Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 SIERPNIA 2018 ROKU

 1. W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji, w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła. Msze święte w te dni według porządku powszedniego. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 7.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Tę niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii jako niedzielę misyjną. Z tej okazji odwiedzą nas Misjonarze Oblaci Najświętszej Maryi Panny.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u Księdza Proboszcza, jak również na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 3. Dzisiaj w kościele gimnazjalnym w ramach „V Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2018” odbędzie się o godz. 20.00 koncert finałowy. Przy organach zasiądzie Karol Hilla. Wystąpi także Chór Akademii Morskiej w Gdyni.
 4. W przyszłą niedzielę z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach wyruszy pielgrzymka rowerową do Śliwic na odpust Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia.  Pielgrzymkę poprowadzi ks. Tomasz Mońko. Zbiórka o godz. 6.20 na placu przed kościołem Matki Boskiej Fatimskiej. Wyjazd o godz. 6.30. Odpoczynek przy kościele w Czersku. Suma odpustowa w Śliwicach o godz. 11.30. Ostateczny termin zapisów w czwartek 23 sierpnia. Koszt 20 zł, w tym obiad i ubezpieczenie. Zgłoszenia przyjmuje: ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868).
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 30 sierpnia – 2 września. Całkowity koszt pielgrzymki w kwocie 580 zł obejmuje noclegi, wyżywienie, przejazdy, bilety wstępu i ubezpieczenie. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Sławomira Kulczyka (tel. 512 336 936).
 6. Podczas kolekty inwestycyjnej w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 9 596 zł. Do spłaty remontu małego kościoła pozostało jeszcze 7 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 7. Zachęcamy do lektury książki pt. „Matka Teresa – Wszystko zaczęło się w mojej ziemi”. Można ją zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła składając ofiarę w dowolnej wysokości.
 8. W tym tygodniu odeszły do wieczności: Benigna Jażdżewska, lat 97, zam. ul. Jana Pawła II; Elżbieta Cieślińska, lat 62, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłe parafianki miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12 SIERPNIA 2018 ROKU

 1. Dobiega końca praktyka diakona Wojciecha Dradracha, który w naszej parafii posługiwał od lutego. Życzymy Księdzu Diakonowi światła Ducha Świętego i wielu łask na drodze ku Chrystusowemu kapłaństwu.
 2. W poniedziałek z racji 13. dnia miesiąca o godz. 18.00 odmówimy Różaniec Fatimski.
 3. W środę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Tego dnia Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 4. W dniu 15 sierpnia poza uroczystością liturgiczną obchodzimy święto Wojska Polskiego. Otoczmy naszą modlitwą Ojczyznę oraz wszystkich, którzy troszczą się o jej bezpieczeństwo.
 5. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna w intencji zmarłych.
 6. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 7. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 17 sierpnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. W sobotę o godz. 8.30 odprawimy Mszę świętą w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po liturgii spotkanie w Oratorium (intencja od XII Róży Misyjnej).
 9. W niedzielę 2 września Rycerze Kolumba zapraszają na spływ kajakowy rzeką Brdą, na trasie: Stara Brda – Nowa Brda (ok. 16 km). Na koniec spływu polowa Msza święta w Nowej Brdzie przy pomniku upamiętniającym spływ Brdą św. Jana Pawła II (jeszcze jako Karola Wojtyły). Po Mszy planujemy ognisko z kiełbaskami (kiełbaski we własnym zakresie). Koszt wyprawy 40 zł od osoby. W tym: kajak, przejazd autokarem w obie strony, ubezpieczenie.  Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków, powrót ok. godz. 19.00. Zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
 10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Podlasie w dniach 30 sierpnia – 2 września. Całkowity koszt pielgrzymki w kwocie 580 zł obejmuje noclegi, wyżywienie, przejazdy, bilety wstępu i ubezpieczenie. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Sławomira Kulczyka (tel. 512 336 936).
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Ludwika Łysakowska, lat 89, zam. ul. Jana Pawła II; Władysława Galińska, lat 96, zam. ul. Małe Osady. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 SIERPNIA 2018 ROKU

 1. Jutro w liturgii przypada święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w piątek uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte w te dni będziemy sprawować według porządku powszedniego.
