XX lecie Akcji Katolickiej w naszej parafii

XX lecie Akcji Katolickiej w naszej parafii

Z inicjatywy księdza proboszcza Aleksandra Kłosa przed dwudziestu laty powstał w naszej parafii Oddział Akcji Katolickiej.
W sobotę 29 października podczas uroczystej Mszy świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za ten czas. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ksiądz kanonik Andrzej Szopiński wraz z księdzem prałatem Aleksandrem Kłosem pierwszym asystentem naszego Oddziału i księdzem prałatem Antonim Bączkowskim pierwszym diecezjalnym asystentem. Był z nami nasz ksiądz proboszcz Janusz Chyła.
Warto w tym kontekście przypomnieć, że przez 20 lat naszej działalności staraliśmy się tworzyć dobro w parafii i naszym mieście. Zbieraliśmy przy kościele pieniądze, aby wspomóc biednych i poszkodowanych. Przez organizację pielgrzymek pokazujemy jak piękna jest nasza Ojczyzna. Odwiedzamy sanktuaria będące znakiem wiary i wdzięczności poprzednich pokoleń. Cieszymy się wspólnym pielgrzymowaniem. Chcieliśmy, aby na rynku stanął pomnik świętego Jana Chrzciciela.
Zorganizowaliśmy 15 Marszów w obronie życia poprzedzonych duchową adopcją dziecka poczętego, procesje fatimskie 13 maja i 13 października, wyjazdy na beatyfikację i kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II i wiele innych wspólnych dzieł. Już trzy razy wraz z chórem parafialnym CONSONO śpiewaliśmy w listopadzie pieśni religijne i patriotyczne.
Podejmowaliśmy także działania mające powstrzymać falę deprawacji i demoralizacji młodzieży. Zabiegaliśmy o ograniczenie powstawania nowych punktów sprzedaży alkoholu oraz handlu w dni święte.
Po Eucharystii, jak przystało na jubileusz była Agapa wraz z kawą i pysznym, okolicznościowym tortem.
Zapraszamy do Akcji Katolickiej nowych członków, bo trzeba nowych inicjatyw i nowych ludzi, aby zgodnie z przesłaniem Jana Pawła II otwierać na oścież drzwi naszych serc, parafii, miasta i Ojczyzny.

Janina Kłosowska
prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej