Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 9 LUTEGO 2020 ROKU

 1. W miniony piątek obchodziliśmy I rocznicę śmierci ks. prał. Aleksandra Kłosa, wieloletniego proboszcza i budowniczego naszej parafii. Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii poświęconej Księdzu Prałatowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej za jej przygotowanie.
 2. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej. Adorację i koronkę do Bożego miłosierdzia we wtorek ofiarujmy w intencji chorych. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
 3. We wtorek odbędzie się w Bydgoszczy spotkanie z Abby Johnson, autorką książki – świadectwa pt. „Nieplanowane” oraz główną bohaterką filmu pod tym samym tytułem. Wyjazd na spotkanie z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 15.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Różaniec Fatimski. O godz. 17.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XVII Róży Misyjnej).
 5. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 14 i 21 lutego o godz. 18.00 w plebanii.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta (intencja od XII Róży Misyjnej) w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. O godz. 16.30 w kaplicy św. Boromeusza  Msza święta w intencji beatyfikacji s. Adelgund, zamordowanej przez sowieckiego żołnierza 15 lutego 1945 roku. Przed liturgią zostaną złożone kwiaty przy grobie zamordowanej Siostry i pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenie.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w małym kościele.
 8. Akcji Katolickiej organizuje w terminie 16 – 20 czerwca pielgrzymkę autokarową do polskich sanktuariów. Na trasie: Koszalin, Kołobrzeg, Trzebiatów, Kamień Pomorski, Szczecin, Siekierki nad Odrą, Gościkowo, Grodowiec, Legnica – miejsce Cudu Eucharystycznego, Góra św. Anny, Moszna, Kamień Śląski, Jemielnica i Jasna Góra. Koszt 650 zł. Zapisy i zaliczkę w wysokości 200 zł przyjmujemy w biurze parafialnym. Pozostałą należność należy wpłacić nie później niż 30 dni przed pielgrzymką.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta na remont WSD w Pelplinie.
 10. W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego możemy przeczytać sprawozdanie duszpasterskie za rok 2019. W przyszłym tygodniu zostanie zamieszczone sprawozdanie finansowe.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Teresa Orłowska, lat 78, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu.