BÓG HONOR OJCZYZNA

BÓG HONOR OJCZYZNA

KREW = ŻYCIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w Dniu Papieskim, 7 października honorowo oddali krew. W roku, w którym obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, mieliśmy ambitny plan, aby upamiętnić to wydarzenie poprzez oddanie krwi przez 100 osób. W sumie na plebanię w celu oddania krwi przybyło nawet nieco więcej osób, jednak nie każdy mógł oddać krew, z uwagi na stan zdrowia. Zatem, w tym tak ważnym dla nas roku – 80 osób – oddało po 450 ml. Krwi, co łącznie stanowi 36 litrów. Jesteśmy szczęśliwi, że tak wielu parafian i osób spoza naszej wspólnoty, podjęło to wyzwanie. Kiedyś nasi przodkowie przelewali krew w obronie Ojczyzny. Teraz, kiedy jesteśmy wolni, możemy oddać krew naszym braciom i siostrom będącym w potrzebie – pamiętając, że nie można jej niczym innym zastąpić. Stąd też możemy śmiało powiedzieć, że wypełniliśmy uczynek miłosierdzia wpatrując się w PROMIENIOWANIE OJCOSTWA jakiego uczył, wybrany 40 lat temu na Stolicę Piotrową, nasz wielki Rodak – Papież Jan Paweł II. Człowiek HONORU, potrafi ponieś wysiłek, aby służyć innym i oddać część siebie. Niech zatem nasza wolna OJCZYZNA, cieszy się ze swoich dzieci, które służą jej dobru i dobru obywateli.

Jeszcze raz dziękujemy, każdemu dawcy i tym wszystkim, którzy z różnych przyczyn tym razem krwi oddać nie mogli, a mieli taką wolę. Szczególne podziękowania przekazujemy na ręce Pana Posła Aleksandra Mrówczyńskiego, który w imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego, przekazał dawcom pamiątkowe – jubileuszowe – polskie flagi wraz z listem Premiera. Nasze podziękowania przekazujemy także na ręce Pani Prezes Centrum Park Chojnice Żanety Janowicz, za wsparcie – już po raz kolejny – naszego przedsięwzięcia i przekazanie dla wszystkich dawców wejściówek na basen. Do grona darczyńców należy także Pan Kamil Mindykowski, właściciel Centrum DAMA, który przekazał dla dawców – vouchery na „inteligentny trening” do siłowni mieszczącej się w Parku Wodnym w Chojnicach.

W parafialnym kalendarzu już na stałe wpisują się dwie daty, kiedy to przyjeżdża kadra specjalistów z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku im. Jana Pawła II, aby z uśmiechem na ustach i pełnym profesjonalizmem – dzielnie i bez wytchnienia – przyjąć wszystkich chcących oddać krew podczas Dnia Papieskiego oraz w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy na następną „akcję poboru krwi”, która odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku.

RYCERZE KOLUMBA