Wystawa w obronie życia

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało – z myślą o obchodach Narodowego Dnia Życia – wystawę: „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”.
W 2004 roku Sejm RP ustanowił Narodowy Dzień Życia, obchodzony corocznie 24 marca. Dzień ten ma stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego. Powinien być zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia ludzkiego.
Wystawa ta przedstawia m.in. wypowiedzi św. Jana Pawła II związane z obroną życia oraz podstawowe informacje na temat rozwoju dziecka przed narodzeniem. Wystawa została opracowana przez artystę Jadwigę Mączkę. Wystawa nie zawiera żadnych drastycznych zdjęć.
Wystawa była z powodzeniem prezentowana w gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w lutym 2005 r., a także w wielu kościołach, m.in. w Katedrze Opolskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w kościele św. Krzyża w Warszaw