Rowerami do Piaseczna

Rowerami do Piaseczna

W dniu 12 września 2020 roku sprzed naszego kościoła wyruszyła rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza oraz Matki Jedności w Piasecznie k. Gniewa. Łączny dystans liczył 200 km, dlatego naszą wyprawę zaczęliśmy już o 6.00 rano. Najpierw zbiórka, przywitanie wszystkich uczestników oraz pakowanie rzeczy. Potem krótka modlitwa zakończona błogosławieństwem Księdza Proboszcza i ruszyliśmy w drogę. Temperatura nie rozpieszczała nas, za to piękny wschód słońca oraz malownicze widoki zrekompensowały nam poranne trudy pielgrzymowania.

Pierwszy przystanek mieliśmy dopiero w Czersku po przejechaniu 25 km. Kanapka, pierwsza dziesiątka różańca i ruszamy dalej. Kolejny postój w miejscowości Osieczna zakończony drugą dziesiątką różańca i znów w drogę, by dojechać do Skórcza. Czekała tam na nas świeża drożdżówka domowej roboty
i pyszna kawa. Ten odcinek zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem z gospodarzami miejsca i ruszyliśmy do celu, do Matki Bożej.

Po dotarciu do Piaseczna spotkaliśmy się z Kustoszem sanktuarium, z którym odmówiliśmy wspólnie modlitwę Anioł Pański. Po wyjściu z sanktuarium, w ogrodzie z tyłu kościoła przygotowany został poczęstunek dla pielgrzymów. Zjedliśmy ciepłą zupę pomidorową oraz kawałek ciasta dla uzupełnienia energii. Zostało nam jeszcze nawiedzenia miejsca objawień, przy źródle, wiec wyruszyliśmy w okolice Piaseczna, by na miejscu spotkać się z pielgrzymami z Kociewia. Pamiątkowe zdjęcie naszej grupy z miejsca objawień i ruszamy na Mszę, na 13.00 znów do sanktuarium.

Po Mszy świętej, cóż… czas wracać, czyli drugie 100 km przed nami, tą samą trasą. Podzielona na odcinki droga minęła równie szybko jak za pierwszym razem. Pod koniec odczuwalna była utrata sił, energii oraz ból w mięśniach, jednak wszyscy uczestnicy dojechali cali i zdrowi. Na koniec ostatnia wspólna dziesiątka różańca, błogosławieństwo i powrót do domu.

Za rok kolejny taki wyjazd!

JG