W Chojnicach zakończyły się niezwykłe rekolekcje dla młodzieży

W Chojnicach zakończyły się niezwykłe rekolekcje dla młodzieży

Zakończyły się rekolekcje halowe dla chojnickich szkół średnich.

Był to czas radosnego tańca, śpiewu i modlitwy, a to wszystko na chwałę Pana! Był to też czas obfitych świadectw i podejmowania decyzji o dalszym życiu w komunii z Panem Jezusem. Młodzi uczniowie mieli okazję spotkać się z gośćmi ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Poznania: Anetą oraz Marco i Ojcem Pedro z Brazylii, a także Moniką i Olkiem z Torunia. Każdy z prowadzących rekolekcje opowiadał w jaki sposób spotkał Pana Jezusa w swoim życiu. Świadectwa tych osób wskazywały na fakt, że Pan Jezus pragnie być blisko człowieka w każdym momencie i uzdalnia do życia w pokoju i wielkiej radości w obliczu nawet najtrudniejszych przeciwności. W drugim dniu rekolekcji młodzież otrzymała niezwykły Dar – Ducha Świętego, który przyszedł by przemienić serca uczestników.

Ostatniego dnia odbyły się spotkania z prelegentami konferencji „Magia – cała prawda”, którzy przyjechali, by podzielić się z młodzieżą doświadczeniem swojej wiary oraz opowiedzieć o czyhających zagrożeniach duchowych. Pan Grzegorz Kasjaniuk – znany dziennikarz muzyczny, publicysta, ewangelizator pokazał młodzieży jak istotne jest to, czego słucha, uwrażliwił na treści utworów muzycznych, w których zawarte są niepokoje i frustracje ich wykonawców. Pani Małgorzata Nawrocka, pedagog, dziennikarka i autorka kilkudziesięciu książek i scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników, autorka antymagicznej powieści „Anhar” i „Alhar, syn Anhara” ukazała młodym ludziom jak wielkie niebezpieczeństwa wynikają z ukrytych w literaturze fantasy motywów magicznych. Pan Adam Wronka, prezes Stowarzyszenia Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości udowadniał w ciekawy sposób, że warto mądrze żyć i dokonywać wyborów wykorzystując kulturę z najwyższej półki.

Wszystko odbyło się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ich właściwej postawie i odpowiedzialności za powierzone diakonie. Zgodnie z tym co Jezus powiedział (J 15,16): „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje”.

Galeria tutaj

źródło: www.radioglos.pl