<strong>PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY</strong>

PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Zapraszamy do włączenie się w peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która decyzją Stolicy Apostolskiej jest główną patronką naszej diecezji. Peregrynacja to okazja do odnowy wiary, pogłębienia nadziei i otwarcia się na Bożą miłość. Będzie ona także przygotowaniem do Jubileuszu Roku 2025.

Rodziny i osoby indywidualne, które pragną gościć swoim domu Matkę Bożą Nieustającej Pomocy w znaku Jej ikony, prosimy o zapisanie się po Mszach świętych, albo telefonując do biura parafialnego (tel. 52 397 43 80).

Peregrynację w naszej parafii rozpoczniemy 14 lutego, czyli w Środę Popielcową. Tego dnia pobłogosławimy ikony podczas Mszy świętej o godz. 18.30. Po liturgii pierwsze rodziny zabiorą je do swoich domów.

W kolejnych dniach ikony będą przekazywane po wieczornych Mszach świętych. Osobom, które z uwagi na wiek, albo stan zdrowia, nie będą mogły osobiście odebrać ikon, zostaną one dostarczone do domu przez przedstawicieli parafii.

Sugestie dotycząc peregrynacji

  • Po przyniesieniu do domu ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy stawiamy ją na uprzednio przygotowanym miejscu (stół, biały obrus, świeczka).
  • Podczas trwania domowej peregrynacji zachęcamy do odmówienia nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (teksty będą dołączone do ikon) oraz różańca w intencji uświęcenia rodzin, nowych powołań do życia kapłańskiego, zakonnego, misyjnego i sakramentalnych małżeństw z naszej parafii oraz diecezji pelplińskiej.
  • Następnego dnia – w miarę możliwości – zachęcamy do kontynuowania modlitwy.
  • Zachęcamy, aby zaprosić bliskich i sąsiadów do wspólnej modlitwy, lektury Pisma świętego i śpiewu pieśni religijnych.
  • Zachęcamy, aby modlitwę zakończyć wzajemnym błogosławieństwem małżonków oraz wspólnym błogosławieństwem dzieci.

Niech czas peregrynacji obfituje w łaski od Boga pochodzące