Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA VI NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 MAJA 2017 ROKU

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Tomasz Mizyk ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.
 2. Od poniedziałku do środy po Mszy świętej o godz. 8.30 oraz w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje.
 3. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci sprawujemy w dużym kościele w dni powszednie o godz. 17.00, z udziałem dorosłych w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 4. W poniedziałek 22 maja podczas Mszy świętej o godz. 15.30 nasz parafianin ks. Piotr Zaremba będzie dziękował Panu Bogu za powołanie i 25 lat posługi kapłańskiej.
 5. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin borykających się z chorobą alkoholową. Po Mszy świętej miting AA w Oratorium.
 6. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta z udziałem rodzin. A następnie konferencja dla małżeństw.
 7. W piątek obchodzimy Dzień Matki. To okazja do wyrażenia wdzięczności naszym mamom, modlitwy o potrzebne łaski dla żyjących i niebo dla zmarłych.
 8. W sobotę o godz. 10.00 odprawimy Mszę świętą w intencji osób korzystających z parafialnej jadłodajni oraz tych, którzy wspierają jej funkcjonowanie.
 9. Również w sobotę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii zajęcia dla dzieci w Oratorium, a dla rodziców spotkanie w plebanii.
 10. W dniach 24-28 maja odbędą się uroczystości odpustowe we Wielu. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 Ksiądz Prymas Wojciech Polak dokona koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakacie.
 11. Piesza pielgrzymka na odpust do Wiela wyruszy z Chojnic w piątek 26 maja o godz. 3.00. Zbiórka przy Bazylice o godz. 2.45.
 12. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę wyniosła 8 825 zł. Dzieci pierwszokomunijne złożyły także dar ołtarza w wysokości 3 330 zł oraz 2 370 zł na misje, a dzieci pierwszokomunijne ze szkoły specjalnej naczynie liturgiczne do udzielania Komunii Świętej pod dwiema postaciami. Bóg zapłać za wszystkie dary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Hellwig, lat 87, zam. Klawkowo; Franciszek Januszewski, lat 88, zam. ul. Drzymały; Jerzy Sobczak, lat 74, zam. ul. Łanowa; Franciszek Wanta, lat 62, zam. ul. Jana Pawła II; Małgorzata Augustyńska, lat 85, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.