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Hanna Figa, lat 47, zam. Lichnowy; Łucja Olejarz, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłe parafianki i zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 SIERPNIA 2018 ROKU

 1. W środę przypada liturgiczne wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic. Mszy świętej odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył w Bazylice Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka z Gdańska.
 2. W środę o godz. 18.30 odprawimy Mszę świętą w intencji osób i rodzin borykających się z chorobą alkoholową. Po Mszy świętej miting AA w Oratorium.
 3. Pielgrzymka na Podlasie wyruszy w czwartek 30 sierpnia o godz. 7.20 z parkingu przy piekarni p. Brunków.
 4. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30. Tego dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 6. W dniach 1-2 września z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i szarży 18. Pułku Ułanów Pomorskich odbędą się uroczystości upamiętniające te wydarzenia. W sobotę 1 września o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi rozpocznie się konferencja popularnonaukowa. W niedzielę 2 września o godz. 10.45 przy pomniku ułanów w Krojantach rozpocznie się część patriotyczno-religijna. O godz. 12.00 Msza święta polowa. A następnie od godz. 13.30 część plenerowa – pole szarży.
 7. Spływ kajakowy zorganizowany przez Rycerzy Kolumba odbędzie się w niedzielę 2 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków, powrót ok. godz. 19.00. Na zakończenie spływu Msza święta polowa w Nowej Brdzie przy pomniku upamiętniającym spływ św. Jana Pawła II (jeszcze jako Karola Wojtyły). Po Mszy świętej ognisko z kiełbaskami i grochówka. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy z opłatą w wysokości 40 zł przyjmujemy w biurze parafialnym.
 8. W ramach uroczystości ku czci pomordowanych w Dolinie Śmierci w poniedziałek 3 września o godz. 12.00 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Orła przez władze miasta, organizacje społeczne i społeczeństwo. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta w Dolinie Śmierci pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w intencji pomordowanych, Ojczyzny oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Istnieje możliwość dojazdu autobusem linii nr 4. Odjazd z ulicy Lichnowskiej o godz. 16.10, 16.15 i 16.20. Przystanki na ulicach: Dworcowa, Drzymały, Gdańska, Sukienników, Plac Jagielloński, Zielona, Derdowskiego, Igielska, Dolina Śmierci. Powrót tą samą linią po zakończonych uroczystościach.
 9. Zachęcamy do włączenia się w duchową pomoc misjom poprzez modlitwę różańcową. Po Mszach świętych istnieje możliwość zapisania się do Róż Żywego Różańca Misyjnego. Przynależność do tej wspólnoty związana jest z licznymi przywilejami. Należy do nich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w dniu wpisania się do Róży oraz w święta: Chrystusa Króla, Zwiastowania Pańskiego, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, we wspomnienie nawrócenia św. Pawła (25 stycznia) i wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (3 grudnia).
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”, który dzisiaj jest z dodatkiem w postaci planu lekcji.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Lidia Orlikowska, lat 94, zam. ul. Książąt Pomorskich; Alfons Rodnik, lat 78, zam. ul. Wicka Rogali. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.