 2. We wtorek zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie 20. Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. W tym roku po raz pierwszy wyruszy grupa z Chojnic w towarzystwie grup z Lęborka, Kościerzyny i Pelplina. Mszy świętej o godz. 8.30, w kościele Matki Boskiej Fatimskiej, będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna. Będzie można przekazać zapisane na kartkach intencje modlitewne, które pielgrzymi zawiozą na Jasną Górę.
 3. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo i na rowerach podążają do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. W czasie trwania pielgrzymki codziennie w Bazylice o godz. 21.00 odbywa się Apel Jasnogórski. Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili gościny pieszym pielgrzymom z Grupy Kaszubskiej z Kościerzyny.
 4. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od XVI Róży Misyjnej).
 5. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 10 i 17 sierpnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 6. W sobotę o godz. 8.30  Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 7. Dzisiaj o godz. 20.00 w ramach „V Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2018” odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert organowy Pawła Pawłowicza i Męskiego Zespołu Chorałowego z Bydgoszczy.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Podlasie w dniach 30 sierpnia – 2 września. Szczegółowy program był zamieszczony w poprzednim numerze biuletynu parafialnego. Całkowity koszt pielgrzymki w kwocie 580 zł obejmuje noclegi, wyżywienie, przejazdy, bilety wstępu i ubezpieczenie. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Sławomira Kulczyka (tel. 512 336 936).
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wanda Jankowska, lat 79, zam. ul. Spółdzielcza; Franciszek Roschak, lat 68, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 29 LIPCA 2018 ROKU

 1. Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych. Zachęcamy w tym czasie do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości. Episkopat Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zachęca w tym roku do zachowania 100. dni abstynencji. Fragment tego apelu znajdziemy w biuletynie, a cały tekst dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 2. We wtorek wyruszy z Chojnic piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą świętą w Bazylice o godz. 7.00. Około godz. 17.00 przybędą do nas pielgrzymi z Kościerzyny. Bóg zapłać wszystkich, którzy zgłosili gotowość goszczenia ich na nocleg. Od jutra do 13 sierpnia o godz. 21.00 w Bazylice będziemy mogli duchowo łączyć się Jasną Górą i pielgrzymami uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim.
 3. W czwartek z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskanie odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami postu należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz… oraz Wierzę w Boga…
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 19.00. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od VII Róży Misyjnej). W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w ramach „V Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2018” odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert organowy Pawła Pawłowicza i Męskiego Zespołu Chorałowego z Bydgoszczy.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Podlasie w dniach 30 sierpnia – 2 września. W programie Msza św. w kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz zwiedzanie Starego Miasta. Przejazd do Białegostoku i zwiedzanie miasta. Msza Święta w kościele p.w. Św. Antoniego w Sokółce, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Zwiedzanie meczetów w Bohonikach i Kruszynianach. Wizyta w miasteczku Krynki z oryginalnym rynkiem. Supraśl i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra. Zwiedzanie Białowieży i Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej. W drodze powrotnej wizyta w Łomży. Zwiedzanie Gołubia – Dobrzynia. Całkowity koszt pielgrzymki w kwocie 580 zł obejmuje noclegi, wyżywienie, przejazdy, bilety wstępu i ubezpieczenie. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Sławomira Kulczyka (tel. 512 336 936).
 7. W minioną środę podczas Mszy świętej połączonej z błogosławieństwem pojazdów zebraliśmy 2 205 zł na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Gertruda Jabłońska, lat 80, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 22 LIPCA 2018 ROKU

 1. Od 22 do 29 lipca obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegółowe informacje dostępne są na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u. 
 2. W poniedziałek przypada święto św. Brygidy, zakonnicy. Więcej informacji na temat tej patronki Europy znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.
 3. W środę przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Jest on razem ze św. Krzysztofem patronem kierowców, pielgrzymów i turystów. Po Mszy świętej o godz. 18.30 pobłogosławimy pojazdy. Zostanie także zebrana kolekta na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 4. W czwartek 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Liturgię będziemy sprawować w dużym kościele. Sakrament chorych mogą przyjąć osoby chore i starsze, które są w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych i starszych o pomoc w dotarciu do kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 6. Zainteresowanych udziałem w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy dzisiaj na spotkania o godz. 14.45 w salce przy Bazylice. A zainteresowanych pielgrzymką rowerową o kontakt z Piotrem Czapiewskim (tel. 530 488 163).
