Pielgrzymka maturzystów do częstochowy

Dnia 8 lutego 2014r., odbyła się Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Jak, co roku młodzież pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani, aby u progu dorosłości, złożyć u Jej stóp wszystkie troski i niepokoje, zawierzyć całe swoje życie oraz za Jej wstawiennictwem prosić o wszelkie potrzebne łaski i dary Ducha Św. na czas egzaminów maturalnych. Spotkanie z Matką Bożą z Jasnej Góry jest również szczególnym czasem dla rozeznania powołania życiowego, aby odkrywając i odczytując znaki woli Bożej, być zdolnym do realizowania niezwykłego, najwspanialszego planu, który dla każdego człowieka przygotował Pan Bóg.

Tuż po przyjeździe do Częstochowy zostało wykonane wspólne zdjęcie, po czym, młodzi spędzali indywidualnie czas, który wypełniony był : osobistą modlitwą, Adoracją, Sakramentem Pokuty. O godz. 16.00, przed Cudownym Obrazem Matki Bożej wszyscy uczestnicy pielgrzymki odmówili Różaniec Święty prowadzony przez młodzież z Kartuz, pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Piątka. Następnie o godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej. Głównym celebransem był Ks. Biskup Piotr Krupa. Oprawą muzyczną zajął się zespół ewangelizacyjny Radia Głos – „Na cały głos”, którego koordynatorem jest Ks. Zbigniew Gełdon. Liturgia Słowa została przygotowana przez młodzież ze Skarszew wraz z Ks. Rafałem Zachmielewskim. W homilii Ksiądz Biskup podjął temat dojrzałości – skupił się na wyjaśnieniu wszystkim obecnym, co znaczy być dojrzałym. Życzył, aby prawdziwie kochać, być odpowiedzialnym i nie odrzucać wartości. Ze swoją ogromną serdecznością i życzliwością serca powiedział nam – młodym, że wszystko będzie dobrze i udzielił Bożego Błogosławieństwa.

Kolejnym punktem pielgrzymki było spotkanie z dziennikarzem Robertem Tekieli, który podzielił się świadectwem wiary. Po wypowiedzeniu zaledwie kilku słów, ale jak cennych, cała sala o. Kordeckiego rozbrzmiała oklaskami. Mówił : „Najważniejszą rzeczą w moim życiu, to jest to, że jestem mężem pięknej kobiety – jednej żony i szóstki dzieci” – przykład pięknego powołania do małżeństwa.

Robert Tekieli nawrócił się na katolicyzm, wcześniej będąc zafascynowany ruchem New Age. Dotykał niełatwych problemów – zagrożeń duchowych, psychomanipulacji. Podkreślił, że „dziś młodym ludziom sprzedaje się taki sposób myślenia o świecie, że trudno go nie kupić”. Przestrzegał przed posługiwaniem się językiem odwróconym, w którym pojęcia zmieniają znaczenie na przeciwne.

Mówił o tym, jak Bóg przemienił jego życie. „Tu i teraz – jesteście w sytuacji, w której sprawy, które się toczą źle, mogą się zacząć toczyć w waszym życiu w druga stronę” .

Drugi zaproszony gość – młody aktor Maciej Musiał, opowiedział o doświadczeniu wiary podczas rekolekcji. Wspomina, że podczas modlitwy wstawienniczej „w 100% poczuł Boga, poczuł prawdziwą radość i szczęście”.

Pielgrzymkę maturzystów zakończył Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej, prowadzony przez Ks. Marcina Wawrzynkowskiego – diecezjalnego duszpasterza młodzieży.

Wraz z niedzielnym porankiem młodzi pielgrzymi powrócili do Chojnic, szczęśliwi, z nadzieją na dobrze zdany egzamin dojrzałości – zarówno ten w maju, jak i ten w całym życiu.

Umocnieni pięknie przeżytą pielgrzymką, w pełni ufając Panu, będąc pod opieką matczynego serca Maryi, pragniemy właściwie odczytać wolę Boga i zrozumieć Jego zamiar względem każdego z nas. [nggallery id=123]