Spotkaliśmy Abby Johnson

Spotkaliśmy Abby Johnson

1 listopada ubiegłego roku na ekrany polskich kin trafił film Nieplanowane. Wkrótce po tej dacie  mieliśmy możliwość obejrzeć go w chojnickim kinie. Film ten opowiada historię życia Abby Johnson, kobiety, która będąc dyrektorem jednej z największych w USA klinik aborcyjnych Planned Parenthood jest odpowiedzialna za ponad 22 000 zabójstw dzieci w łonach matek. Informowanie kobiet o „nieszkodliwości” aborcji i zachęcanie do niej sprawiało jej ogromną satysfakcję i dawało duże korzyści majątkowe. Jej uśpione sumienie do głębi poruszyło się, kiedy dzięki aparaturze USG zobaczyła tzw. ,,niemy krzyk” dziecka (tak to określił jeden z nawróconych ginekologów dr Bernard Nathanson), które wyczuwało zbliżającą się śmierć i starało się przed nią obronić. Abby Johnson Przeżyła głębokie nawrócenie, zerwała z śmiercionośnym przemysłem i powiększyła grono gorliwych obrońców życia. Jako bezpośredni świadek wyruszyła w podróż po świecie, aby walczyć z kłamstwem dotyczącym zabijania dzieci nienarodzonych jako rzekomego „prawa kobiet”. W tych dniach Abby podróżuje po Polsce. Celem jej pobytu w naszej Ojczyźnie jest przestrzeganie przed cywilizacją śmierci, która rozszerza się dynamicznie i stuka również do polskich drzwi. I to nie tylko jako aborcja, ale także eutanazja.

11 lutego w ustanowiony przez św. Jana Pawła II w Światowy Dzień Chorych udaliśmy się z naszej parafii do kościoła św. Marka Ewangelisty w Bydgoszczy Fordonie. Tam, dzięki inicjatywie księży salezjanów przybyła Abby Johnson, aby dać zaświadczyć o potędze modlitwy, która jej, a także wielu innym osobom pozwoliła stanąć po stronie życia. Byliśmy bardzo poruszeni jej słowami. Tak samo łamiące serce było świadectwo jednej z lekarek towarzyszących Abby. Jako lekarz specjalista towarzyszy przy tzw. trudnych porodach. Jeden z nich był wyjątkowy. Kochający rodzice przyjęli z miłością bardzo chore dziecko. Zostało ono ochrzczone, z miłością pożegnane przez całą rodzinę. Wkrótce z rodzicielskich ramion odeszło do Domu Ojca. Wartości życia ludzkiego nie można mierzyć długością jego trwania.

Konkludując, pragnę powtórzyć słowa Arcybiskupa Archidiecezji Kansas City Josepha Naumanna: „gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane.

Dobrze, że byliśmy w Fordonie

j.k.