 7. We wtorek 31 lipca przybędzie do naszego miasta Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Kościerzyny. Wszystkich pragnących przyjąć pielgrzymów pod swój dach prosimy o kontakt z biurem parafialnym naszej parafii lub Bazyliki. Goszczenie pielgrzymów jest także włączeniem się w intencje modlitewne, które pątnicy zanoszą na Jasną Górę oraz dawaniem świadectwa wiary.
 8. Dzisiaj w ramach „V Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2018” w kościele gimnazjalnym o godz. 20.00 odbędzie się w koncert Patryka Podwojskiego, organisty Archikatedry w Gdańsku Oliwie.
 9. Wolontariusze z Projektu Zambia 2018, którzy przeprowadzili w ubiegłą niedzielę w naszej parafii zbiórkę ofiar na misje i pomoc dzieciom z miejscowości Kasisi w Zambii wyrażają wdzięczność za złożone ofiary. Zbiórka wyniosła 2207 zł, 7 gr i 5 euro.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Irena Jutrzenka, lat 93, zam. ul. Książąt Pomorskich; Stanisław Siedlecki, lat 82, zam. ul. Łanowa; Halina Sobolewska, lat 89, zam. Człuchów. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 15 LIPCA 2018 ROKU

 1. Dzisiaj w Gnieźnie nasza parafianka siostra Joanna Jażdżewska składa śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Pallotynek. Módlmy się w jej intencji oraz o nowe i święte powołania do służby w Kościele.
 2. Jutro zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce nauroczystość Matki Bożej z Góry Karmel do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej  w Zamartem. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 przed małym kościołem. Jej punktem kulminacyjnym będzie Msza święta odpustowa o godz. 12.00. Istnieje możliwość powrotu do Chojnic specjalnym autokarem. Zapraszamy jutro także na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 3. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 4. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 20 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XI Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 6. Zainteresowanych udziałem w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy dzisiaj na spotkania o godz. 14.45 w salce przy Bazylice. A zainteresowanych pielgrzymką rowerową o kontakt z Piotrem Czapiewskim (tel. 530 488 163).
 7. W niedzielę 2 września Rycerze Kolumba zapraszają na spływ kajakowy rzeką Brdą, na trasie: Stara Brda – Nowa Brda (ok. 16 km). Na koniec spływu polowa Msza święta w Nowej Brdzie przy pomniku upamiętniającym spływ Brdą św. Jana Pawła II (jeszcze jako Karola Wojtyły). Po Mszy planujemy ognisko z kiełbaskami (kiełbaski we własnym zakresie). Koszt wyprawy 40 zł od osoby. W tym: kajak, przejazd autokarem w obie strony, ubezpieczenie.  Wyjazd o godz.10.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków, powrót ok. godz. 19.00. Zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
 8. W ramach „V Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2018” w przyszłą niedzielę w kościele gimnazjalnym o godz. 20.00 odbędzie się koncert Patryka Podwojskiego, organisty Archikatedry w Gdańsku Oliwie.
 9. Kolekta inwestycyjna w ubiegłym tygodniu wyniosła 9 270 zł i 1 euro. Aktualnie spłacamy remont małego kościoła. Do spłaty pozostało jeszcze 17 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 10. Gościmy dziś w parafii wolontariuszy z Projektu Zambia 2018, organizowanego przez Jezuickie Centrum Społeczne „W Akcji” w Warszawie oraz Duszpasterstwo Akademickie STUDNIA w Toruniu. Celem Projektu jest przygotowanie grupy wolontariuszy do stworzenia wspólnoty misyjnej oraz zbiórka funduszy na rzecz pomocy mieszkańcom miejscowości Kasisi w Zambii. Wolontariusze zbierają ofiary na najbardziej potrzebne rzeczy, służące rozwojowi farmy oraz na produkty dla dzieci, a także na leki dla wychowanków sierocińca. W imieniu wolontariuszy dziękujemy za wsparcie tej akcji.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Bronisława Guzińska, lat 95, zam. ul. Młodzieżowa; Stanisława Soszka, lat 93, zam. ul. Długa. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 8 LIPCA 2018 ROKU

 1. W przyszłą niedzielę w Gnieźnie nasza parafianka siostra Joanna Jażdżewska złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Pallotynek. Módlmy się w jej intencji oraz o nowe i święte powołania do służby w Kościele.
