Program Pielgrzymki Akcji Katolickiej

Program Pielgrzymki Akcji Katolickiej

         16 czerwca – wyjazd o godz. 5.00. Msza święta i wizyta w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej. Nawiedzenie sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi – Łagiewnikach, miejscu objawienia się św. Antoniego. Łagiewnickie sanktuarium, oprócz św. Antoniego, ma drugiego patrona. Jest nim ojciec Rafał Chyliński, który spędził tu najbardziej dojrzałe i owocne lata swego życia. Trwał na modlitwie i umartwieniu, zasłynął jako niezwykły spowiednik i człowiek miłosierdzia. Przyjazd do Częstochowy na nocleg.

         17 czerwca – udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Msza święta na Wałach. Bezpośrednio po Mszy świętej wyjazd do Wiślicy, gdzie zwiedzimy Bazylikę kolegiacką Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Wiślica to miejsce o niezwykłej historii. Przyjmuje się, że plemię Wiślan przyjęło chrzest jako pierwsze, kilkadziesiąt lat przed rokiem 966. Przejazd do Rytwian na nocleg i obiadokolację w Zespole pokamedulskim Pustelni Złotego Lasu. Druga po krakowskiej pustelnia kongregacji Góry Koronnej to malownicze, piękne miejsce na mapie naszej Ojczyzny.

         18 czerwca – śniadanie i Msza święta. Wyjazd do Zamku Baranów w Baranowie Sandomierskim. Jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Europie – zwana ,,Małym Wawelem”. Zwiedzanie zamku i parku, okazja wykonania pięknych zdjęć. Opatów – zwiedzanie kolegiaty pod wezwaniem św. Marcina z Tours. Kolegiata zajmuje wyjątkowe miejsce wśród zabytków architektury romańskiej w Polsce. Jako jedna z nielicznych dobrze dochowana od XII wieku do naszych czasów, swoimi rozmiarami, okazałością i wysoką klasą architektoniczną od ponad ośmiuset lat daje świadectwo kunsztu średniowiecznych budowniczych. Obiadokolacja i nocleg w Sulejówku.   

         19 czerwca – Msza święta.  Śniadanie. Wyjazd do Warszawy. Nawiedzenie sanktuarium św. Andrzeja Boboli męczennika, Patrona Polski, Patrona trudnych czasów. Zwiedzanie Więzienia – Muzeum-Katowni na ulicy Rakowieckiej. Przejazd do Radzymina, miejsca Bitwy Warszawskiej – sanktuarium św. Jana Pawła II – wotum wdzięczności za Cud nad Wisłą. Obiadokolacja i nocleg w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, położonego wśród pięknej zieleni z klasztorem o.o. kapucynów, na prawym brzegu Wisły.

         20 czerwca – Msza święta. Śniadanie. Wyjazd do Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej położonego w otulinie Puszczy Kampinoskiej, w Laskach koło Warszawy. Z miejscem tym związany był również bł. Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski. Piękne miejsce, o bardzo bogatej historii. Ostatnim miejscem są PALMIRY muzeum i cmentarz – miejsce pamięci, symbol niemieckiego okrucieństwa. Wyjazd do Chojnic.

Koszt pielgrzymki dla grupy 35 osób 1250 zł, dla 40 osób 1100 zł. Dla większej grupy odpowiednio mniejszy. Koszt pielgrzymki może ulec małej zmianie z uwagi na zmieniające się ceny paliw. Zgłoszenia wraz z wpłatą 200 zł przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

Zapewniamy

• przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem;
• noclegi w pokojach z łazienkami;
• śniadania i obiadokolacje wg programu;
• bilety wstępu do zwiedzanych miejsc;
• przewodników miejscowych – również w miejscach noclegu;
• codzienną Mszę świętą;
• opiekę duchową kapłana;
• ubezpieczenie KL i NNW.