Wigilia Zesłania Ducha Świetego 2014

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu” Dz.Ap.2,1

Już po raz kolejny w naszej Parafii odbyło się CZUWANIE przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Obecny był bez wątpienia Ten sam Duch Święty- Ten, który zstąpił z wielką Mocą na Apostołów

Podobnie jednak, jak Apostołowie przyszliśmy pełni obaw, lęku, niezrozumienia spraw, braku wiary aby spotkać się z Tym, który wszystko wyjaśnia…

„Bądźcie Świętymi, bo Ja Jestem Święty, Pan, Bóg wasz” Ks. Kapłańska 19,2 – to kluczowe słowa, na których oparła konferencję Violetta Kosidowska Lider Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym SYJON.

To wielkie Słowo zachęty, aby zawsze kierować wzrok na Boga. U Niego szukać pomocy, oddawać Mu wszystkie sprawy, trwać przy Nim pomimo wszelkich przeciwności. Czyli jednym słowem uświęcać się w Nim. Po to właśnie przyszliśmy – to znaczy zostaliśmy zaproszeni na tę Ucztę. Ksiądz proboszcz podczas homilii zwrócił uwagę, na słowa „znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu” – tzn. w Kościele – to tam właśnie można się uświęcać.

Umocnieni zostaliśmy też podczas modlitwy o siedem Darów Ducha Świętego – wszyscy jednomyślnie głośno wołaliśmy Przyjdź Duchu Święty

Niewątpliwie największym wydarzeniem CZUWANIA była Eucharystia. Cudownym akcentem na tej uczcie była procesja z darami, które niosły wszystkie dzieci wspólnoty Syjon, a 12 dziewczynek w wieku od 12 do 4 lat tańczyło dla Boga taniec uwielbienia.

Po Mszy Świętej podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu każdy z nas mógł osobiście poprosić Ducha Świętego o konkretne dary dla siebie.

Nie zabrakło też wspólnego Agape – czyli pysznej drożdżówki i herbaty. To był czas na rozmowy, na poznanie nowych ludzi, bo to przecież wszyscy tworzyliśmy jeden wieczernik.

W duchu radości i Bożego pokoju, odnowieni, wypełnieni Obecnością Ducha Świętego zakończyliśmy cudowną ucztę.

Dziękujemy Ci Duchu Święty, za wszystkie dary, jakie otrzymaliśmy od Ciebie.

Nade wszystko dziękujemy, że zostałeś nam dany, aby nas uświęcać każdego dnia.

Boże bądź uwielbiony.