 2. W środę w liturgii przypada święto św. Benedykta, opata z Monte Casino, patrona Europy. To okazja i zaproszenie do modlitwy w intencji Kościoła w Europie i zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Msze święte tego dnia według porządku powszedniego.
 3. W czwartek od Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od XV Róży Misyjnej).
 4. W piątek o godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
 5. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 13 i 20 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 7. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce nauroczystość Matki Bożej z Góry Karmel do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej  w Zamartem. Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się w poniedziałek 16 lipca o godz. 8.00 przed małym kościołem. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie uroczysta Msza święta odpustowa o godz. 12.00. Istnieje możliwość powrotu po zakończeniu uroczystości specjalnym autokarem.
 8. Zbliża się piesza pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę. Wyruszy ona 31 lipca, a dotrze do celu 13 sierpnia. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą odbywały się w niedziele lipca w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacji udziela także przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz (tel. 602 296 169).
 9. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 7–13 sierpnia. W tym roku po raz pierwszy organizujemy grupę z Chojnic. Po drodze odwiedzimy: Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Z księży naszej grupie towarzyszyć będą ks. Janusz Chyła i ks. Damian Szulman. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
 10. W niedzielę 2 września Rycerze Kolumba zapraszają na spływ kajakowy rzeką Brdą, na trasie: Stara Brda – Nowa Brda (ok. 16 km). Na koniec spływu polowa Msza święta w Nowej Brdzie przy pomniku upamiętniającym spływ Brdą św. Jana Pawła II (jeszcze jako Karola Wojtyły). Po Mszy planujemy ognisko z kiełbaskami (kiełbaski we własnym zakresie). Koszt wyprawy 40 zł od osoby. W tym: kajak, przejazd autokarem w obie strony, ubezpieczenie.  Wyjazd o godz.10.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków, powrót ok. godz. 19.00. Zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Gertruda Kilian, lat 75, zam. ul. Książąt Pomorskich; Henryk Prądzyński, lat 88, zam. ul. Sportowa; Agnieszka Stopa lat 91, zam. ul. Młodzieżowa; Walter Hoppe, lat 78, zam. ul. Budowlanych; Krzysztof Wiczanowski, lat 49, zam. ul. Książąt Pomorskich; Lidia Łońska, lat 58, zam. ul. Sportowa; Gerard Wenta, lat 74, zam. ul. Młodzieżowa; Kazimierz Mrówczyński, lat 69, ul. Obrońców Chojnic. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 1 LIPCA 2018 ROKU

 1. We wtorek przypada święto św. Tomasza, Apostoła. Msze święte według porządku powszedniego.
 2. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 7.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.15. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od VI Róży Misyjnej).
 5. Pierwszy koncert w ramach „V Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2018” odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w kościele gimnazjalnym. Wystąpią: Przemysław Wawrzyniak (flety irlandzkie, dudy szkockie) i Ewa Sawoszczuk (organy).
 6. Zbliża się piesza pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę. Wyruszy ona 31 lipca, a dotrze do celu 13 sierpnia. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą odbywały się w niedziele lipca w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacji udziela także przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz (tel. 602 296 169).
