II Kongres Różańcowy w Żalnie

W sobotę 23 maja br. ponad dwadzieścia osób ze Wspólnoty Róż Misyjnych działających w naszej parafii brało udział w II Kongresie Różańcowym Dekanatu Rytelskiego w Żalnie. Proboszcz parafii ks. Paweł Młyński jako gospodarz miejsca powitał zebrane w kościele Róże Misyjne i przedstawił program spotkania.

Kongres poświęcony był najmniejszej wspólnocie, czyli rodzinie .W krótkim zarysie ks. Paweł przypomniał postać założycielki Dzieła Rozkrzewienia Wiary, Pauliny Jaricot, dzięki której modlitwa różańcowa wsparła dzieło ewangelizacyjne na całym świecie.

Odśpiewaliśmy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Litanię Loretańską. Następnie rozważaliśmy Tajemnice Radosne różańca świętego, prosząc Maryję o to, aby rodziny były zjednoczone z Bogiem w imię Jego miłości.

W konferencji wygłoszonej przez moderatora Domowego Kościoła diecezji pelplińskiej ks. Łukasza Wisieckiego, dowiedzieliśmy się o zagrożeniach dla Rodziny. Musimy poprzez swoją postawę być znakiem dla zdrowych rodzin. Centralnym punktem kongresu była Eucharystia. Słowo Boże wygłosił dziekan ks. Jarosław Kazimierczak. „Tylko ludzie dynamiczni, odważni, badacze, odkrywcy tworzyli historię. Byli nimi Kolumb, Vasco da Gama, Mojżesz, Abraham, Św. Jan XXIII i Św. Jan Paweł II.

Idźmy, współpracujmy z Bogiem Wszechmogącym. Trzeba się ruszyć, nie narzekać. Pamiętajmy, że Bóg jest wierny obietnicom, ale trzeba się ruszyć i iść, bo droga z Panem jest wspaniała”.

Rozesłani zostaliśmy błogosławieństwem, które dało nam odwagę na to, aby iść i powiedzieć tak jak Chrystus „Ja zwyciężyłem”.

AM