Ona i On – dzieci jednego Ojca

Relacja z rekolekcji

W dniach 8-10 lipca w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla Doradców Życia Rodzinnego. Uczestniczyli w nich również doradcy z naszej parafii.Tegoroczne rozważania głosił, znany doskonale naszym parafianom ks. dr Sławomir Kunka. Temat, który ojciec rekolekcjonista nam przybliżał „Ona i On – dzieci jednego Ojca”, był skoncentrowany wokół teologii ciała Jana Pawła II. Już w homilii rozpoczynając nasze spotkanie usłyszeliśmy, że Pan Bóg chce nas zadziwić, chce nam pokazać jak pięknie poukładał dla nas otaczający nas świat.

Ojciec rekolekcjonista mówił między innymi o tym, że: stworzeni jesteśmy, by kochać. Bóg Jeden Jedyny pragnie byśmy byli jak On, a Bóg żyje w komunii osób. Bóg pragnie byśmy byli Jego obrazem, a nasz Pan jest Miłosierny, wszystko czego my potrzebujemy to miłosierdzie Boże. Miłość katolicka musi być cielesna, seksualność jest piękna i święta to zły duch próbuje wmówić nam, że jest brudna.

Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, który zwrócił się w Homilii do uczestników rekolekcji ze słowami: Przychodzicie tu, by zaczerpnąć Słowa i Bożej łaski na trudną posługę. Jak wytrwać na trudnej drodze, którą daje nam Pan? Misja, którą daje nam Pan, nigdy nie jest dana ponad nasze siły, nie jest ponad zakres naszych możliwości. Nie jesteśmy sami na tej drodze, od Boga otrzymujemy wiele – Stół Słowa Bożego – to jest siła. Niezwykle ważne jest, by dawać świadectwo, że sakrament małżeństwa to łaska. To zaproszenie Boga do swego trudu, do swoich trosk i problemów. Doradcy Życia Rodzinnego muszą nieść pomoc darmową – Jezus nam odpłaci, musimy opatrywać rany ludzi oliwą, prowadzić ich do Słowa i Sakramentów, a tych którzy nie mogą ich przyjmować, musimy prowadzić do Słowa i do Błogosławieństwa. Ważne zadanie to troska o młodych ludzi, poranionych, bo wychodzą z domów w których nie było przykładu. Nie możemy im odebrać godności, nie stygmatyzować, pomóc. Zadanie trudne, ale i podniosłe.

Fotorelacja: http://rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/wydarzylo-sie/w-diecezji/536-rekolekcje-2016

Wszystkich konferencji w połowie sierpnia będzie można wysłuchać na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl
Ania i Krystian Kiełpińscy