 7. Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba zapraszają na jednodniową pielgrzymkę po sanktuariach diecezji pelplińskiej (Lubiszewo – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia; Gorzędziej – Sanktuarium św. Wojciecha; Piaseczno – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności; Osiek – Sanktuarium św. Rocha) w sobotę 15 września. Koszt 55 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza personel medyczny wszelkich stopni (lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, terapeutów, rehabilitantów, farmaceutów) na rekolekcje, które odbędą się w Pelplinie w Collegium Marianum w dniach 24 – 26 sierpnia. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. dr. Adam Kałduński, kanclerz Kurii Biskupiej. Zgłoszenia pod nr. tel. 58 536 49 32 lub pod adresem mailowym: collegium@diecezja-pelplin.pl. Koszt 150 zł.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Jadwiga Śpica, lat 75, zam. ul. Obrońców Chojnic; Renata Konkolewska, lat 75, zam. ul. Żwirki i Wigury. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24 CZERWCA 2018 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny w miniony piątek udzielił święceń diakonatu jedenastu alumnom, w tym naszemu parafianinowi Mateuszowi Czerwińskiemu. Oddelegował także do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii od 24 czerwca do 15 lipca neoprezbitera ks. Patryka Śwista. Witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnego głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów.
 2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 14.00.
 3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.30, która będzie sprawowana w intencji uczestników niedawnej pielgrzymki Akcji Katolickiej. Po liturgii zapraszamy na spotkanie do Oratorium.
 4. W piątek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Tego dnia można zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. A z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 29 czerwca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 6. W sobotę o godz. 10.00 Msza święta w intencji osób korzystających i wspierających naszą parafialną Jadłodajnię św. Brata Alberta. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie w Oratorium. O 16.00 w dużym kościele Msza święta dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii ognisko przy plebanii. O godz. 17.00 Msza święta dziękczynna z okazji XII rocznicy powstania Grupy AA Daniel. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi mężczyzn rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na stronie: http://seminariumpelplin.pl
 8. Zbliża się piesza pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę. Wyruszy ona 31 lipca, a dotrze do celu 13 sierpnia. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą odbywały się w niedziele lipca w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacji udziela także przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz (tel. 602 296 169).
 9. Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba zapraszają na jednodniową pielgrzymkę po sanktuariach diecezji pelplińskiej (Lubiszewo – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia; Gorzędziej – Sanktuarium św. Wojciecha; Piaseczno – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności; Osiek – Sanktuarium św. Rocha) w sobotę 15 września. Koszt 55 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Parafia w Borzyszkowach zaprasza w przyszłą niedzielę na Franciszkański Piknik Rodzinny. O godz. 14.00 Msza święta, a następnie koncert Ryszarda Rynkowskiego. W programie: darmowe wesołe miasteczko i loteria (do wygrania pielgrzymka do Włoch, pobyt w Hotelu Aubrecht, 5 rowerów i inne).
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Helena Szczepańska, lat 100 zam. ul. Długa, Genowefa Kocwa lat 86, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17 CZERWCA 2018 ROKU

 1. Św. Brat Albert, patron naszej jadłodajni, powtarzał słowa: „Bądź dobry jak chleb”. W odpowiedzi na tę zachętę zapraszamy Honorowych Dawców Krwi do oddania jej dzisiaj w plebani od godz. 10.00 do 13.30. Dla dawców przewidziane są niespodzianki. Natomiast Rycerze Kolumba zapraszają do Oratorium od godz. 8.20 do 13.30, aby poczęstować się chlebem i mile spędzić czas.
 2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej katecheza dla dorosłych.
 4. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W piątek o godz. 16.00 nasz parafianin Mateusz Czerwiński otrzyma w Pelplinie święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą przygotowujących się do kapłaństwa oraz tych, których Chrystus zaprasza do pójścia za Nim.
 6. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 22 i 29 czerwca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej okazji odbędzie się na rynku od godz. 12.00 do 16.00 koncert ku uczczeniu Patrona Chojnic. O godz. 7.30 w naszym kościele Msza święta w intencji Ojczyzny.
 8. Dobiega końca rok szkolny. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół, aby wyrazić Panu Bogu wdzięczność za miniony czas i prosić podczas Mszy świętych w przyszłą niedzielę o błogosławieństwo na zbliżające się wakacje.
 9. Biuro Radio Maryja organizuje  wyjazd na jednodniową pielgrzymkę Rodziny Radio Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o północy z soboty na niedzielę 8 lipca z parkingu przy piekarni p. Brunków.  Koszt 70 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja (Oratorium) w czwartki od godz. 9.00 do 10.00 lub u p. Andrzeja (tel. 602 867 585).
