Byliśmy w Toruniu

Grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii, uczestniczyła w wyjeździe do Torunia, który odbył się 20 października. Krocząc po mieście Mikołaja Kopernika natrafiliśmy na ślad bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, który doprowadził nas do Sanktuarium Jego imienia, znajdującego się w kościele mariackim w Toruniu. Tam kilka zdań o postaci błogosławionego i o historii kościoła opowiedział nam tamtejszy proboszcz ks. prał. Józef Nowakowski.

Krocząc toruńskimi uliczkami, nie mogło się obejść bez wizyty w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pt. Wehikuł czasu. Jeszcze przed seansem byliśmy w Orbitarium, gdzie z rozmieszczonych wokół okazałego modelu sondy Cassini można sterować jej urządzeniami, a także sprawdzić do czego służą. Na zawieszonych ekranach można było wyświetlić krótkie animacje i prześledzić losy innych misji kosmicznych. Korzystaliśmy także z interaktywnych urządzeń i modeli, które tłumaczą ciekawe zjawiska we Wszechświecie.

Ciekawą atrakcją było Żywe muzeum Piernika. Uczestniczyliśmy w pokazie i braliśmy w nim czynny udział, pomagając wyrobić ciasto piernikowe. Następnie przy pomocy oryginalnych form sami mogliśmy kształtować pierniki z ciasta, które po wypieczeniu zabraliśmy na pamiątkę.

Ostatnią atrakcją tego wyjazdu było oglądnie w Cinema City projekcji filmu Madagaskar 3, co również nam dało wiele satysfakcji. I tak po skończonym dniu wróciliśmy do Chojnic.

Serdeczne pozdrowienia dla tych, którzy byli na tej wycieczce.

[nggallery id=49]