Oratoryjna Akcja Formacyjna

W dniach 29 – 30.08.2014 r. odbyła się Oratoryjna Akcja Formacyjna, która była swoistym rozpoczęciem kolejnego roku działalności dla moderatorów i animatorów naszego Oratorium.

Plan formacji był bardzo napięty, w głównej mierze ze względu na gości, którzy przybyli w piątek. Za sprawą ks. Wiesława Psionki SDB oraz jego pomocników z Pustyni Miast mogliśmy bliżej poznać osobę ks. Bosko oraz jego dzieło jakim było pierwsze Oratorium. Dowiedzieliśmy się, że Oratorium to nie tylko miejsce na modlitwę, naukę, ale i zabawę. Natomiast dzięki ks. Krzysztofowi Kajutowi dane nam było dowiedzieć się czym jest ewangelizacja i co robić, żeby nie bać się wyjść i głosić Jezusa. Piątkowy wieczór zakończył się Mszą św.

W sobotę naszą formację rozpoczęliśmy od adoracji, aby jeszcze lepiej przygotować się do pracy nad planem oratoryjnym. Jednak zanim przystąpiliśmy do jego tworzenia wysłuchaliśmy konferencji ks. Proboszcza Adama Matuszewskiego, który opowiadał nam o tym, czym jest i charakteryzuje się grupa.

Po tak wyczerpujących treściach w końcu nastąpił ten kulminacyjny moment – układanie planu zajęć na kolejny rok działania naszego Oratorium. Także sobotni dzień zakończył się Mszą św. oraz Apelem Jasnogórskim.

Niedziela była czasem podsumowania naszej akcji. Na Mszach o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 mieliśmy możliwość przedstawienia scenek, które były częścią kazania. Dzięki temu doświadczeniu na własnej skórze doświadczyliśmy co to jest ewangelizacja.