 10. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 315 zł. Do spłaty remontu małego kościoła pozostało jeszcze 29 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Marchlewski, lat 86, zam. Świecie; Feliks Kiedrowski, lat 66, zam. ul. Młodzieżowa; Barbara Kupczyk, lat 70, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10 CZERWCA 2018 ROKU

 1. Gościmy dzisiaj w parafii ks. dr. Wiesława Mazurowskiego, Oficjała Sądu Biskupiego z Pelplina. Po Mszach świętych Ksiądz Oficjał udziela w Oratorium porad prawnych w zakresie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
 2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
 3. We wtorek o godz. 18.30 neoprezbiterzy wraz z przełożonym pelplińskiego seminarium będą sprawować Mszę świętą z błogosławieństwem prymicyjnym.
 4. W środę 13 czerwca, o godz. 18.00 Różaniec Fatimski w łączności z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem czerwcowym. Następnie Msza święta w intencji Rycerzy Kolumba. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii.
 5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 do Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby w Kościele. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od XIV Róży Misyjnej).
 6. Od czwartku do soboty będziemy gościli w Chojnicach biskupa z Indii.
 7. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 8. W piątek w Bazylice o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bpa z Indii Antonyego Panengadan’a. Po Mszy świętej spotkanie z Gościem w podziemiach kościoła gimnazjalnego.
 9. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 10. Zapraszamy młodzież do udziału w PRZYSTANI – spotkaniu młodych. Wyjazd do Pelplina w sobotę 16 czerwca o godz. 11.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Powrót ok. godz. 23.30. Koszt 15 zł obejmuje przejazd i posiłek. Osoby niepełnoletnie dostarczają pozwolenie rodziców. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz na facebook’u.
 11. „Bądź dobry jak chleb”. To słowa patrona naszej jadłodajni św. brata Alberta. W odpowiedzi na to zaproszenie zachęcamy Honorowych Dawców Krwi do oddania jej w plebani w przyszłą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.30. Dla dawców przewidziane są niespodzianki. Również w przyszłą niedzielę od godz. 8.20 do 13.30 Rycerze Kolumba zapraszają do Oratorium aby m.in. dzielić się chlebem. Wypiekających chleb prosimy o przyniesienie go, aby innych nim obdarować.
 12. Parafia w Nieżychowicach organizuje pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasną Górę w terminie 23 – 27 lipca. Koszt wynosi 460 zł. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak (tel. 513 059 521).
 13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce lotniczej do Włoch, która odbędzie się w zimowe ferie od 12 do 19 lutego 2019 r. Całkowity koszt 3 190 zł i 70 euro. Szczegółowe informacje w Biurze Parafialnym i u ks. Sławomira Kulczyka.
 14. Zdjęcia i filmy z uroczystości Pierwszej Komunii będą do odbioru we wtorek od godz. 16.30 do 18.00 w Oratorium.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Nowak, lat 93 ul. Młodzieżowa; Kazimiera Dorawa, lat 80 ul. Sportowa; Maria Wałdoch, lat 63 ul. Kościerska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 3 CZERWCA 2018 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Czerwiński ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Liczny udział w Mszach świętych i procesji, przygotowanie świątyni, ołtarzy i przyozdobienie domów to wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa oraz Kościoła.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesach eucharystycznych w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj procesja w łączności z Mszą świętą o godz. 12.00. Prosząc o pełną asystę zwracamy się ze szczególnym zaproszeniem do dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki oraz ich rodziców. Prosimy o przynoszenie kwiatów.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała sprawujemy w dni powszednie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18.30, przed procesją. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 14.00.
 5. Pielgrzymka Akcji Katolickiej wyruszy we wtorek o godz. 5.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków.
 6. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 do 19.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Mszę świętą o godz. 18.30 będziemy sprawować w intencji kapłanów (intencja od V Róży Misyjnej).
