SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje są zawsze wyjątkowym czasem, w którym to Bóg znajduje swoje pole do działania. W tym roku uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość na nowo spotkania Boga w MODLITWIE – temacie przewodnim rekolekcji, które wygłosił ks. Tomasz Syldatk od 5 do 7 marca.

Oto kilka świadectw uczniów klas VII:

Odbyte rekolekcje wiele nauczyły mnie o modlitwie. Na stałe zmieniły się moje rozmowy z Bogiem. Po pierwszym dniu myślałam, że te trzy dni będą mnie cieszyły tylko ze względu na śpiewane piosenki, które lubię. Jednak wracając do domu zrozumiałam, że te nauki mają głębszy sens. Drugiego dnia po przebudzeniu przeczytałam plan, który wydawał się ciekawszy, ale nawet jeśli byłoby przeciwnie byłam zmobilizowana do wyciągnięcia wniosków. Podczas warsztatów wymyśliłyśmy hasło, które będzie zawsze będzie przypominać mi się podczas modlitwy: „Modlitwa to bardzo ważna rzecz, bez z niej z nieba precz!”. Na sali gimnastycznej czekał na nas ksiądz, który miał przygotowane dla nas piosenki i filmiki. Widać było, że prowadzący umie złapać młodzieżowy język (co dla większości nie jest łatwe). Kapłan, pomiędzy żartami, nauczał o tym, jaką ważną rzeczą jest modlitwa. Ostatniego dnia przypomnieliśmy sobie wszystkie poruszane tematy oraz wzięliśmy udział we Mszy św. Dzięki  rekolekcjom zrozumiałam, że modlitwa, to rozmowa, której Bóg zawsze wysłucha. Nie zawsze osiągniemy to, o co prosimy; być może nasz Pan stwierdził, że nie jesteśmy na to gotowi. Z tegorocznych rekolekcji wywnioskowałam, że Kościół jest bardzo otwarty na młodych ludzi. Dla każdego, niezależnie od wieku, płci lub upodobań kapłani znajdą wspólny język i będą służyć pomocą.

Agnieszka

Moim zdaniem rekolekcje trwające trzy dni były bardzo fajne. Można było pośpiewać, pośmiać się i pomodlić. Na rekolekcjach dowiedziałem się dość istotnej rzeczy, że Pan Jezus jest i będzie zawsze przy mnie i będzie mi pomagał w trudnych i ważnych chwilach mojego życia.

Paweł

Na rekolekcjach bardzo mi się podobało. Dużo zmieniło się w moim życiu przez ostatni czas. Zbliżyłam się bardziej do Pana Boga i myślę, że stałam się lepszym chrześcijaninem. Bardzo lubię tego typu rekolekcje, ponieważ wtedy mogę dostrzec swoje wady i starać się poprawić.

Kornelia

Na rekolekcjach nauczyłam się, że w życiu potrzebne są trzy słowa, bez których nie da się funkcjonować. Pierwszym jest przepraszam; należy przepraszać nie tylko Boga, ale i bliźnich. Każdy może popełnić grzech, ale nie każdy umie się do niego przyznać i przeprosić. Drugim jest słowo proszę. Należy prosić, ale nie żądać. Trzecie to dziękuję. Należy dziękować za wszystko, co jest dobre i za to, co otrzymaliśmy.

Weronika