Pożegnanie Księdza wikariusza -Roberta Ratkowskiego

W dniu 18 sierpnia, podczas Mszy Św. O godz.18.30 pożegnaliśmy ks. Roberta,który od sierpnia 2012 roku jako neoprezbiter rozpoczął pracę duszpasterską w naszej parafii.

20 sierpnia br. zostanie wikariuszem w parafii pw. Apostoła Ewangelisty w Nowem n/Wisłą..

W kościele zebrali się licznie parafianie,aby dać świadectwo o wdzięczności za sprawowane sakramenty, pracę wśród młodzieży w Oratorium im. Jana Bosko oraz za wielką otwartość księdza Roberta w ciągu trzyletniej pracy.

W słowie skierowanym do zebranych ksiądz Robert powiedział,że jest to niełatwy moment rozstania i chociaż kończy się pewien etap kapłańskiej posługi,to Św. Paweł radzi” W każdym położeniu dziękujcie,taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem Was” ( 1 Tes. 5,18).Nawiązał do wiersza ks .Twardowskiego pt.”Własnego kapłaństwa się boję”.Podziękował za współpracę z kapłanami ,służbą liturgiczną,organistą,wspólnotami i każdemu indywidualnie. Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele wspólnot działających przy naszej parafii dziękowali odchodzącemu Kapłanowi za posługę duszpasterską. Zebrani w kościele gromkimi oklaskami solidaryzowali się z wypowiedzianymi podziękowaniami.

Na koniec ksiądz proboszcz parafii bardzo gorąco podziękował księdzu wikariuszowi za trzy lata posługi – msze św,nabożeństwa, pracę w biurze parafialnym, za wszystko,co składa się na życie Kościoła .Podkreślił pracowitość, wielkie zaangażowanie,wyjątkowość księdza Roberta.

Nie zabrakło osobistych wspomnień ks. Marcina Brząkały dotyczących znajomości z ks. Robertem,a także życzeń na dalszą kapłańską drogę .

Po zakończeniu Mszy Św. i uroczystości pożegnania w kościele , przed zakrystią długo jeszcze składano podziękowania księdzu Robertowi za jego „bycie” wśród nas przez trzy lata. Życzymy Tobie księże Robercie obfitych,dobrych owoców pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Darujemy Tobie prezent,którego nie da się owinąć wstążką – to dar naszej MODLITWY. Szczęść Boże.