 8. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte według porządku powszedniego. Tego dnia odbędzie się ostatnia procesja eucharystyczna. Błogosławieństwo wianków na zakończenie procesji. W piątek z uwagi na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. dr Wiesław Mazurowskiego, Oficjała Sądu Biskupiego z Pelplina. Po Mszach świętych Ksiądz Oficjał będzie udzielał w Oratorium porad prawnych w zakresie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
 11. W piątek w amfiteatrze Fosa Miejska (w przypadku niepogody w Bazylice) odbędzie się XXI Przegląd piosenki religijnej ,,CREDO 2018’’, ku pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic. O godz. 10.00 otwarcie przeglądu i prezentacje konkursowe, o godz. 17.00 podsumowanie i koncert laureatów.
 12. Siostry Dominikanki z Broniszewic, które gościliśmy w naszej parafii w ubiegłą niedzielę, dziękują za złożone ofiary w wysokości 8 330 zł na potrzeby Domu Pomocy Społecznej przez nie prowadzonego.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna przeznaczona na sfinansowania remontu małego kościoła oraz wymiany głośników i oświetlenia pod chórem.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Chrapkiewicz, lat 79, zam. ul. Młodzieżowa; Józef Kiedrowicz, lat 81, zam. ul. Liściasta; Teresa Żurawska, lat 90, zam. ul. Bruska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 27 MAJA 2018 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Czerwiński ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Od poniedziałku poranne Msze święte będziemy sprawować w małym kościele. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci w dużym kościele o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00. W Boże Ciało po zakończeniu procesji.
 3. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin zmagających się z chorobą alkoholową. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00 z procesją eucharystyczną, 12.00, 14.00 i 18.30. Procesja przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Książąt Pomorskich, Filomatów i Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Zespole Szkół Specjalnych, na rogu ulic Karsińskiej i Książąt Pomorskich, na placu przy bloku Filomatów 2 i przy kościele, a także o udekorowanie domów. W czasie oktawy procesje będą się odbywały w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W Boże Ciało prosimy o parkowanie samochodów poza obrębem kościoła. Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesjach w albach. Dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie kwiatów na procesje. Nabożeństwa czerwcowe podczas oktawy sprawować będziemy przed procesją na zakończenie Mszy świętej. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 12.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Nabożeństwa eucharystyczne w piątek po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30, w sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 15.00 do 19.00. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 7.00 w piątek do godz. 6.15 w sobotę. W piątek po wieczornej Mszy świętej oraz procesji, adoracja, na którą zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowani z III klas gimnazjum.
 6. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca. Zapisy u ks. Krzysztofa Wilkowskiego lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 50 zł.
 7. Pielgrzymka Akcji Katolickiej do sanktuariów w Płocku, Leżajsku, Radecznicy, Zamościu, Krasnobrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Tarnowie, Piekarach Śląskich i na Jasnej Górze wyruszy 5 czerwca o godz. 5.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 690 zł. Zapisy oraz więcej informacji w biurze parafialnym.
 8. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie zaprasza do udziału w Festiwalu Radości Chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy Człuchów 2018”, który odbędzie się w Boże Ciało, 31 maja na człuchowskim rynku w godz. 17.30 – 22.30.
 9. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach zaprasza na festyn „Chojnickie Aniołowo” w niedzielę 3 czerwca w Fosie Miejskiej w godz. 13.00-18.00. Głównym celem jest pozyskanie środków finansowych na rzecz hospicjum domowego.
 10. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Studziński lat 66, zam. ul. Świętopełka; Sabina Krawczyk lat 72, zam. ul. Łanowa; Franciszek Piekarski lat 85, zam. ul. Kościerska; Edmund Serkiewicz lat 67, zam. ul. Modrzewskiego; Antoni Wirkus lat 66, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 MAJA 2018 ROKU

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest także świętem naszej parafii, ponieważ ks. Tomasz Mizyk, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie odprawi dzisiaj o godz. 13.30 Mszę świętą prymicyjną. Wszyscy Księża Neoprezbiterzy będą sprawować Mszę świętą w naszej parafii we wtorek 12 czerwca o godz. 18.30. Zainteresowanych naborem do WSD w Pelplinie zachęcamy do osobistego kontaktu z duszpasterzami. Pelplińskie Seminarium zaprasza młodzież męską na weekendowe skupienie w dniach 1-3 czerwca, służące pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Zgłoszenia: seminarium@diecezja-pelplin.pl lub tel. 58 536 17 62.
