DZIECI WIELBIĄ BOGA!

W niedzielę 23 września 2012 po raz kolejny rodzice należący do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „SYJON” przyprowadzili swoje pociechy na spotkanie przygotowane specjalnie dla najmłodszych uczniów naszego Pana – Jezusa Chrystusa.

Spotkanie to rozpoczęło cykl zajęć dla dzieci pt. „Bóg jest potężnym Stworzycielem”. Poprzez zabawy, śpiew, tańce i prace ręczne nasze dzieci dowiadywały się jak to było ze stworzeniem dnia i nocy.

Przed zagłębieniem się w wiedzę o Stwórcy i o stworzeniu świata, dzieci pomodliły się do swojego Niebieskiego Ojca i, jak to w przypadku dzieci bywa najczęściej, pełne radości i szczerości uwielbiały Boga poprzez śpiew. Następnie nadszedł czas by przypieczętować na arkuszu brystolu to co śpiewały własną rączką umoczoną w farbie. Każde z dzieci swoistym podpisem wyznało, że po prostu wielbi Pana!

Kolejne zadania oraz opowieści prowadzących miały za zadanie przedstawienie dzieciom Boga jako Stwórcy kochającego ład i porządek. Dzieci uczyły się rozpoznawać różnice pomiędzy światłością i ciemnością, porządkiem a bałaganem. Dowiedziały się, że Bóg jest Bogiem, który lubi gdy wszystko jest na swoim miejscu. Niektórym pociechom, zwłaszcza chłopcom, w głowach się nie mieściło, że porządek – taka trudna sprawa do utrzymania – to sprawka naszego kochanego Boga! Po zajęciach już każde dziecko wiedziało, iż bałagan Bogu się nie podoba, i to nie tylko ten w naszych pokojach i szafach, ale również ten w naszych serduszkach.

Pod koniec zajęć dzieci zaczęły naśladować pracę Stwórcy! Tak jak On, tyle że na kartce papieru, poprzez rysowanie, naklejanie i malowanie rozpoczęły trudne przedsięwzięcie jakim jest tworzenie świata!

Zakończenie spotkania to wielki sprawdzian wiedzy, który każde z dzieci zdało wyśmienicie. Każde też za swoje piękne i mądre odpowiedzi na pytania otrzymywało słodką nagrodę.

Następne spotkanie i kolejne dni pracy Stwórcy, a efekty dzieci będą przenosić na swoje arcydzieła! Na kolejnym będzie bardzo mokro! Bóg stworzy wodę, tak więc należy ze sobą zabrać kalosze i parasole…

Do zobaczenia! Z Panem Bogiem!

[nggallery id=45]