Formacja animatorów Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary w Warszawie

Od 11 lat działają w naszej parafii Róże Misyjne. Zawiązuje się już 13 róża. Pomagamy misjom na całym świecie,modląc się i składając regularnie drobną kwotę pieniężną . Dla ewangelizacji musimy otwierać się na działanie Ducha Świętego,stąd uczestnictwo w formacji animatorów misyjnych I stopnia w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2015roku.

W centrum dnia była Eucharystia. Był czas na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,Adorację Najświętszego Sakramentu,Różaniec,który odmawialiśmy w zawiązanej Wspólnocie.

50 uczestników z całej Polski (20 osób świeckich,30 osób to klerycy diecezjalni i ze zgromadzeń zakonnych) podzielono na grupy kontynentalne (Europa,Ameryka,Azja,Oceania,Afryka),w których angażowaliśmy się w ustalony program( warsztaty i zabawy integracyjne).

W programie formacji wysłuchaliśmy prelekcji i świadectw misjonarzy z Polski i z krajów misyjnych i ludzi świeckich,którzy przedstawili charyzmat,główne zadania i inicjatywy misji.

Wyjechaliśmy autokarem do Salezjańskiego Muzeum Misyjnego, gdzie przyjęto nas bardzo serdecznie. Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego wspomniał,że z naszej parafii formowały się tutaj nasze parafianki A i M Knapik.

Dyrektor Ośrodka Formacji Misyjnej ks.dr.Tomasz Atlas wspomniał ,że w ośrodku przygotowywał się do pracy misyjnej w latach 2003/2004 nasz wikariusz ks. Grzegorz Paderewski.

Spotkaliśmy się z sekretarzem krajowym Papieskiej Uni Misyjnej w Polsce o.Luca Bovio.

Bardziej odpowiedzialni za misyjne dzieło Kościoła,z głębszą odpowiedzialnością za misje,czujemy obowiązek podzielenia się formacją w Warszawie z członkami i sympatykami Róż Misyjnych przy naszej parafii.