PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Wczesnym rankiem 9 lutego 2013 roku młodzież maturalna z II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wraz z księżmi, świeckimi katechetami i wychowawcami z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, wyruszyła autokarami na XXI Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

Licealiści oraz technicy wczesnym popołudniem w ciszy i skupieniu przybyli do Częstochowy, zagospodarowując czas na spożycie posiłku, modlitwę, przyjęcie sakramentu pokuty, czy wreszcie zwiedzaniu sanktuarium. O godzinie 16:00 młodzież odmówiła różaniec przed Cudownym Obrazem. O godzinie 17:00 w Bazylice Jasnogórskiej maturzyści uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W homilii ksiądz biskup nawiązując do czytań ewangelicznych, porównał egzamin maturalny do dojrzałości życiowej, gdzie roztropność, samodoskonalenie, miłość i poświęcenie są drogowskazami do rozpoznania swojego powołania i tego, co chcemy realizować w dorosłym życiu. Zwrócił uwagę także na trudności, które czekają młodego człowieka we wchodzeniu w dorosłość, które można pokonać zawierzając wszystko Panu Bogu.

Po zakończonej Mszy Świętej młodzież wraz ze swoimi przewodnikami przeszła do Auli im. Ojca Kordeckiego, gdzie nastąpiło spotkanie ze świadkiem wiary, aktorem Pawłem Królikowskim oraz jego żoną Małgorzatą Ostrowską – Królikowską. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami życiowymi z obecną na auli młodzieżą.

Ostatnim akordem pielgrzymkowego trudu był Apel Jasnogórski. O godzinie 21:00 w Kaplicy Matki Bożej, powierzając się opiece, młodzież w skupieniu i modlitwie zawierzyła wszystkie swoje sprawy, a szczególnie nadchodzący egzamin maturalny. Umocnieni duchowo młodzi pielgrzymi szczęśliwie przybyli do Chojnic wczesnym niedzielnym rankiem 10 lutego 2013 roku.

65 4OLYMPUS DIGITAL CAMERA