 2. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz Czerwiński ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 3. W związku z malowaniem małego kościoła liturgię sprawujemy w dużym kościele. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00. Dzisiaj z uwagi na Mszę prymicyjną nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 18.30.
 4. Jutro obchodzimy w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00, 18.30. Biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte według porządku powszedniego. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy katechetów na spotkanie w plebanii.
 7. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 25 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. W sobotę o godz. 16.00 w małym kościele Msza święta w intencji rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie dla dzieci w Oratorium, a dla dorosłych w plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Najświętszej dobiega końca czas Komunii świętej wielkanocnej. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 10. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca. Zapisy u ks. Krzysztofa Wilkowskiego lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 50 zł.
 11. Kino Kingsajz zaprasza od 25 maja na film pt. „Bóg nie umarł: światło w ciemności”. Terminarz emisji dostępny na plakatach.
 12. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie zaprasza do udziału w Festiwalu Radości Chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy Człuchów 2018”, który odbędzie się w Boże Ciało, 31 maja na człuchowskim rynku w godz. 17.30 – 22.30.
 13. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 9 230 zł i 10 euro. W ostatnim czasie wyremontowaliśmy kolejne studzienki kanalizacyjne. Aktualne kończymy malowanie małego kościoła. Dzieci pierwszokomunijne złożyły ofiary na misje w łącznej kwocie 3 600 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Pankau, lat 57, zam. ul. Gdańska; Małgorzata Stuwa, lat 73, zam. ul. Gdańska; Florian Żołnierkiewicz, lat 68, zam. ul. Młodzieżowa; Janina Landowska, lat 86, zam. ul. Młodzieżowa; Waldemar Szymański, lat 64, zam. ul. Drzymały; Brunon Peplinski, lat 73, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA ZMARTWYCHWSTANIA

13 MAJA 2018 ROKU

 1. Dzisiaj przypada rocznica objawiań Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo majowe wraz Różańcem Fatimskim i procesją wokół kościoła rozpoczniemy o godz. 20.30. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15.00.
 2. W związku z malowaniem małego kościoła liturgię sprawujemy w dużym kościele. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00. W ramach nabożeństw majowych nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze święte jak w dni powszednie.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej katecheza dla dorosłych.
 5. W środę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 6. W piątek o godz. 10.00 Msza święta w intencji Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II z okazji święta szkoły i 12. rocznicy nadania szkole imienia naszego świętego Rodaka.
 7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej w intencji powołań.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (od IX Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 9. W sobotę o godz. 11.00 odbędą się w Pelplinie święcenia kapłańskie. Wśród kandydatów jest nasz parafianin Tomasz Mizyk. Mszę świętą prymicyjną będzie on sprawował w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę do udziału w czuwaniu, które rozpocznie się o godz. 19.30. W programie o godz. 20.15 konferencja, o godz. 21.30 Msza święta, a po niej modlitwa wstawiennicza.
 11. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 18 i 25 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 12. W dniach 1-2 czerwca odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka  Żywego Różańca  na  Jasną Górę. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z p. Zofią Bacławską (tel. 662 117 215).
 13. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Zapisy u ks. Krzysztofa Wilkowskiego lub w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 50 zł.
 14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Akcji Katolickiej w dniach 5-9 czerwca do sanktuariów w Płocku, Leżajsku, Radecznicy, Zamościu, Krasnobrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Tarnowie, Piekarach Śląskich i na Jasnej  Górze. Koszt 690 zł. Zapisy z wpisowym w kwocie 200 zł oraz więcej informacji w biurze parafialnym.
 15. Szpital Specjalistyczny w Chojnicach we wtorek od godz. 10.00 do 17.00 przeprowadzi rekrutację osób do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Więcej informacji na stronie szpital.chojnice.pl
 16. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodzież męską na weekendowe skupienie w dniach 1-3 czerwca, służące pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Zgłoszenia: seminarium@diecezja-pelplin.pl lub tel. 58 536 17 62.
 17. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Lidia Szufrajda, lat 84, zam. ul. Modrzewskiego. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.